• Harmonogram spotkań z rodzicami

 • KOMUNIKAT

  INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 14.09.2020 r. PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW ZMY/014/P, MIESZCZĄCA SIĘ  W WARSZTATACH SZKOLNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W BARLINKU, UL.SZOSOWA 2, BĘDZIE CZYNNA DŁUŻEJ W PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI OD  GODZ.8.00 DO  18.00. ZAPRASZAMY NASZYCH KLIENTÓW DO SKORZYSTANIA Z ROZSZERZONEJ OFERTY NASZEJ SKP.

  Zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów samochodowych i ciągników rolniczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg oraz posiadaczy motocykli i motorowerów.

  Nasza SKP dysponuje nowoczesną płytą najazdową „HEKA”, która pozwala na bezpieczną kontrolę układu hamulcowego we wszystkich pojazdach z napędem „4x4” jak i pojazdów o niskim prześwicie nadwozia. Właścicieli tych pojazdów zapraszamy szczególnie w trosce o prawidłowy i bezpieczny przebieg badania.

   DIAGNOŚCI

 • GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  Informujemy, że od 08.09.2020 do 10.09.2020 na szkolnym korytarzu na I piętrze będzie miała miejsce giełda podręczników szkolnych.

  Na wyznaczonych stanowiskach osoby zainteresowane będą mogły sprzedać (forma samodzielnej odsprzedaży), wymienić  bądź kupić książki.

   

  ZACHOWAJ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA, m.in.: załóż maskę i rękawiczki.

                                                                                             

   Serdecznie zapraszamy!!!

 • Narodowe Czytanie 2020

  Wspólne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego odbędzie się w całej Polsce w sobotę 5 września 2020 roku. Nasza szkoła również po raz kolejny zgłosiła swój udział w tej akcji i 7 września wykorzystując różne formy przeczytajmy lekturę dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

  Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy […] Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności[...] również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.W ramach przypomnienia: Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  Źródło:

  https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2020/

   

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i udziału w akcji.

  Nauczyciele bibliotekarze

   

  Juliusz Słowacki - Balladyna

  Narodowe Czytanie 2020 - Prezentacja

 • Egzamin maturalny w sesji poprawkowej

 • Komunikat Dyrektora OKE w Poznaniu o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – wrzesień 2020 r.

  Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym z wszystkich przedmiotów przeprowadzana jest 8 września 2020 r. (wtorek) o godzinie 14.00.

  Zdający winni stawić się w miejscu przeprowadzania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu minimum godzinę przed jego rozpoczęciem.

  Absolwenci przystępują do egzaminu w szkole macierzystej, z wyjątkiem zdających, którzy uzyskali zgodę Dyrektora OKE w Poznaniu na przystąpienie do egzaminu w innym miejscu.

  Komunikat Dyrektora OKE w Poznaniu o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym – wrzesień 2020 r.

  Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym z wszystkich przedmiotów przeprowadzana jest 8 września 2020 r. (wtorek) o godzinie 14.00.

  Zdający winni stawić się w miejscu przeprowadzania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu minimum godzinę przed jego rozpoczęciem.

  Absolwenci przystępują do egzaminu w szkole macierzystej, z wyjątkiem zdających, którzy uzyskali zgodę Dyrektora OKE w Poznaniu na przystąpienie do egzaminu w innym miejscu.

 • 1 WRZEŚNIA - HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

  Z uwagi na stan epidemii COVID-19 na terenie kraju rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie przebiegało wg następującego harmonogramu:

  Uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021 dotyczy wyłącznie klas I.

   Pozostałe klasy spotykają się w tym dniu z wychowawcami.
  Szczegółowy wykaz sal na w/w spotkania zostanie przedstawiony w dniu 31.08.2020 r.

   

  UWAGA!!!

  Wszystkich uczniów i nauczycieli zobowiązuje się do przestrzegania procedur bezpieczeństwa związanych z COVID-19 ( obowiązkowo maseczka i dezynfekcja rąk).

