Nowa galeria Uroczyste Otwarcie Trzeciego Piętra - Nowy Rozdział w "Internacie" została dodana do albumu fotograficznego
Uroczyste Otwarcie Trzeciego Piętra - Nowy Rozdział w "Internacie"
- 36
Zapraszamy do udziału w nowym Projekcie
Zapraszamy uczniów Liceum Ogólnokształcącego do udziału w projekcie „Kompetencje i umiejętności paszportem w życie dorosłe uczniów Powiatu Myśliborskiego”. Więcej informacji TUTAJ
Śladami rodziny królewskiej i Harry’ego Pottera - pięć niezapomnianych dni w Londynie
W dniach 20-25 września odbył się zagraniczny wyjazd edukacyjno - krajoznawczy, w którym wzięło udział 45 uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Kierownikiem wycieczki była Pani Marzena Lewandowska, a pozostałymi opiekunami Panie Izabela Szkwarek, Monika Jagiełło-Triff, Dorota Binduga - Wieczorek.
O godzinie 5:00 wyruszyliśmy na wyprawę. Po długiej podróży, choć wyczerpani, dotarliśmy z entuzjazmem do naszego pierwszego przystanku w Calais. Następnego dnia, wczesnym rankiem, przystąpiliśmy do przeprawy promowej do Wielkiej Brytanii. W trakcie jej trwania posililiśmy się typowo brytyjskim śniadaniem - jajkiem na bekonie z fasolą. Około godziny 10:30 czasu brytyjskiego dotarliśmy do Dover, skąd od razu udaliśmy się na zwiedzanie Londynu.
Podczas pierwszego dnia odwiedziliśmy Opactwo Westminster, Pałac Buckingham oraz Hyde Park. Nasz spacer po Londynie pozwolił nam także podziwiać gmach Parlamentu oraz wieżę zegarową z charakterystycznym dzwonem Big Ben.
Nazajutrz złożyliśmy wizytę w Studio Warner Bros, znajdującym się niedaleko Londynu, gdzie kręcono sceny do filmu o Harrym Potterze. Po kilkugodzinnej wizycie w tym magicznym świecie, wróciliśmy do Londynu, aby kontynuować zwiedzanie. Rozpoczęliśmy od Trafalgar Square, odwiedzając po drodze Piccadilly Circus, a następnie udaliśmy się do Leicester Square. Na koniec dnia mieliśmy okazję zobaczyć Chinatown nocą, jedną z najpopularniejszych dzielnic Londynu, gdzie podziwialiśmy nietypową dla europejskiej architektury bramę.
W kolejnym dniu na początku odwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Następnie przemieściliśmy się do Greenwich, gdzie mieliśmy przyjemność podziwiać żaglowiec Cutty Sark oraz wspiąć się na wzgórze, na którym znajduje się południk 0°, dzielący Ziemię na półkulę wschodnią i zachodnią. Z tego miejsca roztaczał się przepiękny widok na panoramę Londynu. Niestety, nasz czas pobytu w Wielkiej Brytanii dobiegł końca i musieliśmy udać się do Dover, skąd ponownie odbyliśmy przeprawę promową. Tej nocy spaliśmy w Antwerpii, drugim co do wielkości mieście Belgii, skąd rano wyruszyliśmy do Holandii.
Pierwszym przystankiem była wioska serów Cathariny Hoeve, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć proces produkcji tego holenderskiego specjału. Następnie w Amsterdamie, zwanym jako Wenecja Północy odbyliśmy ponad godzinny rejs statkiem po malowniczych kanałach, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W pamięci pozostały nam słynne mosty i charakterystyczne przekrzywione domy.
Podsumowując naszą wycieczkę do Londynu, z pewnością możemy stwierdzić, że był to czas pełen niezapomnianych wrażeń i odkryć. Każdy dzień obfitował w nowe doświadczenia, które wzbogaciły naszą wiedzę o historii, kulturze oraz architekturze. Podczas tej wycieczki nie brakowało wrażeń, a pogoda okazała się być wyjątkowo łaskawa, odbiegając od stereotypowego obrazu londyńskiej pogody.
