INSTYTUCJE OŚWIATOWE

Wiadomości

• W dniu 05.06.2018 r. na stadionie miejskim w Barlinku odbyły się XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkoatletyce. Zawody przebiegły bardzo korzystnie dla reprezentacji naszej szkoły. W konkurencji dziewcząt, w pchnięciu kulą pierwsze miejsce uzyskała Klaudia Sowala, a drugi wynik przypadł Natalii Gawin. W biegu na 100 metrów na pierwszym  miejscu na podium uplasowała się uczennica klasy II LO B Wiktoria Kierniej na trzecim miejscu podium stanęła Oliwia Plucińska. Bieg na 400 m również okazał się szczęśliwy, i tak pierwsze miejsce uzyskała Weronika Majkutewicz z klasy I LO B, drugie Weronika Ptaszek z klasy II LO B a trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Dylewska z klasy II LO A. W ostatniej konkurencji biegowej na 800 m na drugim miejscu miejscu dobiegła Kasia Nogalska. Konkurencją skoku w dal zakończyła się rywalizacja pań i tu nie miała sobie równych uczennica naszej szkoły Julia Wowczyk oddając najdłuższy skok i tym samym zdobywając pierwsze miejsce.W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Aleksandra Nowak, Daria Szczerba, Zuzanna Retzlaf, Alicja Rozmarniewicz, Maja Lachowicz oraz Wiktoria Bordewicz.

• ,,Licealista w świecie nauki’’

To tytuł projektu edukacyjnego organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Instytut Biotechnologii i Hodowli Zwierząt w Szczecinie.

Uczniowie klasy 2LOa i 2LOb w ramach projektu uczestniczyli w zajęciach ,,Świat pasożytów – pasażerowie na gapę’’. Zajęcia prowadzone były przez prof. dr hab. inż. Bogumiłę Pilarczyk oraz dr. hab. inż. Agnieszkę Tomza-Marciniak. Projekt rozpoczął się inauguracją 7 grudnia 2017 roku a zakończył 26 kwietnia 2018 roku.

• JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - Obrazek 1

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna i biblioteka szkolna

Przebieg akcji:
    1. Od godz. 8 do10 i od godz. 11-12.00 odbywał się maraton czytania w bibliotece szkolnej "Alchemika" Paulo Coelho. Dyskusja z młodzieżą w bibliotece na temat- Roli książek w życiu człowieka i dlaczego warto czytać?
    2. W ramach akcji odbył się apel w sali gimnastycznej, w trakcie którego było m.in.:

• zainicjowanie akcji czytan
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 1

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Priorytet 3: rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wniosek opracowały nauczycielki: Izabela Leszczyńska, Urszula Piotrowicz i Marta Szafkowska.

• HARMONOGRAM - Egzamin Pisemny

HARMONOGRAM - Egzamin Praktyczny

Imienne listy zdających w danych kwalifikacjach - harmonogram godzinowy zmian - dostępne będą u wychowawców klas.

Wicedyrektor Łukasz Jędrzejewski

•  - Obrazek 1

• Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. była walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami - A World without Plastic Pollution. Dzień Ziemi jak każdego roku poświęcono dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. W tym kwietniowym dniu miliardy ludzi pochyla się nad losem planety, na której żyje i podejmuje różne działania ekologiczne.

24 kwietnia 2018 r. Samorząd Uczniowski i klasa II LO a zorganizowali Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole. W ramach podjętych działań odbyło się sprzątanie świata, konkurs ekologiczny i sadzenie kwiatów przed szkołą.

•  KOMUNIKAT

czwartek 24.05.2018

WYJŚCIE DO KINA NA FILM: „Avengers” – godz. 12:00

zajęcia dydaktyczne odbywać się będą wg poniższego planu:

1.   lekcja

2.   lekcja