• Laur i wyróżnienie przywiezione z Dobiegniewa

              Zaszczytnymi osiągnięciami w XVI Konkursie Recytatorskim Poezji Obozowej Oflagu II C mogą pochwalić się Szymon Kowalski oraz Emilia Rudnicka (oboje z klasy III LO A), którzy 16.03 br. reprezentowali naszą szkołę w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie.

              Szymon zachwycił jurorów prezentacją wiersza Edwarda Fiszera Rozkaz i zdobył tytuł laureata, natomiast Emilia poruszyła oceniających interpretacją utworu Kwatera przed wybuchem tego samego autora, za którą została wyróżniona. Oprócz Szymona i Emilii szkołę reprezentowała także Ania Marciniak z klasy II LO B, która zdobyła potrzebne doświadczenie i zapewne będzie chciała wystąpić w Dobiegniewie za rok, do czego zachęcamy także innych miłośników recytacji znajdujących się w murach naszej szkoły.

              Warto wiedzieć, że Dobiegniew, to dawniej Woldenberg, a Oflag II C, jest jedynym miejscem w Polsce upamiętniającym obozy jenieckie przeznaczone dla polskich oficerów. Niemcy założyli ich 23 (nazwa – oflag pochodzi od niemieckiego Offizierslager), konsekwentnie zmniejszając tę liczbę i koncentrując więźniów tak, że w 1944 roku pozostały 4 duże oflagi.

              Fenomen Oflagu II C polegał na tym, że przebywający tu oficerowie stanowili znaczącą część elit inteligenckich. Stłoczeni za drutami i skazani na bezczynność stworzyli unikatowy ośrodek kulturalny i naukowy, m. in. z własnym uniwersytetem, którego dyplomy były uznawane po wojnie. Pozostawili po sobie utwory literackie i wyroby artystyczne na bardzo wysokim poziomie, wszystko to w warunkach panującego w obozie głodu i braku elementarnych udogodnień bytowych. O poruszającym charakterze poezji i różnorodności podejmowanych przez autorów tematów można było się przekonać w czasie XVI konkursu recytatorskiego. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły poprzez poznanie wybranych do recytacji utworów literackich poznają historię Polski oraz oddają cześć autorom, ocalając jednocześnie ich twórczość  od zapomnienia.

   

  Zdjęcia w galerii XVI Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Oflagu .

  Ewa Wawrzyniak

  Justyna Stawicka

 • Badanie IPD w ramach realizacji projektu "Ze szkoły do pracy"

  Badanie IPD w ramach realizacji projektu "Ze szkoły do pracy" - Obrazek 1

 • Szkolenie dla nauczycieli pt.: „Ze szkoły do pracy!”

  W dniu 20 marca 2018r. w Świetlicy Szkolnej od godz. 14:15 w ramach realizacji projektu 8.6

   „Ze szkoły do pracy!”

  odbędzie się szkolenie dla nauczycieli – „Zagrożenia cyberprzemocy”

 • DNI OTWARTE ECDL 19-25.03.2018

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych ECDL.

  Tradycyjnie już, zachęcamy do naszego QUIZU

  Chcesz dołączyć do zabawy? Wykonaj poniższe kroki:

  1. Wejdź na stronę: https://join.quizizz.com
  2. Wpisz  kod gry: 351937
  3. Wpisz swój login
  4. Walcz o najwyższe miejsce w Quizu i zdobądź niespodziankę! 

  Dodatkowo udostępniamy świetny FLIPQUIZ sprawdzający informatyczną wiedzę. Wystarczy wejść na stronę: https://flipquiz.me/review/154318  i rozpocząć zabawę.

 • REMONT SKLEPIKU SZKOLNEGO 14 - 16 Marca

  REMONT SKLEPIKU SZKOLNEGO 14 - 16 Marca - Obrazek 1

  Informujemy, że w dniach 19 – 21 marca 2018 r. Sklepik Szkolny będzie nieczynny.