Nikola Piątkiewicz
Maja Kuźniewska
Łucja Lewandowska
Wycieczka Londyn 20-25.09.2024
KONKURS PLASTYCZNY
Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Budapesztu w dniach 27.09.2024-02.10.2024
W trakcie wycieczki uczniowie zmieli możliwość zwiedzić trzy stolice - Bratysławę (Słowacja), Budapeszt (Węgry) oraz Wiedeń (Austria) a wszystko szlakiem rzeki Dunaj, która przepływa przez wszystkie te miasta. W trakcie wycieczki najpierw uczniowie mieli możliwość zwiedzania Bratysławy: miasta, Zamku Bratysławskiego oraz fontanny Maksymiliana II. Fani motoryzacji mieli szczęście, gdyż odbywał się akurat zlot Porsche i można było zobaczyć naprawdę wiele modeli i roczników. Budapeszt oczarował okazałymi budowlami takimi jak Parlament Węgierski, Zamek Królewski , Bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, ulica Andrasziego, Baszta Rybacka, ale również inne kościoły, liczne pomniki jak i oświetlone słońcem nabrzeże Dunaju. Uczniowie mieli możliwość zwiedzać miasto zarówno po stronie Budy jak i Pesztu. Budapeszt pożegnaliśmy nocnym rejsem po Dunaju. Natomiast Wiedeń nie oferował wcale mniej: zwiedziliśmy Katedrę św. Szczepana, Hofburg, Belveder, Gmach Ratusza, kolumnę Morowa. Wymieniać by można było więcej, ale to co najważniejsze to wspomnienia i przygoda, które to pozostaną na zawsze.
20
Salon Maturzystów Perspektywy 2024
24.09.2024 odbyła się wycieczka do Szczecina, w którym na Uniwersytecie Szczecińskim odbywał się Salon Maturzystów Perspektywy 2024.Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą studiów różnych uczelni wyższych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, co może im ułatwić podjęcie decyzji o przyszłych kierunkach studiów.W trakcie warsztatów i wykładów uczestnicy mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące egzaminu maturalnego, jego struktury, wymagań i sposobu przygotowania.Stoiska różnych uczelni zawierały również informacje dotyczące programów stypendialnych, kursów językowych, szkoleń i innych inicjatyw wspierających rozwój młodzieży. Ponadto, dzięki informatorom (również online) uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są aktualne trendy na rynku pracy, jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane oraz jakie kompetencje warto rozwijać oraz jak wygląda obecny ranking uczelni wyższych w Polsce.
5
Konkurs Fryzjer
III MARSZOBIEGU na rzecz OTOZ ANIMALS BARLINEK
Dnia 13.10.2024r. o godzinie 11.00 uczennice z klasy 3LOa z wychowawczynią Panią Marzeną Lewandowską spotkali się z Kamilem Gwoździkiem na Stadionie Miejskim w Barlinku i dołączyli do III MARSZOBIEGU na rzecz OTOZ ANIMALS BARLINEK. Wszyscy uczniowie z klasy 3 LOa dorzucili ”swoją cegiełkę” dla bezdomnych zwierzaków.
Marzena L.
FESTIWAL LITERATURY FAKTU W BARLINKU
Zapraszamy w imieniu Zespołu projektu BLISKO na Festiwal literatury faktu w Barlinku, który odbędzie się w najbliższy weekend 18-20 października 2024 r. Zapoznajcie się z programem wydarzenia i znajdźcie coś dla siebie.
PROGRAM FESTIWALU:
Piątek, 18 października
10.00 – “Kurzol” – gość Boguś Janiszewski, spotkanie dla dzieci (obowiązują zapisy);
16.00 – “Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią* (bo często sami nie wiedzą)” -gość Boguś Janiszewski, spotkanie i gra dla rodzin z dziećmi i młodszej młodzieży;
18.30 – “Śladami pionierów Barlinka”, goście: Elżbieta Chudzik, Stanisław Rewers, Grzegorz Przybylski; spotkanie i wystawa pt. “Pionierzy Barlinka z muzealnych archiwów”;
Sobota, 19 października
11.00 – “Tajemniczy Danków”, spacer historyczny z Adamem Sokołowskim i Zdzisławem Linkowskim; start: parking w Dankowie.
