INSTYTUCJE OŚWIATOWE

Partnerzy

liczba odwiedzin: 411538

Wiadomości

 • W dniu 05.06.2018 r. na stadionie miejskim w Barlinku odbyły się XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkoatletyce. Zawody przebiegły bardzo korzystnie dla reprezentacji naszej szkoły. W konkurencji dziewcząt, w pchnięciu kulą pierwsze miejsce uzyskała Klaudia Sowala, a drugi wynik przypadł Natalii Gawin. W biegu na 100 metrów na pierwszym  miejscu na podium uplasowała się uczennica klasy II LO B Wiktoria Kierniej na trzecim miejscu podium stanęła Oliwia Plucińska. Bieg na 400 m również okazał się szczęśliwy, i tak pierwsze miejsce uzyskała Weronika Majkutewicz z klasy I LO B, drugie Weronika Ptaszek z klasy II LO B a trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Dylewska z klasy II LO A. W ostatniej konkurencji biegowej na 800 m na drugim miejscu miejscu dobiegła Kasia Nogalska. Konkurencją skoku w dal zakończyła się rywalizacja pań i tu nie miała sobie równych uczennica naszej szkoły Julia Wowczyk oddając najdłuższy skok i tym samym zdobywając pierwsze miejsce.W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Aleksandra Nowak, Daria Szczerba, Zuzanna Retzlaf, Alicja Rozmarniewicz, Maja Lachowicz oraz Wiktoria Bordewicz.         

 • ,,Licealista w świecie nauki’’

  To tytuł projektu edukacyjnego organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Instytut Biotechnologii i Hodowli Zwierząt w Szczecinie.

  Uczniowie klasy 2LOa i 2LOb w ramach projektu uczestniczyli w zajęciach ,,Świat pasożytów – pasażerowie na gapę’’. Zajęcia prowadzone były przez prof. dr hab. inż. Bogumiłę Pilarczyk oraz dr. hab. inż. Agnieszkę Tomza-Marciniak. Projekt rozpoczął się inauguracją 7 grudnia 2017 roku a zakończył 26 kwietnia 2018 roku.   

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - Obrazek 1

  Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

  Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna i biblioteka szkolna

  Przebieg akcji:
  1. Od godz. 8 do10 i od godz. 11-12.00 odbywał się maraton czytania w bibliotece szkolnej "Alchemika" Paulo Coelho. Dyskusja z młodzieżą w bibliotece na temat- Roli książek w życiu człowieka i dlaczego warto czytać?
  2. W ramach akcji odbył się apel w sali gimnastycznej, w trakcie którego było m.in.:

  • zainicjowanie akcji czytan
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 1

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

  Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Priorytet 3: rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wniosek opracowały nauczycielki: Izabela Leszczyńska, Urszula Piotrowicz i Marta Szafkowska.

 • HARMONOGRAM - Egzamin Pisemny

  HARMONOGRAM - Egzamin Praktyczny

  Imienne listy zdających w danych kwalifikacjach - harmonogram godzinowy zmian - dostępne będą u wychowawców klas.

  Wicedyrektor Łukasz Jędrzejewski

   

 • - Obrazek 1

 • Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. była walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami - A World without Plastic Pollution. Dzień Ziemi jak każdego roku poświęcono dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. W tym kwietniowym dniu miliardy ludzi pochyla się nad losem planety, na której żyje i podejmuje różne działania ekologiczne.

   

  24 kwietnia 2018 r. Samorząd Uczniowski i klasa II LO a zorganizowali Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole. W ramach podjętych działań odbyło się sprzątanie świata, konkurs ekologiczny i sadzenie kwiatów przed szkołą.

 •  KOMUNIKAT

   

  czwartek 24.05.2018

   

      WYJŚCIE DO KINA NA FILM: „Avengers” – godz. 12:00

  zajęcia dydaktyczne odbywać się będą wg poniższego planu:

   

  1.   lekcja

  8:00 – 8:25

  2.   lekcja

  8:30 – 8:55

  3.   lekcja

  9:00 – 9:25

  4.   lekcja

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064