• KOMUNIKAT

   KOMUNIKAT

   

  czwartek 24.05.2018

   

                WYJŚCIE DO KINA NA FILM: „Avengers” – godz. 12:00

  zajęcia dydaktyczne odbywać się będą wg poniższego planu:

   

  1.   lekcja

  8:00 – 8:25

  2.   lekcja

  8:30 – 8:55

  3.   lekcja

  9:00 – 9:25

  4.   lekcja

  9:30 – 9:55

  5.   lekcja

  10:00 – 10:25

  6.   lekcja

  10:30 – 10:55

  7.   lekcja

  11:00 – 11:25

  8.   lekcja

  11:30 – 11:50

   

   

 • ZMIANA PLANU LEKCJI OD 21.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)

  18.05.2018

  UWAGA !!!

  OD 21.05.2018 (PONIEDZIAŁEK) NASTĄPI ZMIANA PLANU LEKCJI.

 • Dzień Otwarty w szkole „Na Górce”

  Czwartek - 17 maja to był dzień wyjątkowy w naszej szkole. Gościliśmy po raz kolejny uczniów, którzy być może zechcą od września 2018r. uczyć się w szkole na Górce. Trudno ich dziś nazwać czy określić. Chodzą do klas trzecich, ale już nie gimnazjów tylko szkół podstawowych, choć i tak potocznie mówi się na nich gimnazjaliści.  

  Nasza szkoła przez kilka dni przygotowywała się do tego wydarzenia. Głównym miejscem promocji stała się sala gimnastyczna, gdzie przygotowano kilka ciekawych stoisk promocyjnych. Natomiast miejscem powitania była szkolna świetlica. Tu Martyna z klasy I LO b wraz z innym przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przedstawiała kierunki kształcenia, życie codzienne szkoły. Mówiono również o działalności wolontariatu, jak i rozszerzeniach (przedmiotach rozszerzonych) funkcjonujących w ogólniaku. Tu również czekał na gości słodki poczęstunek.

  Jak wspomnieliśmy  w sali gimnastycznej prezentowały się poszczególne kierunki kształcenia. A więc były klasy LO, ale i klasy technikum: hotelarze, mechanicy i technikum informatyczne. Były to ciekawe stoiska i ekspozycje, m.in. można było zobaczyć jak pracuje drukarka 3D i co na niej można wydrukować. Była też oferta kształcenia zawodowego w szkole branżowej I stopnia. Oprócz tego gimnazjaliści mogli również zobaczyć, że w naszej szkole są realizowane projekty Erasmus+, projekty zawodowe „Ze szkoły do pracy!” oraz „Praktyka i kwalifikacje gwarancją pracy w zawodzie”. Prężnie  działa wolontariat i „drużyna strzelecka” . Po obejrzeniu ekspozycji w Sali gimnastycznej uczniowie oprowadzili przyszłych absolwentów zarówno po szkole, jak i warsztatach szkolnych, gdzie czekały na nich inne, ciekawe atrakcje.

  W tym dniu przybyli do nas uczniowie z Pełczyc i Przelewic, z Lubiany i Lipian ale również z Barlinka z SP 1 na ul Leśnej i SP 4 na ul. Kombatantów. Dzień minął bardzo szybko, atmosfera była radosna i miła. Były spotkania z młodszymi kolegami, których pożegnaliśmy rok temu pozostawiając ich w macierzystych gimnazjach. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się już na szkolnych korytarzach.

  Uczennice z kl I LO

  opiekun Krzysztof Komorowski

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 17.05.2018.

 • 11.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kurs obsługi kasy fiskalnej.

 • 11.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolenie Carving.

 • Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych w ZSP Nr 1

  Wspomnień czar...Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych w ZSP Nr 1

   

   

              „Czas ucieka jako woda/, a przy nim leci Pogoda” - pisał Jan Kochanowski. Prawdę tę najlepiej obrazuje niedawna uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych: zdaje się, że była wczoraj, a przecież za większością naszych absolwentów już wszystkie egzaminy dojrzałości. Ba, wydaje się, że zaledwie przedwczoraj przekraczali mury naszej szkoły, a tu już ten rozdział ich   życia jest zamknięty, a zarazem otwarty nowy – zdobywanie świata. Tym bardziej warto przypomnieć najważniejsze momenty uroczystości, która odbyła się 27.04.2018 roku w sali widowiskowej BOK „Panorama”.W gronie absolwentów kończących trzy- lub czteroletnią edukację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 znaleźli się uczniowie 5 klas: III LO A, III LO B,  IV TMS, IV TI/E, IV TH/HN.

