• Informacja dla osób zamierzających przystąpić do egzaminu maturalnego w 2022 roku

     • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przedstawia w tabeli poniżej informacje dla osób zamierzających przystąpić do egzaminu maturalnego w 2022 r. dotyczące składania deklaracji. Poniższa tabela wraz innymi ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu maturalnego w 2022 r. znajduje się w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „Formule 2022” obowiązującej w roku szkolnym 2021/2022.

      TABELA Matura 2022

     • „Z językami zajdziesz dalej”

     • 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto ma na celu zachęcenie   Europejczyków do nauki  języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej..

      W naszej szkole święto to obchodzić będziemy 01 października. Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w wyzwaniu językowym, jakim jest zaplanowany na ten dzień dwujęzyczny konkurs angielsko-niemiecki.

      Regulamin konkursu:

      I. Konkurs niemiecko-angielski „Z językami zajdziesz dalej” odbędzie się:

       

      01 października (piątek) br. o godz. 8.50

      w sali językowej I3

       

      II. Do konkursu przystępują po 2 osoby zgłoszone wcześniej z poszczególnych klas.

      III. Czas trwania konkursu przewidziany jest na ok. 45 minut.

      IV. Konkurs składać się będzie z 1 części:

       

      • Quiz z zagadnień kulturowych, gramatycznych i leksykalnych  w języku niemieckim i angielskim (max.15 pkt za każdy test)

       

      V. Punkty zostaną zsumowane z dwóch języków, a zwycięzcą zostaje para, która otrzyma łącznie największą ilość punktów (max.30pkt).

      VI. Uczestnicy, którzy zdobędą trzy pierwsze miejsca otrzymają oceny celujące, dyplomy za udziału w konkursie oraz nagrody niespodzianki.

      VII. Uczestnicy, którzy znajdą się w pierwszej dziesiątce otrzymają oceny bardzo dobre z aktywności.

      Zgłoszenia po 2 uczniów z klasy prosimy kierować do dnia 30 września (czwartek)  do p.Izabeli Szkwarek lub p. Małgorzaty Blezień-Lach.

      Uczestników konkursu prosimy o zabranie ze sobą telefonu lub tableta/laptopa z dostępem do Internetu.

                                                                                 I. Szkwarek, M. Blezień-Lach

     • Pamiętamy o „Dniu Sybiraka”

     • Jak co roku 17 września, w 82. rocznicę rozpoczęcia masowych wywózek ludności na Syberię, na Cmentarzu Komunalnym spotkali się członkowie Związku Sybiraków w Barlinku, by złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym rodziny, które wówczas w uwłaczających godności człowieka warunkach, wywożono na syberyjską tajgę.

      W uroczystości obchodów Światowego Dnia Sybiraka, wziął udział również burmistrz Dariusz Zieliński, sekretarz Ewa Hinc – Dziedziela, wiceprzewodnicząca RM Alicja Kowalewska oraz poczet sztandarowy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4 Tes: Emilia Kula i Aleksandra Trafalska, a w roli chorążego debiutował Kacper Kudrewicz z kl. 2 Ti.

      relacja Krak

     • Spływ kajakowy rzeką Drawą

     • W czwartek (16.09) odbył się spływ kajakowy, na który z utęsknieniem czekaliśmy. Płynęliśmy  rzeką Drawą z mostu w Prostyni do Ośrodka PTTK w Drawnie 15 kilometrową trasą. Rzeka Drawa jako jedyna nizinna rzeka w Polsce przyjmuje cechy rzeki górskiej i my to odczuliśmy. Przeszkody ze zwalonych drzew po drodze  zmusiły nas do nie lada wyczynu ale też dały dużo atrakcji. Płynąc środkowym odcinkiem rzeki przez Drawieński Park Narodowy napotykaliśmy różnorodne ptactwo w trzcinach, na wodzie i w powietrzu oraz wiele roślin sprawiających wrażenie pięknej „dzikiej” natury. Mimo niesprzyjającej pogody na niektórych odcinkach spływu to i tak każdy z nas dobrze się bawił. Cieszyliśmy się, że można było wziąć bezpośredni udział w lekcji z przyrodą. Po męczącym wiosłowaniu czekało na nas ognisko, przy którym upieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie. W spływie brali udział uczniowie z różnych klas (31 osób), którzy stworzyli fajną atmosferę oraz pokazali ważną cechę – wspólne zaufanie w grupie. Dziękujemy młodzieży😊 Czekamy wspólnie na kolejny, tym razem czerwcowy spływ.

      U.Piotrowicz, K.Konieczna, J.Bednarek

     • Narodowe Czytanie 2021 MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ

     • 06 września 2021 roku w szkolnej bibliotece miała miejsce inauguracja Narodowego Czytania  „Moralności pani Dulskiej”. Podczas  tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania w   bibliotece i na lekcjach języka polskiego  wspólnie czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji.  

      Warto podkreślić, że uczestnicy tej wyjątkowej akcji otrzymali do zeszytu pamiątkowy stempel pieczęci, którą Kancelaria Prezydenta  przygotowała specjalnie na tę okazję. Jesteśmy  przekonani, że wspólna lektura tej wyjątkowej książki pomoże nam  w przeanalizowaniu postawy moralnej  współczesnego społeczeństwa , zajrzeniu w głąb siebie a także przyczyni się do promocji czytelnictwa.

                                                                                            nauczyciele bibliotekarze