   

   

                                                                                                     Dyrektor

                                                                         Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych

                         im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku

 • Harmonogram Egzaminów Poprawkowych (poprawa oceny rocznej)

 • EGZAMIN MATURALNY - TERMIN POPRAWKOWY

  Informujemy, że osoby chcące przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym, mogą składać podanie w biurze Administracji ZSiPO w Barlinku do piątku 14 sierpnia do godz. 14.00

 • KOMUNIKAT WYNIKI MATUR

 • INFORMACJA DLA UCZNIÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

 • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

 • Informacja dla maturzystów piszących egzaminy w terminie dodatkowym

  Komunikat Dyrektora OKE w Poznaniu
  o miejscu przeprowadzenia egzaminów maturalnych w terminie dodatkowym – lipiec 2020 r.

  Zgodnie z treścią § 68 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21.12.2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i maturalnego (Dz.U. z 2016 r., poz. 2223 ze zmianami) – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu podaje informacje o miejscu przeprowadzania egzaminów maturalnych w terminie dodatkowym (lipiec 2020 r.).

  Zdający winni stawić się w miejscu przeprowadzania egzaminu maturalnego w części pisemnej z danego przedmiotu minimum godzinę przed jego rozpoczęciem, posiadać przy sobie dowód osobisty oraz świadectwo ukończenia szkoły.


  HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE DODATKOWYM


 • Harmonogram oddawania książek i podpisywania obiegówek

 • ZAKAZANE KSIĄŻKI… KTÓRE MOŻESZ DOSTAĆ W NASZEJ BIBLIOTECE – część V

  ZAKAZANE KSIĄŻKI… KTÓRE MOŻESZ DOSTAĆ W NASZEJ BIBLIOTECE – część V

  WOLTER, „KADNDYD, CZYLI OPTYMIZM”

  Książka opowiada o przygodach młodego człowieka, który od swojego nauczyciela, doktora Panglosa, dowiaduje się, że świat, w którym żyje jest „najlepszy ze wszystkich możliwych światów i wszystko, co się w nim przydarza złego, przydarza się z konieczności”.  Powołując do życia swojego bohatera, Wolter starał się pokazać niedorzeczność tej tezy zaczerpniętej z  filozofii Gottfreda Leibniza. Głodny  i bez grosza przy duszy Kandyd wędruje po świecie. Jest świadkiem katastrof, śmierci i cierpienia ludzi. Zostaje po kolei kapitanem w armii, jezuickim księdzem, pasterzem i filozofem. Spotyka na swej drodze Kunegundę, równie doświadczoną przez los.  Razem zamieszkują na farmie, ale  to życie szybko im się nudzi. Czy po takich doświadczeniach można jeszcze stwierdzić, że ten świat jest najlepszy ze wszystkich światów? Bohaterowie spotykają starego człowieka, który radzi im, żeby znaleźli zadowolenie w uprawianiu własnego ogródka.

  Już w 1759 roku powiastka filozoficzna Woltera została zakazana przez władze Genewy i Paryża jako dzieło niemoralne i występujące przeciwko religii, a trzy lata później książka trafiła na indeks ksiąg zakazanych kościoła katolickiego. W 1928 roku amerykański urząd celny zatrzymał przesyłkę zawierającą zagraniczną edycję „Kandyda”, uznawszy utwór za obsceniczny. Czy słusznie? „Kandyd” stanowił przedmiot badań uczonych na całym świecie. Zdania na jego temat były podzielone. Stephane Mallarme, przedstawiciel XIX-wiecznego symbolizmu,  miał powiedzieć: „Świat został stworzony po to, by doprowadzić do powstania księgi”.

  Obecnie „Kandyd” jest uważany za największe dzieło Woltera i jedno z najważniejszych dzieł literatury francuskiej.

  Czekamy na Ciebie w bibliotece – przekonaj się sam, czy warto znać książkę.

