• Dyktando Tolkienowskie

• Zasady polskiej pisowni potrafią być zaskakujące, a wielość wyjątków nie do ogarnięcia o czym mogli się przekonać uczniowie naszej szkoły, którzy 12 kwietnia 2022 r. w bibliotece wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. 29 miłośników polskiej ortografii z klas liceum i technikum  napisało dyktando w odniesieniu do fragmentu dzieła J. R. Tolkiena „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Marta Szafkowska i Izabela Leszczyńska a prace konkursowe sprawdzali również inni nauczyciele języka polskiego: p. Justyna Stawicka, p. Marzenna Wencierska i p. Monika Ziemichód.

Ortografia to taka wiedza tajemna, której nie da się okiełznać oraz pułapki czyhające na każdym kroku… jednak niektórzy nasi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale  i  nie dali się zwieść zawiłościom ortograficznym.

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

Liceum Ogólnokształcące:

1 miejsce - Julia Woźniak kl. 3 LG a

2 miejsce - Oliwia Kozakiewicz kl. 1 LO b

3 miejsce - Klaudia Lis kl. 2 LO b i Amelia Wyderska kl. 3 LP a

Technikum:

1 miejsce - Filip Wątrobiński kl. 1 Ti

2 miejsce - Kacper Stasiński kl. 1 Ti

3 miejsce - Antoni Weselski kl. 1 Th/m i Michał Sobczak kl. 1 Te/s

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

„Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka.” [Stephen King „Ballada o celnym strzale”]

Organizatorzy: nauczyciele języka polskiego