Wolontariat – W GRUPIE SIŁA!

22 października br. odbyło się integracyjne spotkanie wolontariuszy naszej szkoły. Jest nas naprawdę spora grupa: uczniowie od pierwszej do czwartej klasy z technikum i liceum ogólnokształcącego. Zaangażowanie wolontariuszy wymaga często poświęcenia swojego wolnego czasu, ale jesteśmy na to przygotowani. Zamierzamy, jak w latach ubiegłych, bezinteresownie pomagać potrzebującym oraz wspierać różne akcje ogólnopolskie oraz lokalne.

W naszym kalendarzu już odnotowaliśmy trzy wydarzenia:

·         zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

·         1 listopada – zbiórka pieniędzy na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych

·         wrzesień-listopad –  sprzedaż ciast, by zebrane pieniądze przekazać rodzinie poszkodowanej w pożarze.

Przed nami jeszcze na pewno: zbiórka karmy dla zwierząt i wyjazd do schroniska „Azorek” w Gorzowie Wlkp.,  opieka nad grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, zbiórka odzieży dla potrzebujących, udział w akcji „Szlachetna paczka”,  spotkanie z Fundacją Małych Stópek i inne wydarzenia, które przyniesie nam rok. Zadań jest wiele, chęci także.

Opiekunowie wolontariatu: Marzenna Wencierska oraz ks. Stanisław Szlijan.

Wolontariusze