• POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

  POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

  UWAGA

  POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZEJ ODBĘDZIE SIĘ

  23.08.2018 GODZ. 9.00

 • Egzaminy poprawkowe i klasyfikacyjne

  Egzaminy poprawkowe i klasyfikacyjne
 • OGŁASZAMY WAKACJE !!!

  OGŁASZAMY WAKACJE !!! - Obrazek 1  OGŁASZAMY WAKACJE !!! - Obrazek 2

 • Pożegnanie szkoły BS1

  Żegnaj szkoło…

  Koniec roku szkolnego dla jednych to moment promocji do klasy następnej, jednak w naszej szkole to również uroczyste zakończenie nauki uczniów w Branżowej Szkole I-go stopnia (dawniej ZSZ). W piątek, 22 czerwca o godz. 11:00. takiego momentu doczekało się 25 szczęśliwców z kl. III b oraz 16 z klasy III swz.  Uroczystość odbyła się w świetlicy szkolnej, a poprowadzili ją z lekkością i gracją Beata Milkowska (wychowawczyni) i Wiesław Kulczewski (kierownik warsztatów). Wśród gości zaproszonych pojawił się burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński oraz rodzice absolwentów.

  Po tym, jak zabrzmiała melodia hymnu narodowego i wprowadzono Sztandar Szkoły, uroczystość otworzył dyrektor szkoły,Jacek Szkwarek. Po nim głos zabrał burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński, który pogratulował absolwentom faktu ukończenia szkoły, życzył powodzenia na egzaminach zawodowych jak i w dorosłym życiu. Następnie krótką charakterystykę i kilka informacji statystycznych o swoich klasach przestawili wychowawcy Beata Milkowska i Łukasz Kasprzak.  

  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki edukacyjne, w tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie szkoły zawodowej (branżowej) otrzymali stypendia Starosty myśliborskiego, a wręczył je pan Andrzej Rudnicki, radny powiatu myśliborskiego. Uczniowie ci to:

   

                Dawid Strzelczyk z klasy III B średnia ocen: 4,64

                Paulina Klops z klasy III SWZ średnia ocen: 4,50

  W opinii wychowawców również na szczególne wyróżnienie zapracowali:
         1.  Michał Krawczyk - za dobre wyniki oraz bardzo dobre zachowanie,

         2. Paulina Rosiak - za dobre wyniki i wzorowe zachowanie oraz 100% frekwencję,

         3. Sandra Ziółkowska - za dobre wyniki i wzorowe zachowanie,

         4. Anna Piechocka - za 100% frekwencję w czasie 3 letniej nauki.

  Dyplomy wręczył dyrektor szkoły pan Jacek Szkwarek. Kolejne dyplomy otrzymali sportowcy czyli Agata Kucharska i Marcin Priem, których nagrodził pan Jarek Bednarek. Wśród absolwentów nie brakowało też honorowych krwiodawców. Jak powiedzieli prowadzący: Krew jest darem życia, oddając ją ratujemy innym życie. Na ten szlachetny gest zdecydowali się:

  Sylwia Bokota

  Radosław Bartosik

  Hubert Kristel

  Nagrody wręczył wicedyrektorzy: Łukasz Jędrzejewski i Iwona Sobierajewicz.

  W naszej szkole uczniowie mogą również zdobywać dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje w czym szczególnie pomaga Stowarzyszenie WABAR.  Wymaga to jednak od uczniów poświęcenia swojego czasu. Ten wysiłek jednak się opłaci, o czym świadczą zdobyte uprawnienia m.in.  Czeladnik w zawodzie  operator obrabiarek skrawających, operator urządzeń transportu bliskiego, a także  Uprawnienia energetyczne, a wszystko  w ramach Unijnego projektu ,,Praktyka i kwalifikacje gwarancją pracy w zawodzie''.