  Od wczoraj trwają tam intensywne prace remontowe i po usunięciu wszystkiego do „gołej cegły” rozpoczynamy intensywne prace, które na pewno poprawią warunki w sklepiku.

  Mamy nadzieję, że uda nam się wznowić działalność już w poniedziałek, 19 marca.

  Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy po niedzieli.


  Stowarzyszenie „WaBar” w Barlinku     ul. Szosowa 2 c    74-320 Barlinek

  tel. 790676444 swbarlinek@interia.eu  http://wabar.com.pl/

 • Zaproszenie na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

  Zaproszenie na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską - Obrazek 1

  Z A P R O S Z E N I E

               Zespół Interdyscyplinarny Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wspólnie z Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania narkomanii,  oraz Barlineckim Ośrodkiem Kultury  w ramach działań edukacyjnych serdecznie zapraszają rodziców i nauczycieli  na spotkanie z:

   

  Sędzią Anną Marią Wesołowską

   

  które odbędzie się dnia 19 marca 2018r. (poniedziałek), od godz. 16.00 do 18.00 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury.

  W ramach spotkania poruszane będą problemy:

  • Nowe zagrożenia; grooming, zbyt wczesna inicjacja seksualna, cyberprzemoc, internet, używki; alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papirosy
  • Zasady odpowiedzialności nieletnich
  • Zachowania, na które mamy  obowiązek reagować w ramach procedury ,,Niebieskie karty”
  • Nowe formy przemocy wobec dziecka;

             -eurosieroctwo

             -zaniedbania

            -wykorzystywanie dziecka w konflikcie około - rozwodowym - obowiązek wysłuchania  

              dziecka przez sąd

  • Rodzice a szkoła

            -obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczego

            -obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji np. pali papierosy, spożywa    

             alkohol, wagaruje

           -obowiązki rodziców wobec dziecka

   

  Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zwrócenia się do Pani sędzi poprzez drogę mailową: przemoc.barlinek@o2.pl z nurtującym Państwa problemem do dnia 10.03. 2018r.

              Odpowiedzi na wybrane pytania zostaną udzielone podczas spotkania z sędzią z zachowaniem wszelkiej poufności dnia 19.03.2018r.

 • Badanie IPD 12 marca 2018 (poniedziałek) sala W2 godz.11.40 i 12.30

  W dniu 12 marca 2018r. w sali komputerowej W2 na Warsztatach Szkolnych o godz. 11:40 i 12.30 odbędzie się badanie IPD dla uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”

  Udział biorą wszyscy uczestnicy z klas trzecich !  (dot. Technikum i SB-I/ZSZ)

   

   

 • - Obrazek 1

 • ZAPRASZAMY UCZNIÓW TECHNIKUM I ZSZ DO UDZIAŁU W PRAKTYKACH W NIEMCZECH

 • UWAGA!!!

  Zmiana planu lekcji
  od 05.03.2018r.

 • 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

  1 MARCA

  NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI

  „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” 

   

  polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia

  1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - Obrazek 1

  W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc             o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…

   

  – Początek preambuły Ustawy o ustanowieniu
  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - Obrazek 2

  Jak czytamy w dokumencie przyjętym przez Sejm 3 lutego 2011 r.: ustanowienie 1 marca Narodowym Dniem Pamięci to hołd dla bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

  1 marca jest datą symboliczną, która historycznie nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia Urząd Bezpieczeństwa zamordował w więzieniu na warszawskim Mokotowie siedmiu członków niepodległościowego i antykomunistycznego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość”: Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepaka, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

  Żołnierze wyklęci to nazwa żołnierzy tworzących powojenną konspirację niepodległościową. Była ona – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. W roku największej aktywności zbrojnego podziemia, w 1945r., działało w nim bezpośrednio 150-200 tysięcy konspiratorów z czego 20 tysięcy z nich walczyło w oddziałach partyzanckich. Kolejnych kilkaset tysięcy stanowili ludzie zapewniający partyzantom m.in. schronienie i łączność.