14.30 – “Cała nadzieja w szkole”, “Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”; gość Justyna Suchecka;
16.30 – “Dziękuję za świńskie oczy: Jak krzywdzimy zwierzęta”, gość Dariusz Gzyra;
18.30 – “Woda. Historia pewnego porwania”, gość Szymon Opryszek;
20.30 – Wspólne ognisko dla gości festiwalu i mieszkańców (teren zielony za Kawiarnią BOK)
Niedziela, 20 października
10.30 – Spacer historyczny po Barlinku z Grzegorzem Przybylskim; zbiórka przy Gęsiarce na rynku w Barlinku
12.00 – “W cieniu Holocaustu. Historia życia Gerta Druckera, barlineckiego Żyda”, gość Andrzej Mrowiński;
13.00 – Warsztaty pisania reportaży, Piotr Oleksy, (sala konferencyjna BOK, obowiązują zapisy);
15.00 – Rozstrzygnięcie konkursu literackiego im. Romany Kaszczyc “O łabędzie pióro”, wręczenie nagród;
15.30 – “Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach”, gość Bartosz Panek;
17.30 – “Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag”, gość Piotr Oleksy
Skorzystajmy z zaproszenia:
„Październikowy weekend pełen ciekawych spotkań. Będzie o historii regionu i o dawnych mieszkańcach. O przyrodzie i trosce międzygatunkowej, o dobrej szkole i o młodzieży, o podróżach w głąb ciała i książkach naukowych dla dzieci! Spotkania z gośćmi spoza Barlinka i lokalsami. Wywiady, reportaże, komiksy popularyzujące naukę. Rozmowy, spacery i ognisko! Sprawdźcie program i wybierzcie sobie to, co Was najbardziej ciekawi! Albo spędźcie z nami cały weekend!” – zaprasza Zespół projektu BLISKO.
Wszelkie działania w ramach projektu “Otwarte, zapraszamy” realizowane są w szerokim partnerstwie z Barlineckim Ośrodkiem Kultury, Biblioteką Publiczną Miasta Barlinek oraz organizacjami, instytucjami i partnerami w tym m.in. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku.
BLISKO to prawie dwuletni program promujący czytelnictwo oraz kulturotwórczą rolę i nowe funkcje biblioteki. W nazwie programu oprócz litery
B jak Biblioteka znajdują się:
L jak lokalność,
I jak inicjatywy,
S jak społeczność,
K jak kooperacja i
O jak oddolność.
I one właśnie odzwierciedlają wyjątkowy charakter tego programu! To społeczność Barlinka ma w nim specjalną rolę! Bowiem celem programu jest by Biblioteka była BLISKO. Blisko ludzi i ich potrzeb oraz kulturotwórczych potencjałów. Oddolne inicjatywy i partnerstwo z organizacjami są sercem tego programu.
W ramach programu uczniowie naszej szkoły pod opieką Urszuli Piotrowicz i Izabeli Leszczyńskiej do tej pory wzięli udział w następujących zadaniach:
- Piknik sportowo-czytelniczy!
- Zajęcia uczniów klasy 2 LO a w spotkaniu z Justyną Orlikowską - badaczką pracowni etnograficznej dotyczącego potrzeb młodych w zakresie kultury i czytelnictwa.
- Czytaliśmy o zmroku przy ognisku.
- Spotkania uczniów w bibliotece szkolnej z koordynatorkami projektu.
Kogo spotkamy w trakcie Festiwalu?
4
Wyniki Konkursu
ZNAKOMITY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO
Wyśmienicie rozpoczęli sportowy rok szkolny nasi uczniowie powracający po przerwie wakacyjnej do rywalizacji sportowej w powiecie myśliborskim.
Pierwszymi zawodami sportowymi, którymi rozpoczęto rywalizację sportową była Liga Lekkoatletyczna rozegrana dnia 4 października na Stadionie Miejskim w Barlinku. Młodzież startowała w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 100m, 400m, 800m, skok w dal i pchnięcie kulą, oraz sztafeta 4x 100m. W klasyfikacji końcowej bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta zdobywając łącznie 511 punktów i o 117 punktów wyprzedzając drugą w klasyfikacji szkołę ZSiPO Myślibórz.
