• DRUKARKI 3D - NOWE WYPOSAŻENIE

 • UWAGA !!! NOWY PLAN OD 02.01.2018 r.

   

  !!! UWAGA !!!

  OD 02.01.2018 R. OBOWIĄZUJE
  NOWY
  PLAN LEKCJI

   

 • Dostrzec „piękno ukryte”, czyli podwójna wizyta w Muzeum Regionalnym w Barlinku

  Dostrzec „piękno ukryte”, czyli podwójna wizyta w Muzeum Regionalnym w Barlinku

   

     Czasami św. Mikołaj się spóźnia i przychodzi nie 6, lecz 8 grudnia, a czasami nawet później. Tak się właśnie złożyło w wypadku dwóch klas z naszej szkoły, które spotkały św. Mikołaja w zupełnie innym miejscu niż szkoła. Bowiem 8 i 18 grudnia klasy: I LO c i II LO a czas lekcji poświęciły na  zwiedzanie miasta i wizytę  w barlineckim Muzeum Regionalnym.

     W tych właśnie dniach,  gdzieś koło południa, mogliśmy w przerwach między opadami deszczu i emocji, ale jeszcze nie śniegu… udać się ze „szkoły na Górce” ku centrum naszego miasta, a dokładniej do barlineckiego muzeum.  Pierwszym przewodnikiem naszych wypraw był szkolny „bajarz”, czyli prof. Krzysztof Komorowski. Co chwilę się zatrzymywał, by opowiedzieć  to o kładce nad dawnym torowiskiem, tudzież o muralu na BOK Panorama… albo o ciężkich kamieniach w murach obronnych… dawnych zakładach drzewnych… Nie było tak strasznie, ale …

     W trakcie spaceru do muzeum robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a to na rynku, a to w malowniczej bramie, której historię później poznaliśmy…

     Na barlineckim  rynku  spotkaliśmy świąteczną choinkę i Gęsiarkę, a następnie  pomaszerowaliśmy ku lądom nieznanym, tj. do barlineckiego muzeum regionalnego, by obejrzeć owoce twórczych poszukiwań, czyli prace plastyczne uczestników tegorocznego pleneru plastycznego „Piękno ukryte”. W  muzeum przywitała nas pani Wiesława Skierska, która oprowadziła po salach muzealnych i opowiedziała o  ciekawych miejscach w Barlinku. Trochę o historii miasteczka, np. losach dworca kolejowego, okolicznych młynów czy życiu Laskera, a trochę o dniu dzisiejszym Barlinka…

     Spotkał się z nami także pan Krzysztof Kłosowicz - uczestnik pleneru i lider grupy barlineckich artystów plastyków z grupy „W Kręgu Sztuki”, który mówił o przebiegu pleneru, o artystach uczestniczących  w plenerze, ale również o różnicach w technice poszczególnych artystów. I choć odbiór tych prac nie zawsze był łatwy, bo często abstrakcyjne dzieła mogły wywoływać mieszane uczucia. Jednak i wystawa, i muzeum ze swoim klimatem zrobiły na nas miłe wrażenie. Mimo że na dworze było zimno, spacer męczący, to ten przedświąteczny prezent od naszego szkolnego św. Mikołaja pozostanie nam na długo w pamięci.

  uczestnicy wyprawy do muzeum

  Zdjęcia w galerii Wizyta w Muzeum Regionalnym w Barlinku 08.12.2017.

 • Uroczyste wręczenie Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

  14 grudnia 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć a gospodarzem uroczystości była Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Może je otrzymać jeden najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający, co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

  Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego., w tym 2 uczniom naszej szkoły: Nikoli Groszkowskiej z klasy III Liceum Ogólnokształcącego oraz Jonatanowi Czapli z klasy III Technikum Informatycznego. Wręczaniu towarzyszył Dyrektor szkoły pan Jacek Szkwarek oraz pan Wiesław Czapla, ojciec nagrodzonego ucznia.

