• Podsumowanie akcji - Paczuszka dla Maluszka

     • Uwaga! Uwaga!!!

      AKCJA ZAKOŃCZONA!!!!!!!!

      Zbiórka artykułów dla dzieci z domów samotnej matki zakończyła się.

      W czwartek, 16 grudnia pakowaliśmy zebrane rzeczy do paczek. Pomagali wszyscy: uczniowie i nauczyciele.

      Zebraliśmy: pieluchy jednorazowe, płyny do kąpieli, zupki dla najmłodszych, kremy, oliwki do ciała, zabawki, ubranka dla maluchów, środki piorące i to co widać na zdjęciach… Później odbyło się wielkie pakowanie.

      Dziękujemy pani Adriannie Borowskiej i Mężowi pani Adrianny za dostarczenie kartonów, w których mogliśmy bez problemu zapakować wszystkie artykuły.

      Dziękujemy wszystkim aktywnie zaangażowanym, przygotowującym paczki:

      Klasa 4 TH- wychowawca: Beata Milkowska

      Klasa 3TGs- wychowawca: Jacek Świercz

      Klasa 3TGi- wychowawca: Kamil Wawrzyniak

      Klasa 3 LG b- wychowawca:  Marzenna Wencierska

      Klasa 3Te – wychowawca: Beata Krycka

      Klasa 3Th- wychowawca: Monika Ziemichód

      Klasa 3LOb- wychowawca: Marta Szafkowska

      Klasa 3 LOa- wychowawca: Jolanta Józefowicz

      Klasa 2 Th- wychowawca: Ewa Borowiecka

      Klasa 2 Te- wychowawca: Agnieszka Wójciak

      Klasa 2 LO b- wychowawca: Ewa Wawrzyniak

      Klasa 2 LO a- wychowawca: Izabela Szkwarek

      Klasa 1 LO a- wychowawca: Monika Janicka

      Klasa 1 LO b- wychowawca: Justyna Stawicka

      Klasa 2 Bmw- wychowawca: Rafał Kulpa

      Klasa 1 Ti- wychowawca: Izabela Leszczyńska

      Klasa 1Thm- wychowawca: Anna Gaładyk

      Klasa 1BPwz – wychowawca Agnieszka Sobkowiak

       

      DZIĘKUJEMY!!!!! ZAPRASZAMY DO POMOCY W PRZYSZŁYM ROKU!!!!!!!

       

                                                                              Koordynatorzy akcji: klasa 2 Te z wychowawcą

     • Akcja - Paczuszka dla Maluszka

     • Uwaga! Uwaga!!!

      Uczniowie naszej szkoły przystąpili w tym roku do akcji- Paczuszka dla Maluszka. Przygotowujemy paczki z artykułami higienicznymi ( proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy…)  dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach.

      Możesz jeszcze przyłączyć się do akcji, przygotuj paczkę i dostarcz do szkoły     ( sala 104), my w Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom.

      Dziękujemy tym, którzy już pomogli przygotowując  paczkę:  klasa 1 Ti- wychowawca pani Izabella Leszczyńska ( tu dziękujemy również Rodzicom uczniów tej klasy, którzy włączyli się do akcji),  klasa 2 LO b- wychowawca pani Ewa Wawrzyniak, klasa 1 Lob- wychowawca pani Justyna Stawicka, klasa 1 Th/m- wychowawca pani Anna Gaładyk, klasa 3 TGS- wychowawca pan Jacek Świercz, klasa 2Te- wychowawca pani Agnieszka Wójciak.

      Dołącz do nas! !!!Nie bądź bierny!!!!

      Koordynatorzy akcji: klasa 2 TE z wychowawcą.

     • UWAGA! AKCJA „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

     • Stacja Kontroli Pojazdów przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku dołącza się do akcji „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”. Chcemy zwrócić uwagę na stan oświetlenia w pojazdach, w szczególności teraz na jesieni, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. W ramach naszej działalności skontrolujemy i ustawimy ZA DARMO światła w Waszych samochodach.

       

      ZAPRASZAMY od poniedziałku tj. 06 grudnia 2021r. do piątku 10 grudnia 2021r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ul. Szosowa – budynek Warsztatów Szkolnych.

      Nauczyciele Diagności

     • Światowy Dzień AIDS

     • 1 GRUDNIA

      Światowy Dzień AIDS został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Epidemia HIV/AIDS to wciąż aktualny problem zdrowia publicznego w Polsce i na świecie. Warto działać na rzecz jego rozwiązania poprzez upowszechnienie rzetelnej wiedzy na temat HIV/AIDS, ograniczanie sytuacji ryzykownych oraz promowanie testowania w kierunku HIV.

       

      Czerwona kokardka jako symbol Światowego Dnia AIDS

      Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi.

      Ideę czerwonej kokardki po raz pierwszy zainicjowano w 1991 roku. Pomysł znaku został zainspirowany żółtą wstążeczką, upamiętniającą żołnierzy amerykańskich uczestniczących w wojnie w Zatoce Perskiej. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę, ale również miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. Symbol ten został wymyślony przez członków Visual AIDS – organizacji charytatywnej zrzeszającej artystów, działającej w Nowym Jorku. Celem grupy było zachęcenie wszystkich do upamiętnienia zmarłych i umierających z powodu AIDS kolegów, zwiększenie świadomości na temat HIV/AIDS, uświadomienie potrzeb ludzi żyjących z HIV i AIDS oraz ich bliskich, a także wezwanie rządów do zwiększenia funduszy na badania i opiekę nad zakażonymi. Pomysłodawcy nie przypuszczali, że symbol stanie się popularny na całym świecie i będzie tak wiele znaczył dla zakażonych, chorych oraz ich bliskich.

      Obecność czerwonej kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

      W naszej szkole uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły również  otrzymali czerwne wstążeczki. Uczennice klasy ILOa Wiktoriia Leszczyńska, Zuzanna Maj oraz Jakub Michałko z klasy 1Ti wręczali symbol solidarności z osobami chorymi na AIDS/ HIV.

      Uczniowie klasy 1LOa wykonali również plakaty, które  wyeksponowali na I piętrze szkoły.

      Odbył się również ,, Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS i HIV” dla uczniów klas pierwszych. Do konkursu przystąpili tylko uczniowie z klasy 1LOa, 1LOb, 1Ti pozostałe klasy pierwsze nie wzięły udziału. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o HIVi AIDS . Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce – Bartłomiej Łukomski klasa 1Ti

      II miejsce – Aleksandra Rychlińska klasa 1LOb

      III miejsce – Jagoda Warych klasa 1LOb

      IV miejsce – Maria Cwenarkiewicz 1LOa

      Vmiejsce – Maciej Kaczkan 1Ti

      Gratulujemy!!!

      Organizatorzy

      Iwona Czujko, Teresa Wróblewska serdecznie dziękują za zaangażowanie uczennicom klasy 1LOa (Wiktorii Leszczyńskiej, Nadii Lewandowskiej)  oraz pani I. Leszczyńskiej.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
    • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
    • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
   • Logowanie