• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 13.12.2018 10:21
      • Co roku, 5  grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze z różnych klas, świętowali także. Już 28 listopada gościliśmy przedstawicieli Fabryki Aktywności Młodych z Gorzowa Wlkp., organizacji stworzonej „przez młodych dla młodych”, by promować wolontariat młodzieżowy w Polsce. Jarosław Marciniak, lubuski animator z FAM, pomógł nam przeprowadzić happening, w który zaangażowana została nie tylko młodzież, ale także dyrekcja i nauczyciele. Efektem wspólnego działania jest 6-metrowy kolorowy baner z podpisami uczestników wydarzenia. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym samym dniu p. Artur Śmigrocki przygotował wraz z animatorami w salach internatu Escape Room pn. „Historyczna ucieczka”. Młodzież, biorąca udział w grze, musieła wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i umiejętnością wspólnego działania, by w jak najkrótszym czasie, przy pomocy znalezionego klucza, wydostać się z klasy.

Uczniów w niebieskich koszulkach widać i słychać było w wielu miejscach. Na  szkolnych korytarzach rozwieszone zostały plakaty dotyczące pracy wolontariuszy. FAM zaopatrzyła nas w krzyżówki i inne materiały o tematyce niepodległościowej, które zostały wykorzystane na lekcjach przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Świętowanie wolontariusze zakończyli dopiero 6 grudnia wspólnym zdjęciem i nakręceniem filmu z udziałem naszych uczniów.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w podjęte działania związane z Dniem Wolontariusza. Szczególne podziękowania należą się animatorom z Fabryki Aktywności Młodych, a także p. Izabeli Leszczyńskiej za pomoc i Jednostce Strzeleckiej 4037 za udostępnienie radiostacji.

M. Wencierska

Zdjęcia w galerii Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.