  Propaganda władzy komunistycznej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej określała żołnierzy podziemia mianem zaplutych karłów reakcji. Żołnierze podziemia antykomunistycznego za swoje działania skazywani byli na śmierć, wieloletnie więzienie lub pobyt w obozach. Wśród ofiar byli także m.in.  rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf "Nil", Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” i Danuta Siedzikówna "Inka".

   

       Na podstawie:

  1. http://www.sejm.gov.pl
  2. https://ipn.gov.pl
 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 01.03.2018

   

  !!! UWAGA !!!

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  01.03.2018 (CZWARTEK)

  GODZ. 16.00

 • III miejsce w Konkursie Powiatowym Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu

  Miło nam poinformować, że w dn. 08.02.2018r w nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Myśliborzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu z okazji obchodów  Światowego Dnia Rzucania Palenia 2017 pt. " Podejmij właściwą decyzję - drzewko decyzyjne". Na uroczystość przybyli laureaci konkursu wraz z opiekunami. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy ILOA Dawid Bola, który zajął III miejsce.  Należy wspomnieć, że do konkursu zgłoszono, aż 77 prac. Naszą szkołę reprezentowały również prace uczennic klasy ILOB Martyny Milner i Katarzyny Nogalskiej.  Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz Listy Gratulacyjne Dla Szkół wręczyła Pani Marzena Smolarek - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Gratulujemy!!!

  Zdjęcia w galerii Konkurs Powiatowy Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu.

  I.Cz.

 • REKRUTACJA do Jednostki Strzeleckiej 4037

  Zapraszamy uczniów ZSP na rekrutację do naszej Jednostki Strzleckiej 4037.

  Osoby zainteresowane zapraszamy przed budynek główny ZSP nr 1 w Barlinku dnia 23.02.2018 (piątek) na godzinę 16.00. Po godzinie 16 udamy się do budynku gdzie zapoznamy interesantów z Jednostką.

  W ramach zajęć nauczamy między innymi taktyk, musztry, działania broni, topografii, terenoznastwa, czy survivalu oraz wiele innych związanych z tematyką wojskową!

  Zapraszamy serdecznie!

  Kontakt : facebook.com/js4037

 • Wolontariusze na festiwalu „Włóczykijki”

  W dniach 10-11 lutego br. odbył się III Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki”. Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w prowadzeniu imprezy. W pierwszym dniu organizatorzy zapewnili atrakcje w formie warsztatów nauki na ukulele, które prowadził piosenkarz zespołu Horzy. Po wyczerpującym graniu chętne dzieci poszły na zajęcia jogi, na których się zrelaksowały. Po sobocie dzieci czuły niedosyt i tym samym w niedzielę chętnie przybyły na kolejne zajęcia. Najliczniej zgromadziły się na „SLIME, czyli glut lub szlam”. Były to zajęcia plastyczne, na których młodzież tworzyła masę piaskową w formie gluta. Organizatorzy festiwalu na zakończenie gorąco podziękowali wszystkim wolontariuszom za ich ciężką pracę. Pomoc przy takiej imprezie to dla nas nowe doświadczenie. Mamy nadzieję, że przyda się ono za rok.
  Zdjęcia w galerii Wolontariusze na festiwalu „Włóczykijki”.