              Uroczystość uświetnił koncert skrzypcowy studentek Akademii Sztuki w Szczecinie sióstr Róży i Kajetany Pustelniak,

  Po uroczystościach była chwila na wspólne zdjęcie z panią Kurator i poczęstunek.

  Info: ZSP Nr 1 w Barlinku

 • MIĘDZYSZKOLNE  ZAWODY  W STRZELECTWIE SPORTOWYM

  Tradycyjnie jak każdego roku w grudniu odbywają się międzyszkolne drużynowe zawody w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej. W dniu 12 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku rywalizowały czteroosobowe drużyny szkół z Barlinka: Szkoła Podstawowa  Nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Regulamin zawodów obejmował  3 próbne strzały na skupienie oraz 5 strzałów punktowanych z pozycji leżąc. Tym razem mało ,,gościnni” byli gospodarze zawodów. Wygrywając zawody (121 pkt.), wyprzedzając o jeden punkt drużynę Szkołę Podstawową z ,,Górnego Tarasu’’ ( 120 pkt.)  III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 (96 pkt.). Najlepszym zawodnikiem  okazał się w tym roku Bartosz Maruszak 38 pkt. ( ZSP nr 1). Drużyny rywalizowały w następujących składach: SP nr 1 P. Wesołowski, E. Korpowski, S. Czerniejewski, P. Łentek,  SP nr 4  J. Kostrakiewicz, B. Suterski, W. Kusy, Ł. Baryło, ZSP nr 1 O. Fryś , B. Maruszak, M. Puchniak, K. Goryński ( organizatorami  zawodów  strzeleckich oraz fundatorami pucharu i nagród byli nauczyciele: p. J. Bednarek i p. G. Zieliński). Uczestnicy po wspólnym  zdjęciu zapowiedzieli rewanż za rok.

  Z.G.

  Zdjęcia w galerii MIĘDZYSZKOLNE  ZAWODY  W STRZELECTWIE SPORTOWYM - 12.12.2017.

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY - „Legenda o narodzinach rzeki Wisły”

  PRZYSTANEK ORTOGRAFICZNY

  2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Z tej okazji w całym kraju w ciągu roku odbywało się mnóstwo wydarzeń i imprez mających na celu zwrócenie uwagi na problemy królowej polskich rzek. Nawiązując do tego wydarzenia 14 grudnia 2017 r. w bibliotece szkolnej został zorganizowany Konkurs Ortograficzny. W tegorocznych zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii udział wzięło 11 uczniów, którzy pod czujnym okiem p. Marty Szafkowskiej i p. Izabeli Leszczyńskiej  napisali dyktando zatytułowane Legenda o narodzinach rzeki Wisły”.

  W zawiłym gąszczu trudności ortograficznych i interpunkcyjnych najlepiej poradzili sobie:

  ·        I miejsce – Anita Subocz – kl. II LO a

  ·        II miejsce – Justyna Michalska - kl. I LO a

  ·        III miejsce – Martyna Ziemichód - kl. I LO a,

                                   Wiktoria Egier - kl. III LO b

                                    i Klaudia Grzelak – kl. III LO b

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  Organizatorzy:

  nauczyciele języka polskiego

  Zdjęcia w galerii KONKURS ORTOGRAFICZNY - „Legenda o narodzinach rzeki Wisły” - 14.12.2017.

 • wyniki TEST YOUR ENGLISJ XVII

 • Światowy Dzień Waliki z AIDS

  Dnia 01.12.2017roku  nasza szkoła  przyłączyła się do obchodów  Światowego Dnia Waliki z AIDS. Z tej okazji uczniowie, nauczycie i wszyscy pracownicy szkoły przyozdobili swoje stroje czerwonymi wstążkami (symbolami solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS) . Na głównym korytarzu szkoły powstała gazetka, w której zawarte zostały informacje m.in. o drogach przenoszenia się wirusa. A na pozostałych  piętrach budynku zawisły plakaty, które odpowiadały na najczęstsze pytania dotyczące AIDS. Dzięki tej akcji zwiększyliśmy swoją świadomość na temat tej choroby.