  źródło: Nikolas J. Karolides, Margaret Bald, Dawn B. Sova, „100 zakazanych książek”,

  Bartłomiej Paszylk, „Książki zakazane”

                                                                                         

                                                                                                                      Nauczyciele bibliotekarze

 • OFERTA EDUKACYJNA

  Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” - oferta edukacyjna

  Drodzy Rodzice i Absolwenci Szkół Podstawowych!

  W nowym roku szkolnym 2020/2021 przedstawiamy Państwu ofertę edukacyjną wszystkich kierunków kształcenia dostępnych w ZSiPO przy ulicy Szosowej. Jest ona bogata i różnorodna, co umożliwi podjęcie w przyszłości wymarzonych studiów lub zdobycie ciekawej pracy.

  ATUTAMI NASZEJ SZKOŁY SĄ:

  • wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z uprawnieniami egzaminatorów OKE w Poznaniu,
  • nowoczesna baza dydaktyczna,
  • jesteśmy ośrodkiem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu organizującym egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe,
  • jesteśmy liderem województwa zachodniopomorskiego w realizacji programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, m.in.: „Ze szkoły do pracy!”, „Praktyka i kwalifikacja gwarancją pracy w zawodzie” i „Erasmus+”,
  • nowocześnie wyposażone warsztaty szkolne,
  • staże w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i we Włoszech,
  • nowoczesne metody nauczania.

  W zależności od typu wybranej szkoły rozwiniesz w naszej placówce oświatowej swoje zainteresowania z przedmiotów ogólnokształcących, języków obcych (angielski, niemiecki), informatyki, przedmiotów zawodowych (np. ekonomii, handlu, hotelarstwa, mechaniki pojazdów czy obróbki metali CNC). Absolwencie, masz również możliwość realizowania zajęć praktycznych na terenie warsztatów lub u pracodawców. Ponadto, chętni mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych: sportowych, przedmiotowych, technicznych, turystycznych, artystycznych oraz wsparcia pedagogicznego. Pomożemy Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności, byś następnie mógł realizować kolejne życiowe cele.

   

  W naszej szkole możesz kształcić się w trzech typach szkół:

  1. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • profil przyrodniczo-ścisły
  • profil społeczno-prawniczy
  • profil humanistyczno-naukowy

  2. TECHNIKUM

  • technik mechanik
  • technik pojazdów samochodowych
  • technik informatyk
  • technik hotelarstwa
  • technik ekonomista
  • technik handlowiec

  3. SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

  • mechanik pojazdów samochodowych
  • mechanik monter maszyn i urządzeń
  • ślusarz
  • sprzedawca
  • wielozawodowa (np. kucharz, cukiernik, elektromechanik, stolarz, drukarz fleksograficzny, murarz, tynkarz)

   

  TWOJE MOŻLIWOŚCI PO UKOŃCZENIU WYBRANEGO TYPU SZKOŁY:

  • po zdaniu egzaminu maturalnego możesz podjąć studia na dowolnie wybranym kierunku lub kontynuować naukę w szkole policealnej
  • absolwent szkoły branżowej może uzupełnić wykształcenie średnie i uzyskać tytuł technika
  • po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych możesz również podjąć pracę

   

  Ósmoklasisto zapraszamy!

   Zapoznaj się z nasza ofertą i przekonaj się, że Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku to szkoła przyjazna - DOBRA SZKOŁA BLISKO CIEBIE!

  Więcej informacji na temat wybranego typu szkoły oraz zasad rekrutacji znajdziesz na stronie: https://zspnr1barlinek.edupage.org/text2/

   

  KONTAKT:

  Dyrektor i sekretariat:

  tel. (95) 746-10-64

  e-mail:  sekretariat@zsipo.eu

  www.facebook.com/ZSiPOBarlinek

  DOŁĄCZ DO NAS!

  ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Z NAMI!

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
  ul. Szosowa 2
  74-320 Barlinek
  Zachodniopomorskie, Polska
  www: zsipo.eu
  fax: 95 7461 064
 • 95 7461 064