         Niektórzy uczniowie brali także udział w Praktykach zawodowych w Niemczech gdzie doskonalili swoje umiejętności i poznawali zagraniczne rynki pracy  - to wszystko w ramach projektu POWER + "Wzrost mobilności - rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry".

  Tymi absolwentami są:

  Radosław Bartosik, Radosław Dobrzycki, Kordia Gawin, Kamil Golański, Damian Jankowski, Michał Krawczyk, Damian Kwaśniewicz, Dawid Maciąg, Patryk Ostrowski, Dawid Strzelczyk, Szymon Wilkiewicz.

  Uzyskane certyfikaty, EUROPASS MOBILNOŚĆ i zaświadczenia wręczył Prezes Stowarzyszenia WABAR Kazimierz Siarkiewicz wraz z koordynatorem Piotr Walaszczyk i  wychowawcą Łukasz Kasprzak.

      I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, gdy wychowawcy po raz ostatni sprawdzili obecność przystąpili do wręczania świadectw. W imieniu absolwentów głos zabrał Dawid Strzelczyk, następnie absolwenci wręczyli dyrektorowi tablo, został również przygotowany prezent dla szkoły. Natomiast w imieniu klas młodszych głos zabrał jeszcze głos Kamil Węgrzynowski z klasy II b zsz.

  Pani Beata Milkowska podziękowała rodzicom za współpracę i zaangażowanie, by w końcu zaprosić wszystkich na skromny poczęstunek i wspomnienia przy kawie. Tak pożegnali szkołę absolwenci szkoły zasadniczej.

   

  O czym donosił K.K.

   

 • Wakacji nadszedł czas …

  Wakacji nadszedł czas …

  W piątek 22 czerwca nadszedł długo oczekiwany moment zakończenia roku szkolnego. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, apel został przygotowany na szkolnym parkingu. Tutaj zgromadzili się uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście. Prowadzący apel Nikola Zych, Katarzyna Grzybowska i Krzysztof Komorowski rozpoczęli od poetyckiej zadumy:

  Ile razem dróg przebytych?
  Ile ścieżek przedeptanych?
  Ile deszczów, ile śniegów
  wiszących nad latarniami?

  Ile listów, ile rozstań,
  ciężkich godzin w miastach wielu?
  I znów upór żeby powstać
  i znów iść, i dojść do celu.

  Ile w trudzie nieustannym
  wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
  Ile chlebów rozkrajanych?
  Pocałunków? Schodów? Książek?
  (…)
  Twe oczy jak piękne świece,
  a w sercu źródło promienia.
  Więc ja chciałbym twoje serce
  ocalić od zapomnienia.

  Następnie zabrzmiała melodia hymnu narodowego i wprowadzono Sztandar Szkoły. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły, pan Jacek Szkwarek, po nim głos zabrał pan Ryszard Wiśniak, członek Zarządu powiatu myśliborskiego, który w imieniu swoim i pani starosty pogratulował uczniom wyników, życzył udanego wypoczynku i przekazał miłą niespodziankę – Stypendia Starosty Myśliborskiego – tym wszystkim, którzy uzyskali  średnie ocen 4,75 i wyżej oraz wzorowe zachowanie Są to uczniowie:

  Z klasy I LO A

  1. Ziemichód Martyna – 5,44
  2. Zwierzchowska Weronika – 5,20

  3.   Michalska Justyna – 5,19

  4. Wiktoria Wiśniak – 5,19

  5. Cybulska Magdalena – 5,00

  6. Karpińska Julia – 4,94

  7. Bordewicz Wiktoria – 4,88

  8. Zdunowska Nikola – 4,88

  9. Dziekoński Adam – 4,81

  Z klasy I LO B

  1. Wowczuk Julia – 5,44
  2. Cimochowska Elżbieta – 5,13

  2.  Gaber Kornelia – 4,94

  3. Łabowicz Kacper – 4,88

  4. Majkutewicz Weronika – 4,81

  5. Wasilewska Katarzyna- 4,79

   

