• Nasi wolontariusze na I Barlineckim Niebieskim Biegu dla Autyzmu

     • W sobotę 22 kwietnia, na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku wolontariusze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku wspomagali I Barlinecki Niebieski Bieg dla Autyzmu. Organizatorem wydarzenia, któremu przyświecała idea chęci pokazania innym swojej solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, było Niepubliczne Przedszkole „Bratek”.

      Bieg podzielono na dwie kategorie – bieg rodzinny na 1 km oraz bieg otwarty na 5 km. Włączyliśmy się  jako wolontariusze do zorganizowania  animacji dla najmłodszych. Dzieci mogły pomalować sobie twarz, zrobić zdjęcie z Minionkiem i Marshallem , zrobić fantastyczne zwierzaki z balonów oraz wziąć udział we wspólnych  zabawach ruchowych .

      Byliśmy obecni również na trasie , aby ,, sportowym duchem „ dodawać sił młodszym i starszym biegaczom.

       Pogoda dopisała , a My jako wolontariusze dziękujemy ,że mogliśmy Być częścią tej Fantastycznej imprezy.

      Opiekun grupy: A.Wieczorek

     • NIETYPOWA LEKCJA ANATOMII W PLASTINARIUM

     • PLASTINARIUM w Guben  jest unikalnym miejscem w Europie, gdzie oprócz znanych na całym świecie plastynatów preparowanych na wystawy BODY WORLDS, przede wszystkim produkowane są próbki dydaktyczne, do edukacji studentów uczelni medycznych i szkolenia pracowników służby zdrowia na wszystkich kontynentach.

      W PLASTINARIUM mogliśmy doświadczyć lekcji anatomii z bliska, spojrzeć przez ramię taksydermisty podczas pracy tworzenia najnowocześniejszych okazów dydaktycznych, a tym samym uzyskać wyjątkowy widok na ciało człowieka i zwierzęcia.

      W wycieczce pod opieką pań: Teresy Wróblewskiej, Marzeny Lewandowskiej, Izabeli Szkwarek i Moniki Jagiełło-Trif, wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego klas 1-4, rozszerzający biologię.

     • Uroczystość Pogrzebowa

     • Informujemy, iż uroczystości pogrzebowe Jakuba Kosyla odbędą się w dniu 22 kwietnia 2023r. (sobota) o godz 11.00 - Msza Święta w Kościele przy ul. Św. Bonifacego, a po niej pochówek na cmentarzu przy ul. Gorzowskiej

     • Wizyta na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego

     • To był ciekawy wyjazd geograficzny uczniów naszej szkoły z klas: 1LOc, 2LOa oraz uczniów zainteresowanych  przedmiotem. Zajęcia odbyły się 16 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych. Spotkanie zostało podzielone na trzy części:

      1. Film o Historii życia na Ziemi zapisany w Górach Skalistych w postaci skamieniałości przewodnich (amonitów, trylobitów, belemnitów).
      2. Zajęcia w Muzeum Geologicznym, gdzie można było zobaczyć  ponad 8000 okazów: minerałów, skał, skamieniałości i meteorytów. Była również możliwość przebywania wśród jednej z największych kolekcji piasków na świecie. Sala interaktywna w Muzeum wyposażona była również w mikroskopy, binokulary oraz ekran dotykowy.
      3. Wykład prowadzony przez prof. Małgorzatę Bąk na temat ostatnich wydarzeń na rzece Odrze. Pani profesor wraz ze swoją ekipą prowadziła badania na rzece Odrze (od granicy z Czechami aż do ujścia) za pomocą okrzemek, mówiących o zanieczyszczeniu wód. Za główną przyczynę pojawienia się alg w wodach rzeki zostały uznane zanieczyszczania poprzemysłowe(kopalniane).

      Zajęcia na Uniwersytecie były inną formą zdobycia wiedzy przez młodzież oraz dały możliwość poczucia atmosfery studenckiej.  

      Wyjazd uatrakcyjniony był informacjami o ciekawych miejscach Szczecina, a przewodnikiem po tych miejscach był pan Artur Śmigrocki - za co dziękujemy. Dla chętnych była możliwość wjazdu na 22 piętro budynku Polskiej Żeglugi Morskiej w celu obejrzenia Szczecina z góry przy pomocy ustalonych kierunków stron świata.

      Dziękujemy młodzieży za wspólny, dobry wyjazd.

      Nauczyciele geografii

       

     • Scenka w Salonie Kosmetycznym

     •  

      Uczennice z klasy 3 Teh na zajęciach z języka obcego zawodowego przygotowały scenkę w Salonie Kosmetycznym „Wonder nails” w języku niemieckim. Na podstawie wprowadzonego wcześniej słownictwa odbyły  rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim- ubiegały się o pracę kosmetyczki. Wymieniały swoje mocne i słabe strony, a także zadawały pytania np.: stylizacji paznokci.

      Tekst i zdjęcia: Marzena Lewandowska

   • Kontakty

    • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
    • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
    • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
   • Logowanie