  Wolontariusze

 • MIŁOŚ(Ć)NICY

  14 lutego, środa – od rana działamy. Pieczone ciasta z czerwonymi serduszkami pięknie prezentują się na czerwonym stole z przypiętymi do niego czerwonymi balonowymi sercami. Dużo tej czerwieni – bo dzień „gorący”, miłosny. Każdy grosz się liczy – zbieramy na koszulki, które będą znakiem rozpoznawczym dla naszych wolontariuszy. Jeszcze trochę nam brakuje…

  W świetlicy szkolnej spotkanie wyjątkowe – zaszczyciła nas swoją obecnością pani Jolanta Karasińska. To już trzecia taka – antyWALENTYNKOWA – wizyta. Były wiersze o miłości znanych i tych mniej czytanych poetów. Sama pani Karasińska prezentowała swoje dzieła. Mieliśmy także okazję współtworzyć poezję na kanwie „Równoległych linii” Jana Brzechwy. Aż trudno uwierzyć, że z nas tacy poeci… Na zakończenie poetka rozdała na pamiątkę pocztówki z erotykami, które są kompilacją wierszy, obrazów, zdjęć i rysunków artystów i poetów. Złożoną przez panią Jolę obietnicę przybycia do nas za rok traktujemy bardzo poważnie. W poetycki nastrój wprowadził nas szkolny „chłopak z gitarą”, czyli pan Krzysztof Komorowski. Dziękujemy wszystkim za udział.

  Wolontariusze
  PS. Zdjęcia w galerii WOLONTARIAT do art. MIŁOŚ(Ć)NICY.

 • Wolontariusze u „Azorków”

  Wolontariusze u „Azorków”

  9 lutego br. jako członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza udaliśmy się do schroniska dla  zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim. Nie pojechaliśmy oczywiście  z pustymi rękoma. Podarowaliśmy karmę i koce dla zwierzaków. Urzekła nas dobroć płynąca z serc opiekunów tych bezbronnych pupili.

  Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wsparli naszą akcję dla bezdomnych zwierząt – serdecznie dziękujemy.

  Wolontariusze

 • Ogólnopolski Konkurs "Uczeń bezpieczny w sieci VII edycja"

  Ogólnopolski Konkurs "Uczeń bezpieczny w sieci VII edycja" - Obrazek 1

  zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą

  Uczeń bezpieczny w sieci VII edycja

  Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 15 marca 2018 r. do 15 listopada 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Uczeń bezpieczny w sieci” oraz dyplomy honorowe.

  Szczegóły konkursu TUTAJ

 • „To też jest sztuką…” - wsytawa prac Kateryny Sushchenko

  „To też jest sztuką…”

  Kateryna Sushchenko jest uczennicą klasy 1LO b. Od sześciu lat interesuje się sztuką. Swoje prace wykonuje różną techniką, przeważnie farbami. Tematyka jej dzieł dotyczy m.in. martwej natury, pejzażu. Na przełomie grudnia i stycznia mieliśmy okazję w naszej szkole oglądać prace Kateryny. Wystawa przygotowana została na pierwszym piętrze we współpracy z p. Izabelą Leszczyńską. Urzekła nas w jej pracach dbałość o detale i kolorystykę. Artystka w swoich obrazach wykorzystuje np. motyw ręcznie robionych serwetek szydełkowych.  W trakcie rozmowy z Kateryną dowiedzieliśmy się, że każde jej dzieło ma swoją historię, np. szkatułka muzyczna z „Francuskiej kołysanki” jest to prezent od mamy dla swojej córki – znanej piosenkarki pierwszej połowy XX w. W oglądanych na wystawie pracach dostrzegamy akrylowe złoto. Wykorzystanie tego elementu jest inspiracją malarstwem Gustava Klimta. Także dla artystki złoto  jest symbolem ciepła i światła, które mają być dopełnieniem obrazu. „Natchnienie przychodzi jak mu się zachce, jest ono nietrwałe i wredne” – twierdzi Kateryna. „Mama zawsze mówiła, że artyści są trochę dziwnymi ludźmi, kiedy mówiłam do niej: patrz jaki ten pen ma piękny nos! Tak jak innym artystom tak i mi podobają się dziwne rzeczy, np. kształt ust, piegi, wygląd stawu kolanowego, czy jak pada światło na regał z książkami.”  Oprócz malarstwa Kateryna interesuje się muzyką i baletem, ale poświęca temu dużo mniej czasu. Można także powiedzieć, że malarstwo nie przeszkadza w rozwijaniu jej innej pasji – nauce języków obcych. Zdaniem Kateryny: „To też jest sztuką – łączenie wszystkich zainteresowań.”