  Z klasy I LO C

  1. Nikola Wiśniak – 4,81
  2. Sandra Zdunowska – 4,75

   

         Z klasy II LO A

  1. Kubicki Tomasz – 5,00

  2.  Grzybowska Katarzyna – 4,89

  3. Subocz Anita – 4,78

  4. Fijałkowski Paweł – 4,78

  5. Zych Nikola – 4,78

   

  Z klasy II LO B

  1.  Burzawa Julia – 4,90

  2.  Gawin Natalia – 4,90

  3.  Szczerba Daria – 4,89

  4. Bodnar Michalina – 4,85

   

  Do uczniów liceum po chwili dołączyli uczniowie naszego technikum (tu wystarczyła do uzyskania stypendium  średnia 4,5. A byli to:

   

  1. Oliwia Poniatowska z kl. II Ti/s – 4, 77
  2. Przemysław Marcinkowski z kl. II Ti/s – 4,92
  3. Jonatan Czapla z klasy III Ti – 5,79
  4. Golasz Oliwia z klasy – I TH 4,85
  5. Budzik Milena z klasy II TEH – 5,06
  6. Falkowska Julia z klasy II TEH – 4,81
  7. Nowak Justyna z klasy I TH – ( 4,50 )

  W sumie w naszej szkole stypendium starosty myśliborskiego za rok szkolny 2017/2018 otrzymało 32 uczniów, a po uwzględnieniu dwóch absolwentów ze szkoły zasadniczej Pauliny Klops (III swz)  i Dawida Strzelczyka (III b)  to ich liczba wzrosła do  34. Najbardziej cieszy fakt, że do prymusów z LO i technikum dołączyli uczniowie z klas szkoły zawodowej.

  Na szczególne podkreślenie zasługuje osiągnięcie tego, co wielu uczniom wydaje się niemożliwe – uzyskanie stuprocentowej frekwencji na zajęciach dydaktycznych w całym roku szkolnym. W tym roku szkolnym dokonało tego wyczynu aż 7 uczniów:

  1. Wiktoria Bordewicz – I LO A
  2. Elżbieta Cimochowska – I LO B
  3. Julia Wowczuk – I LO B
  4. Julia Mastalerz – I LO C
  5. Krzysztof Makuch z kl. I Ti/s
  6. Marcin Olejniczak – I B/wz (szkoła branżowa I stopnia)
  7. Węgrzynowski Kamil – II B  (ZSZ)

   

   

  Otrzymali oni od wychowawców nagrody i dyplomy. Następnie nagrodzono uczniów, którzy startowali w konkursach językowych, przyrodniczo-ekologicznych, geograficznych, wyróżniono członków redakcji gazetki szkolnej i szkolnych kabareciarzy. Pamiętano o wyróżniających się uczniach na praktykach, uczestnikach programu zagranicznych stażów uczniowskich w ramach programu POWER + "Wzrost mobilności - rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry" Uzyskane certyfikaty, EUROPASS MOBILNOŚĆ i zaświadczenia wręczył Prezes Stowarzyszenia WABAR Kazimierz Siarkiewicz wraz z koordynatorem Piotr Walaszczyk i  wychowawcami. Ale punktem kulminacyjnym okazało się pożegnanie ks. Kryspina Gasiulewicza. Bardzo emocjonalne słowa odczytały uczennice szkolnego wolontariatu, a następnie spontanicznie uczniowie z różnych klas podziękowali ks. Kryspinowi za wspólnie spędzony czas w szkole. Następnie były ostatnie komunikaty i uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. I tak, mimo dość zimnej i pochmurnej aury, w sercach wszystkich zagościło słońce i lato. I niech trwa jak najdłużej…

   Relacjonował Krak

  PS Szczególne podziękowania dla:

  Karoliny Koniecznej

  Jarosława Bednarka

 • Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy

  Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy

  UWAGA !!!

  Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy

  w ramach realizacji projektów 8.6 oraz 8.9

  dla wszystkich uczestników ww. projektów

  odbędzie się 22.06.2018r. (w dniu zakończenia roku szkolnego)

  o godzinie 10:30 w sali W1 na warsztatach szkolnych.

 • Idealna książka na wakacje 2018?

  Idealna książka na wakacje 2018?

  Idealna książka

  na wakacje 2018?

   

  Pomysłów jest wiele, a lista naprawdę długa. Wybraliśmy książki na wakacje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które was nie zawiodą. Książka ta nie musi być łatwa, prosta    i przyjemna. Nieważne gdzie je spędzacie, czy nad morzem, w górach, czy w wielkim mieście. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie! Wakacje to świetny moment na nadrobienie zaległości i podniesienie poziomu czytelnictwa. Jakie książki zabrać ze sobą na wakacje?

  Oto kilka propozycji:

  Idealna książka na wakacje 2018? - Obrazek 1 Idealna książka na wakacje 2018? - Obrazek 2

  Biblioteka szkolna czynna będzie w okresie wakacyjnym

  25.06.2018 r. – 13.07 2018 r.

  Nauczyciele bibliotekarze

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 1

  List otwarty w sprawie czytelnictwa

  DRODZY RODZICE!

       W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i Internet stały się zarówno dla dzieci jak i młodzieży wartością nadrzędną. Poprzez różnorodność i bogactwo przekazów są rozrywką                      i pozornie skuteczną formą relaksu. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu i grożą uzależnieniem. Książka może  i powinna stanowić dobrą alternatywę dla Internetu i telewizji.

  Mając na uwadze wszechstronny rozwój Waszych dzieci oraz wzrost negatywnych wpływów w jego otoczeniu (telewizja, gry komputerowe), pragniemy zjednoczyć nasze wysiłki i oddziaływania na nie, tak aby uchronić je przed niepożądanymi doświadczeniami, stratą cennego dla ich rozwoju czasu, przed bierną i bezmyślną konsumpcją treści medialnych.

  W tej materii pomoże nam „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” powołany na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 października 2015r. w sprawie szczegółowych warunków, form realizacji wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocje i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Nasza szkoła znalazła się również w gronie beneficjentów tego Programu.

  Głównym założeniem Programu jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa                         w Polsce i sposobem zapobiegania tej negatywnej tendencji poprzez stwarzanie warunków dla jego wzrostu.

  Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie. Dzięki czytaniu rozwijamy wyobraźnię, wzbogacamy swoje słownictwo i styl wypowiedzi. Są to prawdy ogólnie znane i często powtarzane. Młodzież często ma kłopoty z nauką, gdyż nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby człowieka- emocjonalne i intelektualne. Istnieje wiele przyczyn tego, że młodzież nie chce czytać książek. Zaliczyć tu trzeba brak nawyku czytania. Czytanie książek pomaga w zrozumieniu innych ludzi, ich problemów, rozterek i motywów działania. Otwiera oczy na świat i drugiego człowieka.

  Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny człowieka: oddziałując na uczucia, wprowadzając w świat fantazji, wyrabiając codzienne nawyki. Książka rozwija wyobraźnię i uczy koncentracji. W dzisiejszym świecie ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, warto znaleźć czas na czytanie, aby się wyciszyć i zrobić coś dla siebie. Czytanie rozwija, uczy koncentracji i pobudza naszą fantazję. Czytanie doskonali pamięć i koncentrację. Aby w pełni „wejść” w książkowy świat i zrozumieć co czytamy- musimy skupić się na tekście i skoncentrować, odłączyć od świata zewnętrznego. Czytając pobudzamy wyobraźnię, zdobywamy nową wiedzę i łączymy ją z tym, co już wiemy. Dzięki temu nasz mózg pracuje i doskonali swoje działanie, co z kolei wpływa na naszą pamięć.

