• Dzieło Nowego Tysiąclecia

• 31.10.2019 11:21
        • W niedzielę, 13 października 2019 r. wolontariusze z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku kwestowali przed kościołem pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera m.in. zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. W kweście wzięli udział: Zuzia, Alicja, Kinga, Kasia, Ela, Oliwia, Olaf, Kacper i Tymoteusz. Dziękujemy.

Opiekunowie wolontariatu:

M. Wencierska, ks. Michał Grzegorczyk

• Nowy rok – nowe przygody…

• 30.10.2019 10:14
        • Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejne wyzwania. Wolontariusze z klas maturalnych pozdawali pomyślnie swoje egzaminy i rozpoczęli nowy etap życia: niektórzy poszli na studia, inni do pracy, część szuka szczęścia w innych krajach. Tak to już jest. Świat jest w ciągłym biegu, a my próbujemy nadążyć za nim.

Na pierwsze nasze powakacyjne spotkanie przyszło wielu nowych wolontariuszy. Z każdym dniem chętnych przybywało. Wszystkim życzymy owocnej pracy i satysfakcji z pomocy potrzebującym.

Ostatecznie lista wolontariuszy wygląda następująco:

Nazwisko i imię ucznia

• DLA KONRADA

• 06.03.2019 08:16
        • DLA KONRADA

Warto pomagać innym! „Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy, że jesteśmy jeszcze coś warci.” - Paulo Coelho

W styczniu br. przeprowadziłyśmy zbiórkę pieniędzy dla chorego Konrada z Myśliborza. Rodzina Konrada serdecznie dziękuje za okazaną pomoc.

Wolontariuszki: Julia Mastalerz, Nikola Wiśniak, Emilia Galińska, Klaudia Osyda, Nikola Otwinowska kl. II LO c

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 13.12.2018 10:21
        • Co roku, 5  grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze z różnych klas, świętowali także. Już 28 listopada gościliśmy przedstawicieli Fabryki Aktywności Młodych z Gorzowa Wlkp., organizacji stworzonej „przez młodych dla młodych”, by promować wolontariat młodzieżowy w Polsce. Jarosław Marciniak, lubuski animator z FAM, pomógł nam przeprowadzić happening, w który zaangażowana została nie tylko młodzież, ale także dyrekcja i nauczyciele. Efektem wspólnego działania jest 6-metrowy kolorowy baner z podpisami uczestników wydarzenia. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym samym dniu p. Artur Śmigrocki przygotował wraz z animatorami w salach internatu Escape Room pn. „Historyczna ucieczka”. Młodzież, biorąca udział w grze, musieła wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i umiejętnością wspólnego działania, by w jak najkrótszym czasie, przy pomocy znalezionego klucza, wydostać się z klasy.

Uczniów w niebieskich koszulkach widać i słychać było w wielu miejscach. Na  szkolnych korytarzach rozwieszone zostały plakaty dotyczące pracy wolontariuszy. FAM zaopatrzyła nas w krzyżówki i inne materiały o tematyce niepodległościowej, które zostały wykorzystane na lekcjach przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Świętowanie wolontariusze zakończyli dopiero 6 grudnia wspólnym zdjęciem i nakręceniem filmu z udziałem naszych uczniów.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w podjęte działania związane z Dniem Wolontariusza. Szczególne podziękowania należą się animatorom z Fabryki Aktywności Młodych, a także p. Izabeli Leszczyńskiej za pomoc i Jednostce Strzeleckiej 4037 za udostępnienie radiostacji.

M. Wencierska

Zdjęcia w galerii Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.