   

   

 • Spektakl pt. „Hamlet” w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

  „Być albo nie być…” (ang. To be, or not to be)

  „Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez ostatnie 400 lat realizacje sceniczne historii duńskiego księcia mierzącego się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością, modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń. Wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy.  A  może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy, oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji? Przyjrzeć mu się na nowo?- Słowa te z repertuaru teatru zachęciły nas do zorganizowania wycieczki do Gorzowa Wlkp., która odbyła się 21 listopada 2017 r. z udziałem uczniów kl. I LO a, I LO b i II LO b. Celem wyjazdu było m.in. obejrzenie w Teatrze im. J. Osterwy spektaklu pt. „Hamlet” na motywach dzieła Williama Szekspira w reż. Błażeja Peszka. Opiekunami wycieczki były: p. I. Ziobrowska, p. I. Leszczyńska, p. M. Lewandowska i p. T. Wróblewska. Szekspir obserwował swoich aktorów działających na scenie i z nich brał całą energię do swoich dramatów. Stąd zgodnie z duchem szekspirowskim reżyser pokazał na scenie żywych, szczerych emocjonalnie ludzi. Czasami ich emocje były mroczne, często kierowane chęcią zemsty i zdradą. Spektakl bardzo nas zaciekawił a „Być albo nie być…” (ang. To be, or not to be) - fraza pochodząca z utworu „Hamlet”, która rozpoczyna monolog wypowiadany w pierwszej scenie III aktu przez tytułowego bohatera utworu wszystkim nam utkwiła w pamięci. Z całą pewnością „Hamlet” to sztuka pokazująca, iż na świecie istnieje jednocześnie dobro i zło, i że są one obecne w każdym naszym czynie i w każdym człowieku. Ta tragedia Williama Szekspira napisana na przełomie XVI i XVII wieku, opowiadająca m.in. o śmierci, zemście, namiętności oraz przedstawiona w doborowej obsadzie, zagwarantowała nam - widzom 90 minut pełne wrażeń.

  Po spektaklu pojechaliśmy na lodowisko. Ten pomysł okazał się bardzo trafiony, bo wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Mimo, że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy, wszyscy weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. Można było zobaczyć, że jest wśród nas grupa bardziej obeznanych z tą formą aktywności, która świetnie radziła sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda. Wszyscy wróciliśmy z wycieczki usatysfakcjonowani i czekamy z apetytem na kolejny wyjazd integracyjno-edukacyjny – być może tym razem na jakąś komedię i wrotki. Polecamy takie wyjazdy, dobry humor gwarantowany!

  Uczestnicy wyjazdu

 • MODLITWA ZA ZMARŁYCH

  Listopad jest szczególnym czasem pamięci i modlitwy za zmarłych (wg 2 Księgi Machabejskiej piękną i zbawienną jest myśl i modlitwa za zmarłych). Tradycją poprzednich lat wolontariat szkolny udał się na cmentarz komunalny w Barlinku, aby zapalić znicze i pomodlić się o życie wieczne dla zmarłych nauczycieli, wychowawców i pracowników naszej szkoły.
  W imieniu całego wolontariatu chciałbym podziękować wszystkim klasom za wsparcie inicjatywy i zakup zniczy na groby naszych zmarłych ze szkoły.

