• DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

     • W niedzielę, 10 października 2021 r. wolontariuszki z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych kwestowały przy kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika na Górnym Tarasie na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

      Fundacja została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny, a publiczna zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji.

      Opiekunowie wolontariatu: Marzenna Wencierska, ks. Piotr Łosiewski

     • WOLONTARIUSZE ZACZYNAJĄ DZIAŁAĆ

     • 4 października 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Opiekę nad wolontariuszami sprawują: Marzenna Wencierska oraz ksiądz Piotr Łosiewski. Wolontariusze w roku szkolnym 2021/2022:

       

      1. LO a: Katarzyna Długaszek, Wiktoria Leszczyńska

      1. LO b: Antonina Gągało, Martyna Zima, Oliwia Wyderska, Hanna Kumor-Górska, Oliwia Nowak, Emilia Skóra, Oliwia Bunda, Julia Owczarzak, Kinga Wereśniak, Jagoda Warych, Aleksandra Rogoda, Oliwia Sobczak

      1. BSk: Aleksandra Łoś

      2. TH: Wiktoria Kalińska, Andżelika Wierzbicka,

      2. LO b: Julia Kawalec, Sara Tomczyk, Wiktoria Wyszyńska, Klaudia Lis

      2. TI: Kacper Kudrewicz

      3. LO b: Aleksandra Okraszewska, Joanna Kaczmarek, Martyna Oleszkiewicz, Maja Plenzner, Mateusz Dobaczewski, Maja Czerwińska, Julia Siwiec, Nikola Pawłowska

      3. TPH: Aleksandra Węgiel

      Uczennica do kontaktu w sprawie wolontariatu: Wiktoria Kalińska z kl. 2. TH.

      Zadania na ten rok szkolny: pomoc w organizacji uroczystości związanej z 75-leciem szkoły, zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, odwiedzanie chorych w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy Szpitalu w Barlinku, zbiórka zniczy i opieka nad grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, włączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”, zbiórka karmy i wyjazd do schroniska „Azorek” w Gorzowie, kiermasz świąteczny, w okresie ewentualnej pracy zdalnej – pomoc kolegom w obowiązkach szkolnych i in.

      Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym. Jeśli masz taką potrzebę, masz chęć do działania, chcesz być przykładem dla innych – czekamy właśnie na Ciebie!

      M. Wencierska, ks. P. Łosiewski, opiekunowie SKW

     • MISTRZOSTWA POWIATU MYSLIBORSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     •  

      Po prawie rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną została wznowiona rywalizacja szkół powiatu myśliborskiego. W dniu 12.10.2021 w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Przełajowych Biegach Sztafetowych szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta , które do przebiegnięcia miały dystans 6x800 m. Już po pierwszej zmianie odskoczyły rywalkom i ten dystans utrzymał się do końca biegu, zapewniając naszej drużynie pierwsze miejsce. W skład  reprezentacji weszły:  Martyna Tylkowska, Maja Gulczyńska, Martyna Musiałowska, Oliwia Tumielewicz, Amelia Wyderska, Wiktoria Kalińska, zawodniczki rezerwowe: Daria Mularczyk i Magdalena Iwańska. Opiekunem drużyny była  Pani Karolina Konieczna.

      Jako drudzy do rywalizacji przystąpi chłopcy. Dystans dla zawodników wynosił 6x1000 m. Chłopcy mimo zaciętej rywalizacji do samego końca uplasowali się na drugiej pozycji przegrywając z drużyną z Myśliborza. W skład drużyny weszli: Patryk Gil, Piotr Król , Nadolski Ksavier, Zduńczyk Milan, Puk Seweryn, Szymaniak  Szymon oraz na rezerwie Stawicki Daniel. Opiekunem drużyny był Pan Grzegorz Zieliński. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, życząc kolejnych sportowych sukcesów.  

     • „Z językami zajdziesz dalej” - wyniki konkursu

     •  

      1 października w ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w wyzwaniu językowym czyli dwujęzycznym konkursie angielsko-niemieckim w formie quizu online. Najwyższe wyniki uzyskali:

       

      1.m-ce ex aequo  Oliwia Augustyniak,  Oliwia Rębacz kl.1 LOa

                                    oraz Sandra Górska i Marcin Łentek kl.4 Ti

      2.m-ce  Zuzanna Słowiejko i Hubert Kaczmarek kl.2 LOa

      3.m-ce Maja Plenzner i Martyna Oleszkiewicz kl.3 LG a

      Uczestnicy, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca otrzymują oceny celujące, dyplomy za udziału w konkursie oraz nagrody niespodzianki. Pozostali uczestnicy, otrzymują oceny bardzo dobre z aktywności.

                                                                                 I. Szkwarek, M. Blezień-Lach

     • „W trosce o zdrowie dziecka i twoje” Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS)

     • Młodzież klas pierwszych w dniach 04.10. – 05.10.2021 uczestniczyła w warsztatach z panią Agnieszką Jager  pedagogiem- terapeutą, diagnostą FAS, która przybliżyła trudny temat FAS (Fetal Alcohol Syndrome), który jest zespołem umysłowych i fizycznych zaburzeń, przejawiających się jako opóźnienie umysłowe, dysfunkcja mózgu, anomalia rozwojowe, zaburzenia w uczeniu się i zaburzenia psychologiczne. Efekty mogą być różne – od obniżenia ilorazu inteligencji, zaburzeń uwagi, aż do wad serca, dysfunkcji mózgu i śmierci włącznie. Uzupełnieniem informacji  był film ,,Wieczne dziecko", opowiadający o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, bo mają wady wrodzone, zarówno somatyczne (dotyczące ciała), jak i neurologiczne (układu nerwowego, głównie mózgu). Młodzież miała możliwość aktywnego udziału w  zajęciach i chętnie uczestniczyła w dyskusji.

      Pełnoobjawowy FAS spełnia 4 kryteria diagnostyczne:

      • opóźniony wzrost zarówno przed, jak i po urodzeniu;
      • uszkodzenie mózgu, którego skutkiem są zaburzenia neurologiczne, opóźniony rozwój, niedorozwój umysłowy, zaburzenia zachowania, trudności w uczeniu się. nadpobudliwość;
      • charakterystyczne rysy twarzy: małe oczodoły, krótki nos, płaska twarzoczaszka, wąska górna warga, mała szczęka, brak rynienki podnosowej;
      • potwierdzone wywiadem spożywanie alkoholu przez matkę w czasie ciąży.

      Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Ciaza-i-dziecko/Zdrowie-dziecka/Alkoholowy-zespol-plodowy-FAS-co-to-za-choroba-i-czy-mozna-jej-uniknac?gclid=EAIaIQobChMI_uLUwOSy8wIVmOR3Ch1qCAgvEAAYASAAEgLNVPD_BwE

      I.Czujko

   • Kontakty

    • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
    • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
    • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
   • Logowanie