              Życzenia pomyślnie zdanej matury, sukcesów na egzaminach zawodowych oraz podejmowania trafnych wyborów złożyli absolwentom: dyrektor szkoły, mgr Jacek Szkwarek oraz goście przybyli na uroczyste zakończenie roku klas maturalnych - w imieniu organu prowadzącego w Myśliborzu, pan Ryszard Wiśniak (były dyrektor szkoły), burmistrz Barlinka, także absolwent szkoły na górce, pan Dariusz Zieliński. Właściciel „Bukowej Przystani”, pan Zygmunt Głuchowski,  natomiast złożył szczególne podziękowanie za zaangażowanie wszystkim uczniom odbywającym w jego pensjonacie praktyki zawodowe.

              Każda okazja jest dobra, aby dobrze mówić o ludziach, szczególnie, gdy dziękuje się im za wytrwałą pracę. Lista uczniów, którym nauczyciele dziękowali za zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły była bardzo długa. Otwierali ją absolwenci, którzy uzyskali średnią ocen z trzech lat nauki powyżej 4,75 i otrzymali tym samym świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie ci wystąpili na scenę wraz z rodzicami a następnie złożyli wpis do Złotej księgi szkoły. Byli to:

  z klasy III LO A:

  • Nikola Groszkowska 5,32
  • Amanda Majewska 5,11
  • Szymon Kowalski 5,06
  • Adrian Antosiewicz 5,0
  • Dawid Rosiak 5,0
  • Aleksandra Kołoskowska 4,78
  • Karol Zdunek 4,78

  z klasy III LO B:

  • Katarzyna Lewandowska 5,37
  • Wiktoria Bednarczyk 5,05
  • Ewa Wiśniewska 5,05
  • Zuzanna Maćkowiak 5,0
  • Weronika Wasiak 4,90
  • Paulina Stanisławek 4,86
  • Martyna Sitek 4,83

  Dalej zaprezentowani zostali uczniowie technikum, którzy uzyskali średnią ocen 4,0 i powyżej. Uczniowie ci również zostali zaproszeni na scenę wraz z rodzicami. Byli to:

  • Wiktoria Jóźwiak 4,63
  • Baranowska Natalia 4,42
  • Krzyżewska Weronika 4,33
  • Kępska Monika 4,19
  • Mierzwa Sara 4,00
  • Karczewski Paweł 4,0
  • Skrocka Patrycja 4,0
  • Wojtaszak Wojciech 4,0
  • Wawrzyniak Natalia 4,0
  • Grela Klaudia 4,0

   

              Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych przez tegorocznych absolwentów, którzy w czasie swojej edukacji w ZSP pełnili zaszczytne obowiązki. Paulinie Stanisławek, Adrianowi Antosiewiczowi i Szymonowi Leszczyńskiemu opiekunowie sztandaru podziękowali, wręczając pamiątkowe upominki.

             

  Absolwentów uhonorowali także opiekunowie kół zainteresowań. Na scenę zapraszano:

  • honorowych krwiodawców: Patrycję Skrocką, Patrycję Łazęcką, Patryka Łagoszniaka, Adama Nguyen Duca, Michała Zabłockiego, Grzegorza Bielca, Jakuba Frątczaka, Kacpra Żarniaka, Mateusza Zacharskiego, Jakuba Smolenia,Maję Pfeifer, Oliwię Majkut,Natalię Romanowską, Pamelę Kazecką, Emilię Rudnicką, Alicję Fatygę, Natalię Jabłońską, Aleksandrę Kołosowską
  • sportowców: Adriana Antosiewicza, Tomasza Dorniaka, Amandę Majewską, Szymona Kowalskiego,Nikolę Sasin, Oliwię Majkut, Aleksandrę Matykę, Roksanę Szmiel, Ewę Wiśniewską, Bartosza Maruszaka, Adama Nguyen DucPatryka, Niedźwiedzia, Konrada Janusza, Adriana Welbla, Bartosza Wełpę, Patrycję Łazęcką, Mateusza Pytla,Nikolę Jastrzębską, Paulinę Retzlaf
  • członków samorządu uczniowskiego: Szymona Leszczyńskiego, Amandę Majewską,Tomasza Dorniaka, Joannę Sieniawską, Damiana Maciąga, Mateusza Tylkę, Aleksandrę Motykę, Weronikę Motykę
  • redaktorów szkolnej gazetki „SQLPRESS”: Maję Pfeifer, Amandę Majewską, Alicję Fatygę, Damiana Maciąga, Paulinę Brożek, Natalię Jabłońską, Paulinę Stanisławek, Klaudię Jastrzębską, Monikę Kwiatoń, Wiktorię Egier, Weronikę Motykę, Wiktorię Bednarczyk, Weronikę Wasiak, Katarzynę Lewandowską, Zuzannę Maćkowiak, Martynę Sitek, Oktawię Paluch, Pamelę Kazecką
  • aktorów szkolnego kabaretu „Nieogarnięci”: Kasię Lewandowską,Wiktorię Egier, Nikolę Groszkowską, Asię Sieniawską, Paulinę Stanisławek, Patrycję Skrocką, Kacpra Smolenia
  • wolontariuszy: Wiktorię Egier, Klaudię Grzelak, Klaudię Jastrzębską, Michalinę Sowę, Paulinę Retzlaf.

             

              Jak można było się przekonać, niektórzy uczniowie występowali na scenę w kilku kategoriach, co świadczy o ich aktywności i zaangażowaniu.

   

              Po prezentacji filmiku nakręconego przez uczniów III LO A, którzy w żartobliwy sposób zaprezentowali scenki z życia szkoły, tańcu uczennic klasy III LO B oraz drugiej edycji nagród przyznawanych przez klasy młodsze absolwentom,czyli Jędrusi A.D. 2018, nadszedł wreszcie czas na upragniony przez wszystkich moment wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Wychowawcy klas kończących: Dorota Binduga-Wieczorek, Marta Szafkowska, Jacek Świercz, Monika Jagiełło-Trif wraz Jolantą Józefowicz oraz Anna Gaładyk po raz ostatni odczytali listę obecności z nazwiskami swoich podopiecznych.

              Nie zabrakło oczywiście podziękowań kierowanych przez absolwentów do dyrekcji, grona pedagogicznego i wychowawców, kwiatów dla rodziców szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły i życzeń od uczniów klas młodszych.  Cóż... Przed nimi jeszcze egzaminy maturalne i zawodowe, więc nie mówimy im żegnajcie, ale do widzenia, do zobaczenia. My, nauczyciele liczymy, że spełnią się słowa tegorocznego motta kierowanego do naszych absolwentów: „Uczyliśmy Was świata, teraz go zdobywajcie”.

   

  (JS)          

   

  Zdjęcia w galerii ZAKOŃCZENIE ROKU MATURZYSTÓW 27.04.2018.

 • MATURA 2018 - PODZIAŁ NA SALE

  EGZAMIN MATURALNY 2018

  04.05.2018 – JĘZYK POLSKI – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  sala gimnastyczna – kl. 3. LOa, 3. LOb, 4. TM/S, absolwenci LO

  świetlica – kl. 4. TH/HN, kl. 4. TE, absolwenci Technikum

  K-2 – uczeń kl. 4. TI – T.L.

  sala 207 – kl. 4. TI

   

  04.05.2018 – JĘZYK POLSKI – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – wszyscy przystępujący

   

  07.05.2018 – MATEMATYKA – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  sala gimnastyczna – kl. 3. LOa, 3. LOb, 4. TM/S, absolwenci LO

   

  08.05.2018 – JĘZYK ANGIELSKI – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  świetlica – kl. 3. LO a, absolwenci LO

  K-2 – uczeń kl. 4. TI – T.L.

  sala 207 – kl. 4. TI/E

  sala 206 – kl. 4. TH/HN, kl. 4. TM/S, absolwenci TECHNIKUM

  sala 205 – kl. 3. LO b

  sala 203 – uczennica kl. 3. LO b – O.M.