  „To też jest sztuką…” - wsytawa prac Kateryny Sushchenko - Obrazek 1 „To też jest sztuką…” - wsytawa prac Kateryny Sushchenko - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w  galerii Wystawa Kateryna Sushchenko.

 • STUDNIÓWKA 2018

  Taka noc zdarza się tylko raz w życiu. Noc wypełniona tańcem, wspaniałą zabawą, obecnością osób, z którymi spędza się dużo czasu w szkole, jak i poza nią.  Wreszcie noc, która ma być ostatnim (czy aby na pewno? ) szaleństwem przed maturą… Najpiękniejszy  bal w naszym życiu odbył się 12 stycznia 2018r. w Sali Balowej Bursztynowa w Pełczycach.  Rozpoczął on pracowite miesiące poświęcone przygotowaniom do matury. Klasy 3 LoA, 3LoB ,4 TIE oraz 4 TMS, nie martwiąc się jeszcze zbliżającym egzaminem, bawiły się wyśmienicie. Studniówkę profesjonalnie poprowadzili : Klaudia Grzelak z III LOB, Szymon Kowalski z IIILOA , Konrad Janusz z 4TMS i Wojtek Wojtaszak z 4TIE. Bal maturalny tradycyjnie rozpoczęto od przemówienia pana dyrektora  Jacka Szkwarka: "Bawcie się tak, żebyście dzisiejszą noc zapamiętali do końca życia".  Początek imprezy uświetnił  oczywiście polonez, który z uczniami  zatańczyli także: dyrektor Jacek Szkwarek, v-ce dyrektor Ewa Difort-Olejniczak  oraz wychowawcy klas: mgr Dorota Binduga -Wieczorek, mgr Marta Szafkowska,  mgr Monika Jagiełło-Trif i mgr Jacek Świercz.  Układ tańca przygotowała niezastąpiona nauczycielka wychowania fizycznego – pani  Karolina Konieczna, której maturzyści złożyli podziękowania za efektowną (i efektywną) pracę. Później podziękowaliśmy swoim wychowawcom oraz gronu  nauczycielskiemu za  serce oraz  wysiłek włożony w nasze wykształcenie,  a także i rodzicom za poświęconą miłość  oraz dobre wychowanie. Po tym wydarzeniu wszyscy zebrani zasiedli do stołów.  Muzyka serwowana przez dj-a zapewniła szampańską zabawę do białego rana. W przerwie pomiędzy tańcami zobaczyliśmy program artystyczny przygotowany przez klasy licealne, którzy wszystkich zaskoczyli swoimi zdolnościami tanecznymi, jak i aktorskimi. Fotograf i kamerzysta starali się udokumentować każdą chwilę wspaniałej uroczystości. Jak to mówią, ten kto dużo tańczy na studniowce, dobrze zdaje maturę. Z tego wynika, że w tym roku zdawalność będzie stuprocentowa. A słowa utworu „Niech żyje bal” zaśpiewane wspólnie  z Pauliną Stanisławek z 3 LoB będą należały do jednych z najpiękniejszych wspomnień tej magicznej chwili.  Powodzenia w maju, maturzyści! A z piosenką zaśpiewaną dla nas przez grono pedagogiczne „Hurra, hurra dzisiaj matura” przyjdźcie na egzamin i wiedzcie, że „Nie matura, a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera. Warto byś o tym pamiętał, gdybyś w razie nie zdał.”

  Katarzyna Lewandowska, Zuzanna Maćkowiak 3 LoB

  Zdjęcia w galerii STUDNIÓWKA 2018.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064