Naszą placówkę reprezentowały następujące dziewczęta: Galant Maja I miejsce 100m, Pinda Dominika II miejsce 100m, Maja Kokoszyńska IV miejsce 100m, Magdalena Kędzior III miejsce 400m, Radzka Kinga IV miejsce 400m, Maja Kuźniewska 400m, Wiktoria Szczepańska 800m II miejsce, Nadia Gajewska 800m III miejsce, Katarzyna Dobrzeniecka 800m IV miejsce, Wiktoria Kotlarz 800m, Weronika Urbaniak skok w dal II miejsce, Otylia Pietrzycka skok w dal IV miejsce, Kalina Siejko skok w dal, Martyna Zima pchnięcie kulą I miejsce, Nikola Walczak pchnięcie kulą, Oliwia Kostrzewska pchnięcie kulą, oraz sztafeta 4x 100m w składzie Yulia Aharkova, Natalia Forster, Maja Kokoszko, Maja Galant, II miejsce. Opiekunem naszej drużyny była pani Karolina Konieczna.
Równie dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy w klasyfikacji drużynowej zdystansowali pozostałe szkoły z powiatu wyprzedzając drugą szkołę ZS 1 Dębno o ponad 150 pkt. ZSiPO Barlinek reprezentowali: Król Piotr 100m I miejsce, Szymon Szymaniak 100m II miejsce, Michał Wesołowski 100m III miejsce, Oskar Ożóg 400m III miejsce, Konrad Jakubów 400m IV miejsce, Miłosz Woźniak 400m, Nikodem Gadzała 800m II miejsce, Daniel Stawicki 800m III miejsce, Kacper Kucharski skok w dal II miejsce, Karmelita Szymon skok w dal, Wąsiak Wojciech skok w dal, Jarosz Dawid skok wdal, Kander Patryk pchnięcie kulą I miejsce, Alan Wiśniewski pchnięcie kulą IV miejsce, Nazar Shalaputa pchnięcie kulą, oraz sztafeta 4x 100m w składzie: Szymon Szymaniak, Piotr Król, Michał Wesołowski, Oskar Ożóg – I miejsce. Opiekunem naszych sportowców był Jarosław Bednarek.
Dnia 10 października w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta składała się z sześciu osób, a każda z nich do przebiegnięcia miała dystans 900m. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji z ZSiPO Myślibórz wygrały swoją rywalizację, a na ostatnim okrążeniu naszą sztafetę na pierwsze miejsce wyprowadziła Magdalena Kędzior. W drużnie pobiegły: Maja Kokoszko, Natalia Forster, Julia Aharkova, Wiktoria Szczepańska, Dominika Pinda, Magdalena Kędzior, oraz rezerwowa Maja Kuźniewska.
Chłopcy pobiegli w składzie: Nikodem Gadzała, Wiktor Kolpacz, Daniel Stawicki, Piotr Król, Oskar Ożóg, Szymon Szymaniak, rezerwowy Konrad Jakubów. Na czwartej zmianie naszą ekipę na pierwsze miejsce wyprowadził Piotr Król, a potem przewagę powiększył Oskar Ożóg i na pierwszym miejscu zakończył rywalizację Szymon Szymaniak.
Opiekunami naszych sztafet byli Karolina Konieczna i Jarosław Bednarek.
Podsumowując pierwsze starty naszych szkolnych sportowców trzeba stwierdzić, że wypadły one lepiej niż znakomicie. W czterech startach drużynowych zajęliśmy cztery pierwsze miejsca i tym samym nasi uczniowie udowodnili że w powiecie myśliborskim w konkurencjach lekkoatletycznych są najlepsi.
JB
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024/2025
Nowa galeria DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
28
Europejski Dzień Języków Obcych
Nowe godziny otwarcia Stacji Kontroli Pojazdów
Z przyjemnością informujemy, że od 07.10.2024 Stacja Kontroli Pojazdów wprowadza nowe, bardziej dogodne godziny otwarcia, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Od teraz stacja będzie czynna od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 – 18:00, a w czwartek i piątek od 8:00 do 15:00.
Zmiana ta ma na celu ułatwienie dostępu do przeglądów technicznych i badań diagnostycznych, zwłaszcza dla osób pracujących w standardowych godzinach pracy. Dłuższe godziny otwarcia w ciągu tygodnia pozwolą na elastyczniejsze planowanie wizyt.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług w dogodnych dla Państwa terminach!