   

  08.05.2018 – JĘZYK ANGIELSKI – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – kl. 3. LO a, kl. 3. LO b

  sala 206 – kl. 4. TI/E, kl. 4. TH/HN, kl. 4. TM/S, absolwenci LO

   

  09.05.2018 – MATEMATYKA – poziom rozszerzony (godz. 9:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  10.05.2018 – BIOLOGIA – poziom rozszerzony (godz. 9:00)

  świetlica – wszyscy zdający

  10.05.2018 – HISTORIA SZTUKI – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  11.05.2018 – WOS – poziom rozszerzony (godz. 9:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  11.05.2018 – INFORMATYKA – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  K-2  – wszyscy zdający

   

  14.05.2018 – FIZYKA – poziom rozszerzony (godz. 9:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  14.05.2018 – GEOGRAFIA – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  sala gimnastyczna – wszyscy zdający

   

  15.05.2018 – JĘZYK NIEMIECKI – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  świetlica – kl. 3. LO a, kl. 3. LO b

  sala 207 – kl. 4. TI/E, kl. 4. TH/HN, kl. 4. TM/S, absolwenci TECHNIKUM

   

  15.05.2018 – JĘZYK NIEMIECKI – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  16.05.2018 – CHEMIA – poziom rozszerzony (godz. 9:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

  16.05.2018 – HISTORIA – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – wszyscy zdający

   

 • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

  KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

  w związku z maturą w miesiącu maju 2018 r.

   

  W związku z koniecznością zapewnienia właściwej organizacji pracy szkoły podczas matur w miesiącu maju 2018 r., Dyrektor Szkoły przypomina, że w najbliższych dniach szkoła będzie pracować wg poniższego harmonogramu:

           - 4 maja 2018 r. (piątek) – dzień wolny od zajęć edukacyjnych dla wszystkich uczniów szkoły,

           - 7 maja 2018 r. (poniedziałek) – dzień wolny od zajęć edukacyjnych dla uczniów LO i Technikum. Natomiast uczniowie ZSZ i BS I st. mają normalne zajęcia wg swojego planu lekcji,

           - 8 maja 2018 r. (wtorek) – dzień wolny od zajęć edukacyjnych dla uczniów LO i Technikum. Natomiast uczniowie ZSZ i BS I st. mają normalne zajęcia wg swojego planu lekcji,

   

           Dyrektor Szkoły

 • Komunikat o przyborach na egzamin maturalny 2018

 • HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO 2018

  HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO

  W TERMINIE GŁÓWNYM

  w ZSP nr 1 w Barlinku – maj 2018

  (absolwenci wszystkich typów szkół)

   

  Część ustna egzaminu maturalnego

  od 9 do 22 maja

  (oprócz 13 i 20 maja)

   

  język polski

  Egzamin przeprowadzany jest
  w szkole wg harmonogramów ustalonych przez Przewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego (zamieszczone na: www.zspnr1barlinek.pl, szkolnych tablicach ogłoszeń, w bibliotece szkolnej). Harmonogramy dostępne od marca 2018.

  od 5 do 25 maja (oprócz 6, 13 i 20

  maja)

   

  języki obce nowożytne

   

   

  Część pisemna egzaminu maturalnego

  Maj

  Godzina 9.00

  Godzina 14.00

  4

  piątek

  Język polski – pp* (170 min)

  Język polski – pr* (180 min)

  5, 6 – sobota, niedziela

  7

  poniedziałek

  Matematyka – pp (170 min)

  8

  wtorek

  Język angielski – pp (120 min)

  Język angielski – pr (150 min)

  9

  środa

  Matematyka – pr (180 min)

  10

  czwartek

  Biologia – pr (180 min)

  Historia sztuki – pr (180 min)

  11

  piątek

  WOS – pr (180 min)

  Informatyka – pr (60 min + 150 min)

  12, 13 – sobota, niedziela

  14

  poniedziałek

  Fizyka – pr (180 min)

  Geografia – pr (180 min)

  15

  wtorek

  Język niemiecki – pp (120 min)

  Język niemiecki – pr (150 min)

  16

  środa

  Chemia – pr (180 min)

  Historia – pr (180 min)

  17

  czwartek

  18

  piątek

  19, 20 – sobota, niedziela

  21

  poniedziałek

  22

  wtorek

  23

  środa

             

  *   pp – poziom podstawowy, pr – poziom rozszerzony

   