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 2Szkolna biblioteka dzięki „Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa” będzie wzbogacała się o wiele pięknych, nowych książek. Nie pozwólcie im leżeć na półkach. Zachęćcie swoje dzieci do czytania, a zbliżające się wakacje niech będą ku temu dobra okazją. Bardzo Państwa do tego namawiam.

   

  Nauczyciel bibliotekarz

  Izabela Leszczyńska

 • RATUJMY PSZCZOŁY !!!

  RATUJMY PSZCZOŁY !!!

  RATUJMY PSZCZOŁY !!!

              Uczennice  klasy 2 LO b pod opieką pani Justyny Stawickiej jak w ubiegłym roku postanowiły wziąć udział w projekcie „Poczytajmy o...pszczołach”. Tegoroczna akcja opierała się głównie na działaniach w terenie (tworzenie i znajdowanie miejsc przyjaznych pszczołom, odwiedzanie pasiek) oraz popularyzowaniu wiedzy o pszczołach.

              W ostatni poniedziałek przed wakacjami wraz z sześciolatkami z zaprzyjaźnionej grupy „Misie Uszatki” z przedszkola „Pod Topolą” odwiedziliśmy pasiekę państwa Piwowarczyków, w której miałyśmy możliwość dowiedzenia się, na czym polega praca pszczelarza  i opieka nad pszczołami. Mogłyśmy zajrzeć do wnętrza ula, posmakować miodu prosto z plastra, zobaczyć, jak znakuje się królową, dotknąć trutnia (który, podobnie jak królowa, nie żądli!). Na własne oczy zobaczyłyśmy także inne niż miód wytwory pracy tych niesamowitych owadów, jak wosk i pyłek pszczeli. Przekonałyśmy się, że są doskonałymi konstruktorami oraz bardzo inteligentnymi stworzeniami. Państwo Piwowarczykowie to prawdziwi pasjonaci, którzy zaprosili nas na prelekcję w następnym roku, najlepiej w kwietniu. Z zaproszenia zamierzamy skorzystać. Dodać warto, że pani Teresa Piwowarczyk to długoletni pracownik naszej szkoły (uczyła tu fizyki i chemii).

    W ramach projektu przeprowadziłyśmy ankietę w trzech klasach pierwszych liceum ogólnokształcącego, której nie najlepsze wyniki pokazują, że trzeba popularyzować wiedzę na temat pszczół oraz ich OCHRONY.

              Ankietowani, myśląc o pszczołach, najczęściej wyobrażali sobie pszczołę miodną, tymczasem  zapylaniem większości roślin występujących w naszym kraju zajmują się także inne gatunki pszczół żyjących na łąkach, w lasach i ogrodach. To znane nam wszystkim trzmiele, błędnie nazywane bąkami, murarki, lepiarki i inne. Dzięki ich pracy możemy cieszyć się owocami i warzywami, jednak bez kwiatów bogatych w nektar lub pyłek pszczoły nie przetrwają i nie będą zapylać roślin. Spośród wszystkich gatunków pszczół aż 222 zagrożone są wyginięciem, przy czym jedną z przyczyn wymierania jest brak pokarmu. Dlatego sadźmy odpowiednie kwiaty i w ten sposób pomóżmy pszczołom. Kwiaty przyjazne pszczołom to m. in.  lawenda, nagietki, aksamitki, wrzos, dzwonek, miodunka, mniszek lekarski.

              Pamiętajmy, że robiąc niewiele, możemy wiele zdziałać. A zatem na dwa dni przed wakacjami zachęcamy Was, by spędzić wolny czas również pożytecznie, pomagając tym fascynującym owadom. Bądźmy choć w niewielkim stopniu pracowici jak pszczoły.  

  Natalia Gawin, Maja Axman, Daria Szczerba

  RATUJMY PSZCZOŁY !!! - Obrazek 1 RATUJMY PSZCZOŁY !!! - Obrazek 2 RATUJMY PSZCZOŁY !!! - Obrazek 3 RATUJMY PSZCZOŁY !!! - Obrazek 4

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018

  KOMUNIKAT

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018 odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018 r.  o godzinie 9.00 na placu przed szkołą.

