INSTYTUCJE OŚWIATOWE

Partnerzy

liczba odwiedzin: 652087
„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”. – Albert Einstein
 

Wiadomości

 • Wycieczka geograficzna

  Odbyła się 29 listopada do Szczecina, a tam jest mnóstwo ciekawych miejsc. Udało nam się wybrać jedynie do trzech. Pierwszym punktem naszej wycieczki byłoMuzeum Narodowe na Wałach Chrobrego. Tam zwiedziliśmy wystawę pt. Sztuka Afryki. Ekspozycja ukazywała codzienne życie na afrykańskiej sawannie, dzieła sztuki związane ze sferą wierzeń, religii i egzoterycznych rytuałów oraz afrykański teatr lalek. Mieliśmy również okazję zobaczyć wystawę czasową „Sztukę szczęśliwych ludzi”, malarstwo na Borholmie w XIX i XX wieku. Wszystkim wystawy bardzo się podobały . Naszym kolejnym punktem było planetarium EUREKA, gdzie braliśmy udział w ciekawej lekcji astronomii. Dzięki specjalnej kopule przedstawiającej sklepienie niebieskie, uczyliśmy się o gwiazdozbiorach, galaktykach, a w nich planetach oraz o innych obiektach astronomicznych. Ostatnim celem naszej wycieczki edukacyjnej było Muzeum Centrum Dialogu Przełomy. To muzeum posiada liczne zbiory, archiwa i najnowsze technologie, umożliwiające nam poznanie historii Szczecina w latach 1939-1989. Po zwiedzaniu mieliśmy dwie godziny dla siebie, które spędziliśmy w galerii Galaxy.  Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dziękujemy nauczycielom, paniom: Dorocie Bindudze-Wieczorek, Urszuli Piotrowicz i Karolinie Koniecznej za wyjazd. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy: 1LOa, 1LOb, 2LOb, 3LOb.

 • VI Przystanek Ortograficzny Licealisty

   

  W czwartek 13 grudnia o godz.9:00 w szkolnej bibliotece  odbędzie się

  VI edycja  Przystanku Ortograficznego Licealisty,

  w trakcie którego najlepsi z ortografii uczniowie LO zmierzą się

  z zawiłościami polskiej pisowni. Serdecznie zapraszamy.

             

  Organizatorki:

  Izabela Leszczyńska i Marta Szafkowska

 • Spotkanie z Mariuszem Kurcem

  „Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą”

  - Paul Theroux

  27 listopada w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę, Mariusza Kurca, czyli podróżnika, filmowca i religioznawcę. Większość swojego życia spędził w drodze. Tego dnia zrobił przystanek, aby móc podzielić się z nami swoją wspaniałą pasją. Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby wyruszyć w podróż jedynie z plecakiem i nagrywać kamerą nieznane tereny i narodowości. Zwiedził już cztery kontynenty, w tym ponad 100 krajów. Poznał różnych ludzi i ich codzienne problemy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o przemyśleniach związanych z jego przygodami, mogli zobaczyć kawałek świata, dzięki kręconym przez niego filmom. Odkryli go z innej strony i dowiedzieli się ciekawostek na jego temat. Dziwili się, że przysmakiem Islandczyków jest hákarl, czyli sfermentowane mięso rekina w… (kto był ten wie). Jadąc zimą do Finlandii możemy zatrzymać się na noc w nietypowym hotelu w igloo, a Azjaci nie zawsze korzystają z pieluch dla maluchów, które w łatwy sposób można zastąpić dziurą w spodniach. Mariusz Kurc jest żywym przykładem, że warto walczyć o swoje marzenia, nawet, jeżeli nasza przeszłość nie była kolorowa i życie zadało nam wiele cierpień. Szczególne podziękowania należą się pani Urszuli Piotrowicz i pani Dorocie Bindudze - Wieczorek, za inną lekcję geografii, którą młodzież zapamięta na długo.

 • Kurs Carvingu

  Dnia 29. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się II część kursu carvingu
  w ramach projektu „Ze szkoły do pracy!”. W kursie uczestniczyła grupa dziewcząt z klasy 2. Technikum Hotelarskiego. Carving to sztuka rzeźbienia
  w owocach i warzywach
  wywodząca się z Dalekiego Wschodu.
  Dziewczęta mogły się dowiedzieć co zrobić miedzy innymi z arbuza, dyni, cukinii, marchewki, pora, jabłka, rzodkiewki , buraka czy kalarepy, aby te wyglądały apetycznie, interesująco – i po prostu rewelacyjnie. Tworzyły motywy roślinne oraz inne ozdoby wykorzystując do tego specjalnego zestawu noży i narzędzi. Oczywiście najważniejszym narzędziem okazała się wyobraźnia, dzięki której mogły wykorzystać  pomysły na fantastyczne wzory. Wszystkie dekoracje,
  a właściwie małe dzieła sztuki uczennice wykonywały pod okiem pana Jarosława Galiśkiewicza, który prowadziła kurs. Uczestniczki  na zajęciach wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w tworzeniu dekoracji z warzyw i owoców.

