• DLA KONRADA

• 06.03.2019 08:16
        • DLA KONRADA

Warto pomagać innym! „Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy, że jesteśmy jeszcze coś warci.” - Paulo Coelho

W styczniu br. przeprowadziłyśmy zbiórkę pieniędzy dla chorego Konrada z Myśliborza. Rodzina Konrada serdecznie dziękuje za okazaną pomoc.

Wolontariuszki: Julia Mastalerz, Nikola Wiśniak, Emilia Galińska, Klaudia Osyda, Nikola Otwinowska kl. II LO c

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 13.12.2018 10:21
        • Co roku, 5  grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze z różnych klas, świętowali także. Już 28 listopada gościliśmy przedstawicieli Fabryki Aktywności Młodych z Gorzowa Wlkp., organizacji stworzonej „przez młodych dla młodych”, by promować wolontariat młodzieżowy w Polsce. Jarosław Marciniak, lubuski animator z FAM, pomógł nam przeprowadzić happening, w który zaangażowana została nie tylko młodzież, ale także dyrekcja i nauczyciele. Efektem wspólnego działania jest 6-metrowy kolorowy baner z podpisami uczestników wydarzenia. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym samym dniu p. Artur Śmigrocki przygotował wraz z animatorami w salach internatu Escape Room pn. „Historyczna ucieczka”. Młodzież, biorąca udział w grze, musieła wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i umiejętnością wspólnego działania, by w jak najkrótszym czasie, przy pomocy znalezionego klucza, wydostać się z klasy.

Uczniów w niebieskich koszulkach widać i słychać było w wielu miejscach. Na  szkolnych korytarzach rozwieszone zostały plakaty dotyczące pracy wolontariuszy. FAM zaopatrzyła nas w krzyżówki i inne materiały o tematyce niepodległościowej, które zostały wykorzystane na lekcjach przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Świętowanie wolontariusze zakończyli dopiero 6 grudnia wspólnym zdjęciem i nakręceniem filmu z udziałem naszych uczniów.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w podjęte działania związane z Dniem Wolontariusza. Szczególne podziękowania należą się animatorom z Fabryki Aktywności Młodych, a także p. Izabeli Leszczyńskiej za pomoc i Jednostce Strzeleckiej 4037 za udostępnienie radiostacji.

M. Wencierska

Zdjęcia w galerii Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

• Wolontariat – W GRUPIE SIŁA!

• 03.12.2018 09:05
        • 22 października br. odbyło się integracyjne spotkanie wolontariuszy naszej szkoły. Jest nas naprawdę spora grupa: uczniowie od pierwszej do czwartej klasy z technikum i liceum ogólnokształcącego. Zaangażowanie wolontariuszy wymaga często poświęcenia swojego wolnego czasu, ale jesteśmy na to przygotowani. Zamierzamy, jak w latach ubiegłych, bezinteresownie pomagać potrzebującym oraz wspierać różne akcje ogólnopolskie oraz lokalne.

W naszym kalendarzu już odnotowaliśmy trzy wydarzenia:

·         zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

·         1 listopada – zbiórka pieniędzy na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych

·         wrzesień-listopad –  sprzedaż ciast, by zebrane pieniądze przekazać rodzinie poszkodowanej w pożarze.

Przed nami jeszcze na pewno: zbiórka karmy dla zwierząt i wyjazd do schroniska „Azorek” w Gorzowie Wlkp.,  opieka nad grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, zbiórka odzieży dla potrzebujących, udział w akcji „Szlachetna paczka”,  spotkanie z Fundacją Małych Stópek i inne wydarzenia, które przyniesie nam rok. Zadań jest wiele, chęci także.

Opiekunowie wolontariatu: Marzenna Wencierska oraz ks. Stanisław Szlijan.

Wolontariusze

55.          Kazecka Maja

• Żołnierze Wyklęci

• 03.12.2018 09:02
        • 1 listopada br. wolontariusze ZSiPO po raz piąty wzięli udział w „Kweście na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych” na cmentarzu komunalnym w Barlinku. Zebrane datki zostały przeznaczone na prowadzone przez Fundację Niezłomni poszukiwania, ekshumacje, identyfikację genetyczną oraz organizację uroczystych pogrzebów Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy za wsparcie.

Wolontariusze