  Uroczyste zakończenie edukacji dla klas III–ch Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018 r. o godzinie 11.00 w świetlicy szkolnej.

  Prosimy, aby w ten szczególny dzień wszyscy ubrali się na galowo i przybyli na uroczystość przed czasem w celu zajęcia miejsc.

   

                                                                                                     Dyrekcja szkoły

 • XVIII INDYWIDUALNE MISTRZOTWA POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W LEKKOATLETYCE

  XVIII INDYWIDUALNE MISTRZOTWA POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W LEKKOATLETYCE

  W dniu 05.06.2018 r. na stadionie miejskim w Barlinku odbyły się XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkoatletyce. Zawody przebiegły bardzo korzystnie dla reprezentacji naszej szkoły. W konkurencji dziewcząt, w pchnięciu kulą pierwsze miejsce uzyskała Klaudia Sowala, a drugi wynik przypadł Natalii Gawin. W biegu na 100 metrów na pierwszym  miejscu na podium uplasowała się uczennica klasy II LO B Wiktoria Kierniej na trzecim miejscu podium stanęła Oliwia Plucińska. Bieg na 400 m również okazał się szczęśliwy, i tak pierwsze miejsce uzyskała Weronika Majkutewicz z klasy I LO B, drugie Weronika Ptaszek z klasy II LO B a trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Dylewska z klasy II LO A. W ostatniej konkurencji biegowej na 800 m na drugim miejscu miejscu dobiegła Kasia Nogalska. Konkurencją skoku w dal zakończyła się rywalizacja pań i tu nie miała sobie równych uczennica naszej szkoły Julia Wowczyk oddając najdłuższy skok i tym samym zdobywając pierwsze miejsce.W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Aleksandra Nowak, Daria Szczerba, Zuzanna Retzlaf, Alicja Rozmarniewicz, Maja Lachowicz oraz Wiktoria Bordewicz.                                      

  W rywalizacji chłopców w  biegu na 400 metrów drugie miejsce uzyskał Marcin Priem, a tuż za nim przybiegł Seweryn Urbaniak. W konkurencji  biegowej na 800 m na trzeciej pozycji uplasował  Niedzielski Bartek. Pchniecie kulą zdominował już kolejny rok z rzędu, Oskar Fryś a trzecią odległość uzyskał Karol Prus. Ostatnią konkurencją lekkoatletyczną był skok w dal, tutaj trzecie miejsce na podium wywalczył Rafał Stalmach z klasy II LO A. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami reprezentacji byli: Pani Karolina Konieczna  oraz Pan Jarosław Bednarek.

                                                                                                                                                   K. K

 • ,,Licealista w świecie nauki’’

  ,,Licealista w świecie nauki’’

  To tytuł projektu edukacyjnego organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Instytut Biotechnologii i Hodowli Zwierząt w Szczecinie.

  Uczniowie klasy 2LOa i 2LOb w ramach projektu uczestniczyli w zajęciach ,,Świat pasożytów – pasażerowie na gapę’’. Zajęcia prowadzone były przez prof. dr hab. inż. Bogumiłę Pilarczyk oraz dr. hab. inż. Agnieszkę Tomza-Marciniak. Projekt rozpoczął się inauguracją 7 grudnia 2017 roku a zakończył 26 kwietnia 2018 roku.   

           Celem zajęć było zapoznanie się  z  pasożytami zwierząt, samodzielne izolowanie i stwierdzanie form inwazyjnych pasożytów w glebie jak również samodzielne sporządzanie preparatów mikroskopowych.