 • Kurs Carvingu

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kurs Carvingu.

 • ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  ,,ŻYJĘ BEZ RYZYKA,,

  Pod takim hasłem 4 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr1 w Barlinku na ul. Leśnej odbył się   Powiatowy Konkurs Wiedzy  o HIV i AIDS. W konkursie wzięły udział 3 osobowe  drużyny z 9 szkół powiatu myśliborskiego. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania  przygotowane w formie testu, jednokrotnego  i wielokrotnego wyboru, który sprawdzał wiedzę z zakresu biologii wirusa HIV, sposobów zakażania i profilaktyki, objawów AIDS, rozwiązywali krzyżówkę  odpowiadali na pytania otwarte oraz przygotowywali plakat. Miło nam zakomunikować, że nasza drużyna w składzie: Natalia Okraszewska, Adrianna Ostrycharczyk, Aleksandra Surmacz z klasy ILOA  zajęła III miejsce. Nagrodą w konkursie były bony dla każdej osoby na kwotę 100 zł do sklepu ,,Media Expert,,.  Organizatorem i sponsorem nagród w konkursie była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Myśliborzu i Starostwo Powiatowe w Myśliborzu.          

 • TEST YOUR ENGLISH XVII - wyniki - Obrazek 1

   

           WYNIKI KONKURSUTEST YOUR ENGLISH XVII - wyniki - Obrazek 2

            JĘZYKA ANGIELSKIEGO

        2018/201

   

  I    Jonatan Czapla kl.IV Ti

  II   Szyszka Igor kl.I Ti

  III Stępień Wiktoria kl.2LOb

        Kacper Kowalski kl.I Ti

   

  IV         code 20   

  V          code 11, code 10, code 2

  VI         code 19  

  VII        code 22

  VIII      code 9

  IX         code 12

  X          code 4

  XI         code 1

  XII        code 5

  XIII       code 18

 • KOMUNIKAT

   

  UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM  03.12.2018r. WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW:

  ZMY/014/P

  A B T

  MIESZCZĄCA SIĘ W BUDYNKU WARSZTATÓW SZKOLNYCH PRZY

  ZESPOLE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

  IM. KPT. HM. ADRZEJA ROMOCKIEGO „MORRO”

  BARLINEK, UL. SZOSOWA 2

   

  OKRESOWY PRZESTÓJ PODSTAWOWEJ STACJI KONTROLI POJAZDÓW SPOWODOWANY BYŁ ZMIANĄ NAZWY SZKOŁY, CO Z KOLEI SKUTKOWAŁO KONIECZNOŚCIĄ PONOWNEGO PRZEPROWADZENIA OBOWIĄZKOWYCH PROCEDUR ADMINISTRACYJNYCH, UMOŻLIWIAJĄCYCH USTAWOWĄ DZIAŁALNOŚĆ STACJI KONTROLI POJAZDÓW.

 • ZADANIE DOMOWE

  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO wykonane przy użyciu programu WORDART.

  Zadania domowe nie zawsze muszą być nudne. Klasa 1LOb (JNP) opracowała słownictwo dotyczące tematu ,,SZKOŁA” w języku niemieckim przy użyciu edytora graficznego ,,WORDART” i stworzyła kolaże językowe, powtarzając słownictwo.

  W przygotowaniu zadania domowego, uczniowie wykorzystali innowacyjną metodę, polegającą na projektowaniu obrazków związanych z tematyką szkoły w języku niemieckim.

  Metodę zaproponowała Pani Marzena Lewandowska, która wykorzystała przygotowane prace w ćwiczeniach leksykalno-gramatycznych do działu ,,SZKOŁA”.

 • Tenis stołowy

  Dnia 16 listopada w Dębnie  rozegrano Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła reprezentowana była w obydwu kategoriach. Dziewczęta w składzie : Buczek Nikola, Malicka Martyna, zajęły II miejsce. Również chłopcy, którzy w składzie: Majewski Wiktor, Welbel Kacper, Daniel Filip wywalczyli II miejsce.

            Opiekunem naszych zawodników był pan Grzegorz Zieliński. 

  Tenis stołowy - Obrazek 1  

   

Kontakt

 • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064