• Wnioski i plany

• 21.02.2018 09:50

Bezpośrednio przed rozpoczęciem ferii zimowych, członkowie wolontariatu szkolnego spotkali się, by podsumować swoją działalność w roku 2017.  W roku szkolnym 2016/2017 wolontariusze podjęli m. in. działania:

• zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
            • zbiórka pieniędzy na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych
            • opieka nad grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły
            • zbiórka pieniędzy dla Oliwii
            • zbiórka pieniędzy dla bezdomnych zwierząt i wyjazd do schroniska  wolontariuszy w Gorzowie Wlkp.

W roku 2018 rozpoczynamy współpracę z OPS (trwają rozmowy z p. Zyndą, która będzie szkolić naszych wolontariuszy), zamierzamy zakupić jednakowe koszulki oraz podjąć kolejne wyzwania, które wiązać się będą z naszą działalnością.

Spotkanie przebiegało w  wyjątkowo miłej atmosferze, było pełne pomysłów związanych z pomocą potrzebującym.

Wolontariusze
        • Spotkanie szkoleniowe wolontariatu

• 21.02.2018 09:48
        • Bycie wolontariuszem to poważna sprawa. Taka postawa zakłada bezpłatną, dobrowolną pomoc czy pracę na rzecz innych osób. By praca wolontariusza była efektywna, nie tylko potrzebna jest wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczna. Dlatego po feriach odbyło się spotkanie szkoleniowe członków naszego wolontariatu. Swoją wiedzą praktyczną i teoretyczną dzieliły się panie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku: Magdalena Zyndą-Lis oraz Anna Smoleń, które na co dzień zajmują się pomocą tym, którzy potrzebują wsparcia.

Jednocześnie mogliśmy podzielić się własnym doświadczeniem i wrażeniami dotyczącymi pomocy innym.

Wolontariusze