• W miesiącu lipcu 2021 roku trzy grupy nauczycieli zawodu z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu, poleciały na job shadowing do Portugalii, do miasta Póvoa de Varzim. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu  Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją wysyłającą, która organizowała wyjazd i opiekowała  się uczestnikami w Hiszpanii była Fundacja Rozwój i Edukacja – profesjonalna instytucja, która zajmuje się edukacją, kształceniem oraz projektami europejskimi.

      Po przylocie nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu Axis, gdzie zapewniono im zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę na cały pobyt podczas odbywania stażu.

      Pierwszego dnia pobytu w sali konferencyjnej hostelu firmy Euromob, portugalskiego partnera Fundacji Rozwój i Edukacja, odbyło się oficjalne powitanie grupy, po czym nauczyciele zostali przewiezieni do miejsc pracy w których odbyli job shadowig.

      Nauczyciele odbyli 5 dniowy job shadowing w następujących firmach: Apúlia Praia Hotel, We Are LDA, Costrucoes Jose Patrao & Filhos, Craveiro – Mobiliaria LDA, Escola Secundaria de Rocha Peixoto.

      Podczas pobytu w Portugalii nauczyciele nie tylko pracowali. Mieli również czas na  wycieczkę do Porto, zwiedzając je podczas tzw. City tour oraz wycieczkę krajoznawczą do ośrodka kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek Fatimy oraz portugalskiej Wenecji, miasta Aveiro.

      Na zakończenie każdego z pobytów odbyło się spotkanie w restauracji Rodízio Tourão zamykające job shadowing, na których to spotkaniach posumowano pobyt oraz wręczono certyfikaty.


      14 sierpnia 2021 roku uczennice z Zespółu Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku, wyleciały na staże zawodowe do Hiszpanii, do miasta Walencja. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu  Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją wysyłającą, która organizowała wyjazd i opiekowała  się uczestnikami w Hiszpanii była Fundacja Rozwój i Edukacja – profesjonalna instytucja, która zajmuje się edukacją, kształceniem oraz projektami europejskimi.

      Po przylocie młodzież została rozlokowana w mieszkaniach prywatnych rodzin współpracujących z hiszpańskim partnerem Fundacji, Esmovią, gdzie zapewniono im zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę na cały pobyt podczas odbywania stażu.

      16 sierpnia w salach siedziby firmy Esmowia odbyło się oficjalne powitanie grupy, po czym uczniowie zostali poinformowani o godzinach rozprowadzenia do miejsc pracy w których odbyli staż.

      Młodzież odbywała 3 tygodniowe staże w zawodzie technik hotelarstwa w następujących miejscach pracy: Hotel Olimpia, Hotel Casual Vintage Valencia, Hotel Casual Valencia de las Artes .

      Podczas pobytu w Walencji młodzież nie tylko pracowała:

      16 sierpnia po spotkaniu powitalnym wieczorem grupa zwiedzała Walencję podczas tzw. City tour.

      22 sierpnia młodzież odwiedziła City Arts and Science – Oceanographic, gdzie w oceanarium spędziła całe popołudnie

      29 sierpnia wyjechano na wycieczkę do Narodowego Parku National Natural Park Albufera gdzie odbyła przejażdżkę łodzią po największym jeziorze w Hiszpanii, a resztę dnia spędzono na przepięknej plaży parku narodowego.

      3 września odbyło się spotkanie zamykające praktyki, na który posumowano pobyt oraz wręczono certyfikaty.

      4 września 2021 r. młodzież wróciła do Polski.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
    • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
    • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
   • Logowanie