• MATURA - INFORMACJE O TERMINACH POPRAWKOWYCH

• Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który:

a. nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo
            w części ustnej,

b.  przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i w części ustnej oraz żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony,

c. przystąpił do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (a w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych przystępujących do egzaminu maturalnego w Formule 2023 – do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym) i egzamin ten nie został mu unieważniony*

Aby przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 14 lipca 2023 r.), składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), zgodnie z deklaracją ostateczną.

Egzamin w terminie poprawkowym jest nieodpłatny (nie jest liczony jako kolejne przystąpienie do egzaminu z danego przedmiotu).

*Warunek określony w ppkt c nie dotyczy absolwentów:

-        4-letniego technikum (z lat 2006-2023) przystępujących do egzaminu w Formule 2015,

-        branżowej szkoły II stopnia (z lat 2022-2023), którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum przystępujących do egzaminu w Formule 2015

-        wszystkich szkół przystępujących do egzaminu maturalnego w Formule 2023

JEŻELI:

a.   spełnili wszystkie warunki niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika

ORAZ

b.   nie deklarowali przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym lub zrezygnowali z przystąpienia do tego egzaminu do 20 kwietnia 2023 r. (wypełniając  załącznik 5c).

Komunikat o terminie poprawkowym dla absolwentów zostanie opublikowany na stronie internetowej OKE w Poznaniu w dniu 7 lipca br.

• Komunika Dyrektora Szkoły

• Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im.kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro”
            w Barlinku informuje, iż zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu :

1. wszyscy zdający egzamin maturalny posiadający szkołę macierzystą, tzn.
            - tegoroczni absolwenci,
            - absolwenci z lat ubiegłych, którzy przystąpili do egzaminu w swojej szkole,
            - absolwenci z lat ubiegłych, którzy przystąpili do egzaminu w innej szkole (skierowani przez OKE na swój wniosek), będą mieli dostęp do swoich wyników:

• od dnia 7 lipca br. (od godz. 08.30),
            • po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://ziu.gov.pl/),
            • za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole macierzystej lub przy użyciu profilu zaufanego.

Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia oraz informacje z wynikami egzaminu maturalnego dla absolwentów wskazanych w pkt 1. będą do odbioru od dnia 7 lipca br.
            w szkole macierzystej- (po godzinie 12.00).

2.  wszyscy zdający egzamin maturalny, którzy nie posiadają szkoły macierzystej, tzn. zdający, którzy składali deklarację w OKE w Poznaniu, będą mieli dostęp do swoich wyników:

• od dnia 7 lipca br. (od godz. 08.30),
            • po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://ziu.gov.pl/),
            • za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole, w której przystąpili do egzaminu lub przy użyciu profilu zaufanego.

Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia oraz informacje z wynikami egzaminu maturalnego dla absolwentów wskazanych w pkt 2. będą do odbioru w szkole, w której zdający przystąpili do egzaminu od dnia 7 lipca do dnia 28 lipca 2023 r. Po tym terminie dokumenty zostaną odesłane do OKE w Poznaniu.