„Przyjaciele czterech łap” pn. Festyn Wegetariański.
W sobotę, 5 października, wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny okazali swoje stuprocentowe zaangażowanie w sprawy innych. Wzięli mianowicie udział w akcji zorganizowanej przez Fundację „Przyjaciele czterech łap” pn. Festyn Wegetariański. Przy okazji propagowania wegetarianizmu zbierali datki na zwierzęta. Wolontariuszki i wolontariusze nie dość, że upiekli ciasta, przygotowali inne potrawy wege (och, ten smalczyk z fasoli z ogóreczkiem…), to jeszcze częstowali nimi za symboliczną złotówkę tych, którzy skusili się podejść zwabieni głośną muzyką. Zebraliśmy przeszło 1000 zł, za co Fundacja serdecznie dziękuje. Podziękowania te należą się szczególnie uczniom z klas:4 lob 3. lob, 3. TI. Przyłączamy się do podziękowań.
Opiekunowie wolontariatu – Marzenna Wencierska i Andrzej Wieczorek.
Ogólnopolski Tydzień Kariery 2024 na Pomorzu Zachodnim
Serdecznie zapraszamy na jesienne wydarzenie pn. Ogólnopolski Tydzień Kariery 2024 na Pomorzu Zachodnim, który odbędzie się w dniach 14-21 października 2024 r., a jego tegoroczne hasło przewodnie to Pasja-Motywacja-Odwaga.
Ogólnopolski Tydzień Kariery jest poświęcony wszelkim aspektom związanym z planowaniem i rozwojem kariery, wspiera świadome wybory zawodowe oraz promuje proces uczenia się przez całe życie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Jak się zapisać? Na każde wydarzenie obowiązują zapisy (poprzez formularz google) - szczegółowy opis znajduje się w programie (załącznik) oraz na stronie www: https://bit.ly/2024OTK
26.09.2024r.- DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSiPO
Dnia 26.09.2024r.obchodziliśmy światowy DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole. Na lekcji języka niemieckiego przybliżyłam uczniom z klasy: 3LOa historię i kulturę krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie wykonali prace plastyczne i opowiadali o symbolach, zabytkach lub zwyczajach państw europejskich, w których już byli i dobrze je znają lub o których coś wiedzą, ale planują je zwiedzić dopiero w przyszłości.
Marzena Lewandowska
KONKURS
ZSiPO na Targach Edukacji i Pracy w Dębnie
26 września 2024 r. jako szkoła wzięliśmy udział w Targach Edukacji i Pracy w Dębnie. Organizatorem wydarzenia była Północna Izba Gospodarcza oddział w Dębnie przy współpracy z samorządem, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oprócz promocji szkół średnich w tym ZSiPO w Barlinku mieliśmy okazję:
- zapoznania się z funkcjonującymi w naszym regionie firmami oraz ich ofertami zatrudnienia,
- zobaczyć prezentację lokalnych firm z powiatu myśliborskiego, instytucji, a także służb mundurowych,
- podziwiać twórczość lokalnych rzemieślników, rękodzielników i artystów.
Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych oraz innych wystawców. O tym, że to wydarzenie łączył świat edukacji, biznesu i rzemiosła przekonały się p. Urszula Piotrowicz i p. Izabela Leszczyńska oraz uczennice klasy 2 LO a: Nikola Walczak i Weronika Urbaniak, które w tym dniu promowały „Górkę” na targach.
O nasze stoisko podczas Targów Edukacji i Pracy w Dębnie oprócz wymienionych osób powyżej zadbała p. Beata Krycka i p. Anna Gaładyk.
W trakcie imprezy uczennice naszej szkoły z klasy 5Te otrzymały nagrody w ramach Konkursu wiedzy o przedsiębiorczości: Milena Dawicka została laureatką konkursu, a Magda Furmankiewicz i Dominika Połudzień zajęły 3 miejsce. Warto wspomnieć, że 19 września dziewczęta znalazły się w gronie 29 uczestników konkursu, następnie 23.09.2024 wzięły udział w dogrywce, podczas której okazało się, że są w gronie zwycięzców na etapie powiatu. Gratulujemy!!!
7
Archiwum Aktualności