   

 • Staże i Praktyki za Granicą – kolejna odsłona

 • Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS ,, MAMY CZAS ROZMAWIAĆ ‘’

  Od kilku lat systematycznie włączamy się 1 grudnia w obchody Światowego Dnia AIDS, które niesie przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS na całym świecie. W tym roku dzień ten obchodziliśmy pod hasłem ,, MAMY CZAS ROZMAWIAĆ ”

  Odbył się 16.11.2017r. Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS dla uczniów klas I. 4 osobowe drużyny  zmierzyły się  z rozwiązaniem testu zawierającego 30 pytań . Najwięcej punktów zdobyła drużyna klasy ILOB,  w składzie : Zuzanna Czerska, Kornelia Gaber, Matyna  Milner , Julia Wowczuk, która reprezentowała szkołę w konkursie powiatowym  01.12.2017r. Nie udało się zająć miejsca na podium. Celem konkursu było podniesienie wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie tolerancji i akceptacji dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, kształtowanie świadomości wpływu własnego postępowania na stan własnego zdrowia.

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS

   

  I MIEJSCE – DRUŻYNA KLASY 1LOB  - 20,5 PKT.

  II MIEJSCE – DRUŻYNA KLASY 1LOA– 19PKT.

  III MIEJSCE - DRUŻYNA KLASY 1 LOC – 17,5PKT.

  IV MIEJSCE – DRUŻYNY KLAS IB,1TI, 1TM/S – 16,5PKT

   

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !!!

  Zdjęcia w galerii Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS - 01.12.2017.

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 07.12.2017

  Uwaga!
  07.12.2017 (czwartek) o godz. 16.00-17.00 – dzień otwarty szkoły.
 • Ogłoszenie!

  Dnia 7 grudnia 2017 r. na piątej godzinie lekcyjnej (tj. 11:40) w sali 109 odbędzie się Szkolny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii.

  Uczestnicy konkursu:

  Justyna Michalska, Martyna Ziemichód, Oliwia Poniatowska, Wiktoria Egier, Klaudia Grzelak, Maja Pfajfer, Julia Wowczuk, Jonatan Czapla, Anita Subocz, Martyna Krzyżewska, Klaudia Bębnowska, Alicja Rozmarniewicz, Marcin Mazur, Aleksandra Kołosowska, Kacper Dziewulski, Julia Falkowska, Milena Budzik, Weronika Krzyżewska, Kacper Lewandowski, Dagmara Szabunia, Emilia Tylkowska i Marcel Gienik.

                                                          Zapraszamy        

  Organizatorzy

 • Andrzejki z Romą (relacja)

  Jak zwykle na początku było słowo - pomysł. „Zróbmy spotkanie ze wspomnieniami o Romie – takie zaduszki dla Romy. Ale to już połowa listopada, jakie zaduszki?, więc chyba czas na Andrzejki”. Pomysł był dobry, zwłaszcza, że 16 listopada miała premierę w BOK Panorama nasza poetycka impresja „W drodze na Wyspy Szczęśliwe”, czyli krótki montaż  słowno-muzyczny oparty na tekstach Romany Kaszczyc. No i zrobiliśmy Andrzejki z Romą. 30 listopada w naszej szkolnej świetlicy spotkały się klasy, nauczyciele i zaproszeni goście, by powspominać Romę – barlinecką artystkę o tak wielu zdolnościach, że trudno je wymienić.  

  Spotkanie poprowadziły: Katarzyna Lewandowska i Zuzanna Maćkowiak (z klasy III LO b). By uatrakcyjnić spotkanie i wprowadzić wypowiedzi świadków opisywanych zdarzeń, zaprosiliśmy osoby, które znały i współpracowały ze zmarłą malarką w ramach Towarzystwa Miłośników Barlinka, a mianowicie: Jolantę Karasińską, Elżbietę Ligenzę, Grzegorza Przybylskiego, a także Andrzeja Rudnickiego, który miał najbliżej, bo z sali lekcyjnej. Ponadto na I piętrze zaprezentowana została na sztalugach wystawa o życiu i twórczości Romany Kaszczyc, przygotowana przez uczniów z klasy II LO a. Wzbogacona o prace plastyczne uczniów naszej szkoły, które powstały kilka lat temu w czasie warsztatów malarskich, które poprowadziła właśnie Roma. Prace do dziś robią ogromne wrażenie, a ich tematyka to drzewa...

