• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers
          • Tydzień Biblijny

W trzecią niedzielę wielkanocną w Kościele katolickim rozpoczynał się Tydzień Biblijny. Tydzień ten jest obchodzony od 2009 roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: „Powołani do Wspólnoty-Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jest to głęboki czas refleksji nad Biblią. Tygodniowi Biblijnemu towarzyszyło wiele wydarzeń m.in. rekolekcje, maratony czytania Biblii, spotkania z Biblistami. W ramach Tygodnia Biblijnego, który trwał od 15 do 19 kwietnia, uczniowie ZSiPO na lekcjach religii i w bibliotece szkolnej obejrzeli przygotowaną prezentację, dyskutowali na temat Biblii jako źródła mądrości oraz czytali wybrane przez siebie fragmenty Pisma Świętego. Był to czas głębokiej refleksji nad Słowem Bożym zapisanym na kartach Biblii. Roman Brandstaetter powiedział: Biblia jest żywiołem bez dna i grani

Planet vs. Plastics

Pod takim hasłem obchodzony jest tego roku Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Święto przypomina o znaczeniu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zachęca do zjednoczenia się i podjęcia działań na rzecz zdrowszej planety i lepszej przyszłości. W tym roku organizatorzy zwracają uwagę na konieczność ograniczenia produkcji tworzyw sztucznych (o 60% do 2040 roku) w trosce o zdrowie ludzi oraz planety.

• Święto Szkoły 2024

„Istnieje tylko jeden sposób nauki poprzez działanie”. O sensie słów Paulo Coelho z książki pt. „Alchemik” mieli okazję przekonać się 26 marca 2024 r. uczniowie technikum, liceum i szkoły branżowej, biorąc udział w obchodach Święta Szkoły. Z tej okazji, w tym roku nauczyciele i pedagodzy we współpracy z uczniami przygotowali ponad dwadzieścia stacyjek – gier i zabaw edukacyjnych z różnych przedmiotów. Dobrane metody działań, pokazały nam wszystkim, że nauka jest niezwykłą przygodą, fascynacją i dobrą zabawą. Młodzież w trakcie wykonywania poszczególnych zadań wykazywała się wiedzą, kreatywnością i swoimi zdolnościami, po czym zdobywała tokeny. Uczniowie na koniec wzięli udział wraz z wychowawcą w spotkaniach i wyjściach integracyjnych.

• Dzień Ziemi 22.04.2024

Ziemio- jak Ci pomóc?- o to spytano młodzież w jednym z badań w 2023 roku.

Jak żyć bardziej ekologicznie? Oto przykłady:

• segregować, a jak już segregować to uczciwie;
            • nie używać plastikowych opakowań tylko takich wielokrotnego użytku np. szklanych butelek;
            • ograniczyć zużycie wody;
            • zużywać
    • Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2