  Projekt edukacyjny Licealista w świecie nauki Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Świat pasożytów – pasażerowie na gapę

  Zdjęcia zostały dodane do galerii LICEALISTA W ŚWIECIE NAUKI.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - Obrazek 1

  Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

  Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna i biblioteka szkolna

  Przebieg akcji:
  1. Od godz. 8 do10 i od godz. 11-12.00 odbywał się maraton czytania w bibliotece szkolnej "Alchemika" Paulo Coelho. Dyskusja z młodzieżą w bibliotece na temat- Roli książek w życiu człowieka i dlaczego warto czytać?
  2. W ramach akcji odbył się apel w sali gimnastycznej, w trakcie którego było m.in.:

  • zainicjowanie akcji czytaniem wybranej książki przez p. Małgorzatę Osińską „Przeznaczeni" K. Grocholi " i p. Krzysztofa Komorowskiego „Bieguni" O. Tokarczuk
  • głośne czytanie wybranych fragmentów ulubionych tekstów przez uczniów: Dominiki Bednarek „Dzieci z dworca ZOO" i   Martyny Ziemichód "Bracia Lwie Serce”
  •  wręczenie nagród i podziękowań dla najlepszych czytelników:

  - Tomasz Kubicki klasa 2 LO a

  - Zuzanna Czerska 1 LO b

  - Kateryna Sushchenko 1 LO b

  • nagrodzenie laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w bibliotece przez nauczycieli polonistów:

   

  - 1 miejsce Anita Subocz – klasa 2 LO a

  - 2 miejsce Justyna Michalska – klasa 1 LO a

  - 3 miejsce Martyna Ziemichód -  klasa 1 LO a

  • podziękowania dla dwóch uczennic z klasy 2 LO a, szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły i biblioteki: Katarzyny Grzybowskiej i Nikoli Zych, które jednocześnie były prowadzącymi apelu
  • wspólne czytanie i promocja czytelnictwa
  • „Magiczny fotel” powrócił do szkolnej biblioteki, gdzie kontynuowano czytanie swoich ulubionych książek
  • utworzenie piramidy z hasłem "Barlinek czyta" przez uczniów klasy 1 LO a                            i zrobienie wspólnych zdjęć dokumentujących przebieg akcji w szkole.

  3. Od 4 czerwca na korytarzach, str. internetowej szkoły i w bibliotece była promowana akcja oraz promocja czytelnictwa (w formie plakatów, gazetek i wystaw).

  W trakcie apelu wspomniano o tym, że nasza szkoła znalazła się w gronie beneficjentów  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, którego głównym założeniem jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce.

  O tym, że książki same w sobie stanowią ogromną inspirację, świadczy chociażby zaangażowanie organizatorów akcji Jak nie czytam, jak czytam, czyli pań: Karoliny Koniecznej, Izabeli Leszczyńskiej, Marty Szafkowskiej i Olgi Wyrwińskiej.

   

  Zachęcamy Was do czytania!

  Organizatorzy

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 1

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

  Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Priorytet 3: rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wniosek opracowały nauczycielki: Izabela Leszczyńska, Urszula Piotrowicz i Marta Szafkowska.

  Główny cel programu będziemy realizować w naszej szkole m.in. poprzez bieżące uzupełnianie zbiorów biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze.

  Przed zamówieniem książek klasa pierwsza LO a wraz z p. Izabelą Leszczyńską i p. Olgą Wyrwińską przeprowadziła wybory w naszej szkole wśród uczniów wszystkich klas oraz nauczycieli. Na ich podstawie została stworzona lista książek  zgodnie z ich zamiłowaniami  czytelniczymi, którą pozytywnie zaopiniował Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Obrazek 2

 • EGZAMINY ZAWODOWE 2018 - HARMONOGRAMY

  HARMONOGRAM - Egzamin Pisemny

  HARMONOGRAM - Egzamin Praktyczny

  Imienne listy zdających w danych kwalifikacjach - harmonogram godzinowy zmian - dostępne będą u wychowawców klas.

  Wicedyrektor Łukasz Jędrzejewski

   

 • KOMUNIKAT O PRZYBORACH NA EGZAMIN ZAWODOWY 2018

 • - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064