  Po powitaniu uczniów i gości prowadzące, czyli Zuzia i Kasia, przedstawiły krótko biografię artystki i jej drogę twórczą oraz znaczenie, jakie dla życia kulturalnego stanowiła twórczość Romany Kaszczyc. Ilustracją tej prezentacji był album fotograficzny, wyświetlany na ekranie, a przygotowany przez pana Stanisława Smołę z naszej barlineckiej Biblioteki. Następnie zaprezentowali się aktorzy: Wiktoria Egier, Weronika Motyka, Paulina Stanisławek, Szymon Kowalski, Zuzanna Maćkowiak, Katarzyna Lewandowska, Weronika Wasiak i Martyna Ziemichód we wspomnianym już miniwidowisku: „W drodze na wyspy szczęśliwe”.  Na montaż złożyły się wiersze i piosenki Romy z tomu „Nie naprawiajcie zegara” oraz fragmenty prozy i legenda „O barlineckiej Gęsiarce”. Młodzież w sposób twórczy i bardzo osobisty  interpretowała teksty naszej Romy takie jak m.in.: „Znaki zapytania”, „Ofelia”, „Zapomniałam”, „Droga”, czy „Wpadnij do mnie”. Dodatkowym atutem tych interpretacji były podkłady gitarowe przygotowane przez Kacpra Smolenia z III LO b. Ponadto wysłuchaliśmy trzech pieśni: „Spotkanie z księżycem,” „Kat” i „Samotność”, które wykonał nasz profesor Krzysztof Komorowski, a w finale przeżyliśmy szok, gdyż zobaczyliśmy szalony taniec, czyli „zaklęty krąg”. Wiersz Romy został zinterpretowany trochę jak „chocholi taniec”  z „Wesela” Wyspiańskiego, a wszystko recytowane i krzyczane było przy transowym rytmie bębnów, na których  swe umiejętności zaprezentowali: Wiktoria, Adam, Nikodem  – uczniowie z kl. I LO a.  Na koniec wysłuchaliśmy jeszcze wiersza „Może się zdarzy…” recytowanego wspólnie w podziale na role przez uczniów:

  może się zdarzy co niemożliwe

  może się zdarzy, dlaczego nie

  niech tylko moje zakwitną

  niech tylko pójdę, gdzie nie ma mnie

   

  zostanie po mnie w lustrze odbicie

  wczorajsze szczęście pokryte rdzą

  echo co już się w głos nie zamieni

  i myśli, które gdzie indziej są

   

  może się zdarzy za horyzontem

  co ma się zdarzyć, co ze snów znam

  niech tylko skrzydła moje zakwitną

  niech tylko serce może dojść tam

   

  za horyzontem, gdzie słońce wschodzi

  kwitną zielone Wyspy Szczęśliwe

  więc pójdę sobie tam, gdzie mnie nie ma

  i niech się zdarzy

  co niemożliwe

   

  Po widowisku przygotowanym przez młodzież, głos zabierali zaproszeni goście, pani Jola Karasińska, która opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z Romą i wielu rozmowach o poezji i sztuce z artystką. Prezes TMB - pani Elżbieta Ligenza mówiła o swojej współpracy z Romą i w stowarzyszeniu i w redakcji „Echa Barlinka”, ale także niezwykłej skromności i otwartości Romy dla drugiego człowieka. Pan Grzegorz Przybylski wspomniał o „Romenaliach”, czyli o wyjątkowych imieninach Barlineckiej Romy, w trakcie których goście przebierali się w zgodnie z tematem, słowem kluczem  - danego spotkania, np. za Indian czy działaczy partyjnych z czasów PRL. Zaś Andrzej Rudnicki przypomniał o spotkaniach młodzieży z Romą i jej bezinteresowności i dobroci. Spotkań odbyło się 4, wielu uczniów mogło dzięki temu spotkać się z niezwykłą postacią, jaką była Barlinecka Roma. Niestety każde ze spotkań przerywał dzwonek. Uczestnicy spotkania po obejrzeniu i wysłuchaniu tych wspomnień, szczególnie obejrzeniu występów młodzieży, swoich kolegów i koleżanek, bardzo ciepło recenzowali te Zaduszki - Andrzejki i dzielili się swoimi wrażeniami. Dodajmy, że widowisko to aktorzy dedykowali pamięci Patryka Wójcika, tragicznie zmarłego ucznia naszej szkoły.