 • MATURA 2018 - PODZIAŁ NA SALE

  EGZAMIN MATURALNY 2018

  04.05.2018 – JĘZYK POLSKI – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  sala gimnastyczna – kl. 3. LOa, 3. LOb, 4. TM/S, absolwenci LO

  świetlica – kl. 4. TH/HN, kl. 4. TE, absolwenci Technikum

  K-2 – uczeń kl. 4. TI – T.L.

  sala 207 – kl. 4. TI

   

  04.05.2018 – JĘZYK POLSKI – poziom rozszerzony (godz. 14:00)

  świetlica – wszyscy przystępujący

   

  07.05.2018 – MATEMATYKA – poziom podstawowy (godz. 9:00)

  sala gimnastyczna – kl. 3. LOa, 3. LOb, 4. TM/S, absolwenci LO

  świetlica – kl. 4. TH/HN, kl. 4. TI/E

  K-2 – absolwentka LO – I.S.

  sala 207 – kl. 4. TI

  sala 202 – absolwenci Technikum

 • WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

  WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

   

              Wygrywając rywalizację w zawodach powiatowych reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Finał odbył się 17 kwietnia w Gryfinie. Reprezentacja naszych chłopców wystąpiła w następującym składzie: Marcin Priem, Bartłomiej Niedzielski, Mateusz Pytel, Paweł Czajkowski i rezerwowy Mikołaj Kozji. W stawce piętnastu szkół nasi zajęli dziewiątą lokatę. Indywidualnie najlepiej spisał się Marcin Priem, który wśród sześćdziesięciu biegaczy był 24.

  WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 1

 • Spotkanie uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”

  Spotkanie uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!” - Obrazek 1

  W dniu 18 kwietnia 2018r. w sali komputerowej W2 na Warsztatach Szkolnych od godz. 9:00 odbędzie się  spotkanie uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”, którzy brali udział w badaniach IPD(testy na komputerach)

  Udział biorą wszyscy uczestnicy z klas trzecich !  (dot. Technikum i SB-I/ZSZ)

  Spotkanie dot. doradztwa zawodowego.

  OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!

 • DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  Dnia 11 kwietnia w Barlinku przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w drużynowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.  Reprezentacja każdej szkoły, by liczyć się w końcowej klasyfikacji musiała wystawić czterech zawodników, których suma wyników decydowała o kolejności danej drużyny. Na starcie nie zabrakło uczennic i uczniów z naszej szkoły. W rywalizacji dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Majkut, Katarzyna Nogalska, Weronika Majkutewicz i Zuzanna Retzlaf. Nasze dziewczęta po zaciętej walce  na trasie liczącej około 1800 m zajęły drugie miejsce drużynowo, a indywidualnie najlepiej spisała się Katarzyna Nogalska plasując się na miejscu drugim. Tuż za nią na trzeciej pozycji przybiegła Weronika Majkutewicz. Chłopcy wystartowali na dystansie 2000 m. W naszej drużynie wystąpili: Paweł Czajkowski, Marcin Priem, Bartłomiej Niedzielski oraz Mateusz Pytel. Nasi uczniowie drużynowo nie mieli sobie równych zapewniając sobie pierwsze miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Marcin Priem zajmując trzecią lokatę. Opiekunami naszych zawodniczek była pani Karolina Konieczna, a zawodników pan Jarosław Bednarek.

   

                                                                                                                  JB

   

  DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 1 DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 2

 • Wymiana projektowa Erasmus+ Wynalazcy i innowatorzy - nasze dziedzictwo i nasza przyszłosć

