INSTYTUCJE OŚWIATOWE

Partnerzy

liczba odwiedzin: 484630
"Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy." Andrzej Niewinny Dobrowolski

Wiadomości

 • Wizyta zawodoznawcza w Nowym Zakładzie Volkswagena we Wrześni - Obrazek 1

  Wizyta zawodoznawcza w Nowym Zakładzie Volkswagena we Wrześni

   w ramach projektu „Praktyka i kwalifikacje gwarancją pracy w zawodzie”

   

  W piątek 14 września 2018 września rano w kierunku Poznania wyruszył autokar z uczniami zsz i technikum Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku oraz Zespołu Szkół w Dębnie. W tym dniu  uczniowie szkół mogli zwiedzić nowoczesny zakład produkujący samochody dostawcze Volkswagen Crafter.

   

  Wizyta zawodoznawcza w Nowym Zakładzie Volkswagena we Wrześni - Obrazek 2

            Kilka słów o produkcji i zakładzie.

 • Narodowe Czytanie 2018 „Przedwiośnia”
  18.09.2018

        10 września 2018roku w szkolnej bibliotece miało miejsce Narodowe Czytanie  Przedwiośnia. Jak wiemy, zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku  było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.          

 • Jak dbać o miłość ?

  W ramach realizacji programu profilaktyczno – edukacyjnego ,, ARS  czyli jak dbać   o miłość? uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z panią Agnieszką Jagier z Ośrodka Wsparcia i szkolenia FASD. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia związane z zespołem  zaburzeń jakie mogą powstać kiedy matka w czasie ciąży używa alkohol. Najcięższym uszkodzeniem z tego spektrum jest FAS - alkoholowy zespół płodowy. FAS to jednostka obejmująca zaburzenia, jakie powstają w wyniku narażenia dziecka na alkohol w okresie prenatalnym. Prenatalna ekspozycja na alkohol powoduje przede wszystkim uszkodzenie mózgu i tworzących się narządów wewnętrznych. Dzieci, które w okresie prenatalnym były eksponowane na alkohol, mogą mieć różne trudności rozwojowe: upośledzenie uczenia się często pomimo prawidłowego rozwoju intelektualnego, opóźnienie rozwoju mowy, zaburzenia w komunikacji językowej, zaburzenia myślenia przyczynowo-skutkowego, nadpobudliwość. Młodzież obejrzała również film ,, Wieczne dziecko,,. Ten film jest opowieścią o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, bo mają wady wrodzone, zarówno somatyczne (dotyczące ciała), jak i neurologiczne (układu nerwowego, głównie mózgu). Rozmaite są powody, dla których przyszłe matki sięgają po alkohol w czasie ciąży. Niektóre piją, gdyż nie potrafią poradzić sobie z problemem uzależnienia. Inne, najczęściej bardzo młode i zaskoczone nieplanowaną ciążą, próbują przy pomocy alkoholu pozbyć się lęku i obniżyć poziom stresu. S

 • 11.09.2018

  WAKACYJNE STAŻE U PRACODAWCÓW - Obrazek 1

  WAKACYJNE STAŻE U PRACODAWCÓW

  W ramach projektu „Ze szkoły do pracy!” 20 uczniów i 7 uczennic technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku, w miesiącach lipiec-wrzesień miała możliwość skorzystania z płatnych staży u pracodawców. Terminy stażu zostały uzgodnione między uczniem, pracodawcą a Szkołą, a warunkiem uczestnictwa była podpisana umowa. Wymiar stażu to 150 godzin, za które uczeń otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1700 zł. Do projektu zaproszono barlineckich pracodawców:

 • „SQLPress” zaprasza! - Obrazek 1

  Pisanie sprawia ci przyjemność? Lubisz dzielić się swoimi spostrzeżeniami? Masz talent literacki? Czy może od zawsze marzyłeś o zostaniu redaktorem?

   

  Jeśli tak to ogłoszenie jest właśnie dla ciebie ! Zespół gazetki szkolnej „SQLPress” zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godzinie 11:25 (długa przerwa) w sali 109.

   

   

  Zapraszamy !

 • Idzie nowe, idzie nowe …   Nowy rok szkolny rozpoczęty … 

       Czas wakacji szybko mija, na szczęście pozostają wakacyjne wspomnienia, a nierzadko i „fajne foty” (czytaj ciekawe zdjęcia). A po wakacjach to już tylko szkoła, nauka i praca  …  No chyba, że w tej pracy i nauce odnajdziesz trochę pasji, dzięki której codzienna rzeczywistość stanie się bardziej kolorowa. W poszukiwaniu tych kolorów 3 września o godz. 9.00. na boisku szkolnym przy ul. Szosowej 2 zgromadziła się społeczność naszej szkoły - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkoły, by jak co roku zainaugurować początek nowego roku szkolnego. 

 • SZKOLNA GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

  Informujemy, że juz od jutra 6.09.2018 na szkolnym korytarzu na I piętrze będzie miała miejsce giełda podręczników. Na wyznaczonych stanowiskach osoby zainteresowane będą mogły tam sprzedać (forma samodzielnej odsprzedaży), wymienić bądź kupić książki. Serdecznie zapraszamy!!!

  Organizatorzy nauczyciele bibliotekarze

 • - Obrazek 1

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064