  Nad całością wspomnień o Romanie Kaszczyc czuwały panie: Izabela Leszczyńska i Marta Szafkowska oraz Krzysztof Komorowski. Mamy nadzieję, że takie szkolne imprezy jeszcze się powtórzą.

   

  P (ozytywnie) Z (szokowani) U(czniowie)

  Zdjęcia Nikola Groszkowska

  Zdjęcia w galerii Andrzejki z Romą - 16.11.2017.

 • "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." ks. J Twardowski

  Patryku !

  Żegnam Cię w imieniu nauczycieli, uczniów, pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 imienia kapitana harcmistrza Andrzeja Romockiego MORRO w Barlinku.  Twoje odejście jest wielkim ciosem dla całej społeczności szkolnej. Nasza obecność tutaj pokazuje jak wielką tragedią dla wszystkich jest twoja śmierć, która pomimo tego, że spotka w życiu każdego z nas, zawsze przychodzi nieoczekiwana. Dla wielu z nas dzisiejsze pożegnanie jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Śmierć znowu przyszła do naszej szkoły i jak złodziej zabrała Cię bez pytania! A przecież młodzi nie myślą o śmierci! Znamy przecież inne prawa - prawa życia. We wrześniu  złożyłeś deklaracje o egzaminie zawodowym i egzaminie maturalnym,  który miałeś zdawać za kilka miesięcy. Ten dokument wypełniony twoją ręką uświadamia tragiczną prawdę! Patryku już żadnego ziemskiego egzaminu nie będziesz zdawał. Przed tobą ten jedyny, ostateczny - przed Bogiem.

  Drogi kolego. Zbyt krótką drogę zaplanował dla Ciebie Bóg. Pozostaniesz w naszej pamięci radosny, sympatyczny, roześmiany, zawsze uczciwy, bo byłeś lubiany przez koleżanki i kolegów, nauczycieli, wychowawców i pracowników naszej szkoły. Wypełnienie pustki, którą po sobie zostawiłeś wydaje się wręcz niemożliwe. Na zawsze będziesz w naszych sercach. Na wieki pozostaniesz w pamięci już jako młody - 19-letni.

  Spoczywaj w pokoju!

   

 • VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”

  Dnia 15.11.2017. odbyła się w naszej szkole XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”. Wzięło w niej udział 14 uczniów z kl. I LO oraz 13 uczniów z kl. III LO, III i IV Technikum.

  W ciągu 45 minut uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, który składał się  z 28 zadań zamkniętych. Konkurs sprawdzał  umiejętności leksykalno-gramatyczne i krajoznawcze.

  Komisja w składzie: Marzena Lewandowska i Anna Suterska, zapoznała uczestników konkursu z regulaminem i czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Zebrane karty odpowiedzi zostały wysłane do siedziby organizatorów konkursu Łowcy Talentów- Jersz, gdzie zostaną sprawdzone w terminie do 6 tygodni po konkursie.

  Liczymy na dobre wyniki , wysokie miejsca w województwie i kraju oraz interesujące nagrody.

  Marzena Lewandowska i Anna Suterska

  Zdjęcia w galerii XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” - 15.11.2017.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064