  Projekt Erasmus  - Wspomnienia ucznia z wyjazdu

  W dniach 18-24 marca 2018 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Freiburga w ramach projektu Erasmus+. Opiekunami  w trakcie pobytu w Niemczech były: pani Monika Jagiełło-Trif i pani Marzena Lewandowska. Podczas wymiany mieszkaliśmy w domach uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły. Nasz pobyt polegał nie tylko na nauce języka obcego, ale również dużo czasu spędziliśmy na zwiedzaniu zabytków i okolicy. Pierwszy dzień był najbardziej fascynujący – przełamanie lodów i poznanie uczestników projektu. Wieczorem spędziliśmy miło czas podczas kolacji w eleganckiej, włoskiej restauracji. Kolejne dni upływały nam w miłej atmosferze. Był czas na dobrą zabawę, rozgrywki i integrację. W trakcie pobytu, trzeciego dnia, byliśmy na wycieczce w Stuttgarcie. Zwiedziliśmy część muzealną fabryki samochodów marki Mercedes Benz. Kolejną atrakcją było dla nas spotkanie z pracownikiem przedsiębiorstwa produkującego microchipy oraz pobyt w kopalni srebra. W trakcie całego wyjazdu mieliśmy możliwość poznania kultury narodów europejskich i posmakowania innej kuchni. Udział w projekcie Erasmus+ daje nam możliwość pogłębienia umiejętności językowych i poznania wielu wspaniałych ludzi z innych krajów. Zapach przygody, śmiech i żarty – z tym kojarzy mi się ostatnia wymiana w ramach projektu Erasmus+.

  Zdjęcia w galerii Wymiana projektowa Erasmus+ Wynalazcy i innowatorzy - nasze dziedzictwo i nasza przyszłosć.

 • Projekt Erasmus+ SPEŁNIAMY MARZENIA O KSZTAŁCENIU I PRACY W KRAJACH UE

  Projekt Erasmus+ na „Górce” czyli

  „SPEŁNIAMY MARZENIA O KSZTAŁCENIU I PRACY W KRAJACH UE”

  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku

  Od 01.09.2015 w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt we współpracy z swiema zagranicznymi szkołami. Partnerami naszymi w ramach projektu są:

  Trgovacka Skola, Zagrzeb, Chorwacja - uczy się w niej młodzież w wieku 16-19. Jest to szkoła średnia technikalno-zawodowa. Szkoła kształci uczniów w dwóch programach, dla sprzedawców detalicznych i handlowców . Szkoła oferuje również program dla dorosłych. Uczniowie programowo uczą się języka angielskiego i niemieckiego.

  Drugim partnerem jest  II Liceum Vrilissia, Ateny,Grecja,  jest publiczną szkołą średnią, licealną, znajduje się w północnej części Aten. Roczny nabór szkoły to około 110-130 uczniów, którzy otrzymują wykształcenie ogólne. Uczniowie uczą się języków angielskiego oraz niemieckiego lub innych.

  Uczniowie naszych szkół dzięki wiedzy, doświadczeniom nabytym podczas realizowania projektu oraz poprzez wdrożenie Międzynarodowego Programu Zajęć Pozalekcyjnych mogli bardziej świadomie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju osobistego i zawodowego. Przez 3 lata raz w miesiącu realizowaliśmy  warsztaty tematyczne z zakresu przedsiębiorczości i zakładania biznesu. Podczas tych zajęć pozalekcyjnych nagrywaliśmy filmy, wykonywaliśmy sondy wśród młodzieży, badaliśmy rankingi kierunków kształcenia i potrzeb rynków pracy, konfrontując je z marzeniami i preferencjami naszych uczniów.

  W okresie realizacji projektu odbyły się 4 wizyty organizacyjno-monitorujące dla nauczycieli oraz 4 wymiany młodzieży. W każdej wymianie uczniowskiej uczestniczy od 12 do 18 uczniów
  z każdej szkoły partnerskiej i po 2 nauczycieli. Podczas tych wizyt, odwiedzaliśmy firmy przedsiębiorstwa, uniwersytety, a także uczestniczyliśmy w licznych warsztatach związanych z edukacją i rynkiem pracy w krajach goszczących. Pracując w międzynarodowych grupach, prezentowaliśmy kolegom i koleżankom wyniki badań na temat naszych własnych marzeń, przeszłościowych dziedzin kształcenia w Polsce i wymarzonej, ciekawej i dobrze płatnej pracy / profesjach w naszym kraju.

  Pierwsza wymiana uczniów miała miejsce w kwietniu 2016 w Zagrzebiu, druga w październiku 2016 r. w Atenach, trzecia w maju 2017 r. w Zagrzebiu, a obecnie 15-20.04.2018  trwa ostatnia wymiana podsumowująca w Barlinku.

