• Jednostka Strzelecka 4037 Barlinek

• Nowa galeria Jednostka Strzelecka 4037 Barlinek została dodana do albumu fotograficznego

Czołem! W minioną sobotę (16.03) Nasi Strzelcy realizowali zadania polegające na zabezpieczeniu medycznym rannego członka oddziału, rozpoznaniu terenu leśnego, reakcji na kontakty ogniowe oraz szybkiej ewakuacji sekcji z "utraconego" punktu obserwacji

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

•             Pisaliśmy dyktando

21 lutego 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w  ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczestnikami byli uczniowie z różnych klas, wybrani przez swoich nauczycieli języka polskiego, którzy wcześniej na lekcjach pisali inny tekst dyktanda. Konkurs zorganizowany został w trzech turach: liceum, technikum i szkoła branżowa. Uczniowie piszący dyktando zmierzyli się z fragmentem tekstu „Piesek przydrożny” Czesława Miłosza. Utworu, za który twórca w 1998 r. otrzymał Nagrodę Literacką Nike. Warto wspomnieć, że Czesław Miłosz obok Witolda Gombrowicza, Czesława Wincentego Witosa i Władysława Zamoyskiego został wybrany przez Senat RP na patrona roku 2024 w 20. rocznicę śmierci.

Spośród 24 uczestników najlepiej znającymi zasady pisowni polskiej okazali się następujący uczniowie:

• Julian Komorowski – 3 Ti
            • Bartosz Łukomski -3 Ti
            • Paulina Lis – 2 LO c
            • Klaudia Lis – 4 LO b
            • Aleksandra Rychlińska – 3 LO b
            • Antoni Weselski – 3 T h/m

Organizatorzy dziękują za współpracę nauczycielom języka polskiego, uczniom za uczestnictwo w konkursie, a zwycięzcom gratulują znajomości ortografii.

Organizatorzy konkursu:

Izabela Leszczyńska i Rafał Orzech.

• INSTA.LING

• ZSiPO w Barlinku, w ramach innowacji pedagogicznej  wzięło udział w XXI Edycji Programu InstaLing dla Szkół, która odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji. Platforma Instaling niesie ze sobą jeszcze wiele funkcjonalności, my skorzystaliśmy z nauki słówek z języka angielskiego! Grupy językowe uczniów LO, Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia nauczane przez Panie Dorotę Borowską i Monikę Jagiełło-Trif realizowały nauczanie poprzez ww. platformę od września 2023 do stycznia 2024 r. Uczestnictwo w programie daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Więcej o platformie na www.instaling.pl

• Nasi wolontariusze w akcji na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Barlinku

• W dniu 28. 02. 2024r. Nasi cudni wolontariusze ,, z dużym serduszkiem” otworzyli w szkole Kawiarenkę, w której sprzedawali pyszności podarowane Nam przez uczniów z wielu klas oraz słodkości w postaci gofrów i tostów przygotowywanych bezpośrednio w szkole.

Cały dzień zajadaliśmy się pysznościami ( a było w czym wybierać). Dodatkowo można było zakupić na stoisku kawę i herbatkę i porozmawiać z przemiłą obsługą z klasy 3 lob oraz klasy 1 loa.

To był niesamowity dzień, ale było warto , gdyż po przeliczeniu wszystkich zebranych pieniążków możemy z dumą powiedzieć ,,Mamy To „. Zebraliśmy prawie 900 zł i to wszystko dla naszych Kochanych milusińskich w potrzebie.

Dziękujemy Wam Drodzy uczniowie za Waszą dobroć ( ciasta, opiekę nad kawiarenką, napiwki ) i oczywiście uczniom naszej szkoły za dokonywanie zakupów na naszym stoisku.

Opiekunowie wolontariatu

Marzenna Wencierska

Andrzej Wieczorek

• Warto czytać!

• Zanim wiosna zawita do nas na dobre, wykorzystajmy  wolny czas, na „poczytanie” literatury o tematyce miłosnej, zarówno w postaci poezji , jak i prozy. Możemy obiecać, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Odwiedźcie bibliotekę,  ponieważ ciekawych zakupionych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. jest na półkach wiele.

Jak pisał Antoine de Saint – Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Zapraszają nauczyciele bibliotekarze.

• KONKURS

• Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR).

Laureaci Konkursu MAiR mogą zostać przyjęci poza procedurą kwalifikacyjną na studia pierwszego stopnia na kierunkach:

• Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa (Wydział Mechatroniki PW),
            • Mechatronika (Wydział Mechatroniki PW),
            • Automatyka i Robotyka Stosowana (Wydział Elektryczny PW),
            • Wszystkie kierunki na Wydziale Fizyki PW.

I etap konkursu zostanie przeprowadzony w trybie zdalnym w dniu 8 marca 2024.

Wszystkie informacje pod adresem:

kontakt: konkurs.mair@pw.edu.pl

• Wyniki konkursu plastycznego „Rok 2023 - Rokiem Wisławy Szymborskiej”

• Jedną z patronek Roku 2023 była Wisława Szymborska. W ubiegłym roku  przypadła setna rocznica urodzin noblistki, dlatego nauczyciele języka polskiego w grudniu zorganizowali konkurs plastyczny  „Rok 2023 - Rokiem Wisławy Szymborskiej”. Idea konkursu miała m.in. na celu promocję czytelnictwa.

Prace konkursowe uczniowie wykonali  dowolną techniką, a wyróżnienie otrzymały:

• Maja Dubaj
            • Martyna Jadach
            • Nikola Lewandowska
            • Zuzanna Ginowicz

Książki na nagrody zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, realizowanego w bibliotece szkolnej.