  Trójstronny projekt po woli dobiega do końca. W ramach wizyty przygotowawczej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych gościł u siebie przedstawicieli grona pedagogicznego oraz dyrekcję ze szkół z Zagrzebia i Aten. Spotkanie miało na celu  zaplanowanie ostatniej wymiany uczniowskiej zaplanowanej w Barlinku w kwietniu br. Prace i dyskusje nad różnymi elementami programu wymiany były bardzo intensywne. Wiążą się z wyłonieniem rodzin, które życzliwie przyjmą i udzielą opieki uczniom z Aten i Zagrzebia, z zapewnieniem bezpieczeństwa i przeprowadzeniem ciekawych warsztatów w tematyce projektu. W ostatnim dniu wizyty, zaprosiliśmy  naszych gości do zwiedzania Szczecina z krótką historią naszych ziem, Zamku Książąt Pomorskich oraz Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zachwyconych Polską gościnnością i kuchnią gości, pożegnaliśmy i odwieźliśmy na lotnisko w Berlinie.

  By uchylić Państwu rąbka tajemnicy zdradzę, że zaplanowane zostały miejski „Marsz Erasmusa”, na który zapraszamy mieszkańców dnia 16.04.2018 w godzinach 10.30-11.30, warsztaty w Młynie-Papierni, a w kolejnych dniach wizyty studyjne na uniwersytetach w Toruniu i Szczecinie i w firmie Barlinek Inwestycje. Polskie specjały w ramach obiadów, zapewni nam stołówka szkolna prowadzona przez Państwa Kingę i Adama Land, a kwietniowy pobyt uczniów w Barlinku zakończy uroczysta kolacja dla 80 osób w Pensjonacie Leśny Dom.

  Nie kryjąc zadowolenia z owocnej współpracy, czekamy na ostatnią wymianę uczniów, która rozpoczyna się już w tą niedzielę.

  Zdjęcia w galerii Projekt Erasmus+ SPEŁNIAMY MARZENIA O KSZTAŁCENIU I PRACY W KRAJACH UE.

 • Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 1 w Barlinku

  Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 1 w Barlinku - Obrazek 1

  Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli

  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

  im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku.

   

  Nadejście wiosny to dobry czas, by podkręcić tępo realizacji projektu „Ze szkoły do pracy!”.

  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku biorący udział w projekcie nie narzekają na brak zajęć. Oprócz swoich podstawowych obowiązków tj. pracy i nauki, nabywają wiedzę i umiejętności podczas dodatkowych kursów i szkoleń, których celem jest podniesienie ich kompetencji zawodowych. Są to min.:

  • Metody Coachingu w kształceniu zawodowym – certyfikowany kurs psychoedukacji i coachingu w edukacji z wykorzystaniem narzędzi TIK,
  • "Zagrożenia cyberprzemocy" wraz z dostępem do mobilnej platformy, mające na celu wykształcenie umiejętności uświadamiania młodzieży o niebezpieczeństwach w sieci,
  • Obsługa programu AutoCad, będącego podstawowym obecnie narzędziem komputerowego wspomagania projektowania,
  • Kurs nowoczesnego sprzedawcy dla uczniów - efektywnie prowadzenie sprzedaży dzięki budowaniu dobrych relacji z klientami.

  Po zakończeniu powyższych działań, harmonogram wcale się nie rozluźnia. Uczniowie i nauczyciele przystąpią do szeregu kursów branżowych, do których zgłosili się podczas rekrutacji. Z ciekawszych można tu wymienić np. kursy spawacza metodami MIG/MAG, TIG; kurs Carvingu, czy obsługi kas fiskalnych. W większości są to zajęcia praktyczne, odbywające się poza ławkami – w miejscach mających odzwierciedlać rzeczywiste warunki pracy. Aby uatrakcyjnić prowadzenie zajęć dodatkowych, a później samych lekcji planowany jest zakup doposażenia szkolnych pracowni, które wzbogacą się o sprzęt specjalistyczny.

  Projekt współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

  Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 1 w Barlinku - Obrazek 2 Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 1 w Barlinku - Obrazek 3 Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 1 w Barlinku - Obrazek 4

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 05.04.2018 GODZ. 16.00

   

  !!! UWAGA !!!

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  05.04.2018 (CZWARTEK)

  GODZ. 16.00

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  e-mail: zspnr1barlinek@wp.pl
  www: zspnr1barlinek.pl
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064