W ostatnich tygodniach kwietnia, młodzież naszej szkoły skorzystała z wyjątkowego zaproszenia, które wysłał menadżer nowo otwartej siłowni w naszym mieście. Trzy klasy (4LOa, 3BMS,3THS) wraz z opiekunami , Panią Karoliną Konieczną oraz Panem Arturem Szychalskim, udały się w trakcie zajęć z wychowania fizycznego do Galerii Hosso, gdzie umiejscowiony jest obiekt. Na miejscu trenerzy personalni zapoznali uczniów z ofertą zajęć grupowych oraz pokazali urządzeniami, objaśniając szczegółowo jak z nich prawidłowo korzystać. Następnie przeprowadzono krótkie treningi funkcjonalne w salce fitness, a inna grupa w tym czasie mogła spróbować swoich sił na specjalnych rowerach stacjonarnych do spinningu. W trakcie trwania wizyty, uczniowie mogli swobodnie poruszać się po strefie „cardio” oraz korzystać z maszyn do treningu siłowego, nie zabrakło również konkursów i upominków.
Wizyta w siłowni FIT-ZONE
Dzień Ziemi
Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego
16
Wolontariusze ZSiPO na 3. Biegu dla Autyzmu
Nowa galeria Wolontariusze ZSiPO na 3. Biegu dla Autyzmu została dodana do albumu fotograficznego
3
Wolontariusze ZSiPO na 3. Biegu dla Autyzmu
Już po raz trzeci Nasza wspaniała Ekipa Wolontariuszy wsparła osobowo 3. Bieg Dla Autyzmu.
W dniu 12.04. na miejskim stadionie od godzin porannych Działo się naprawdę dużo. Było Niebiesko, kolorowo, słodko oraz zabawnie. Dla wszystkich Dużych i Małych Biegaczy zaświeciło słońce, a atmosfera rodzinnego świętowania obecna była przez całą imprezę.
Dziękuję wszystkim Wam wolontariusze za każdą aktywność w tym dniu: malowanie buziek, sprzedaż waty cukrowej, animację z dziećmi , opiekę na trasie biegu, a nade wszystko za Wasze Duże Serduszka pełne chęci , dobrej energii i empatii. Do zobaczenia za rok:)
Dumny z Was opiekun A.Wieczorek.
NAJLEPSI W POWIECIE
Nie miały sobie równych nasze drużyny, które wystartowały w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Różańsku.
Na początek na starcie stanęły nasze dziewczęta na dystansie 1000 M . Jako pierwsza na mecie pojawiła się Maja Kokoszyńska , a tuż za nią Magdalena Kędzior , na trzecim miejscu przybiegła również reprezentantka naszej szkoły Dominika Pinda. Kolejno metę przekroczyła Natalia Foster, a stawkę zamknęły Marika Piotrowska oraz Yuliia Aharkova. Podsumowując poszczególne czasy zawodniczek, nasze uczennice uplasowały się na pierwszym miejscu. Drużynę reprezentował 6 dziewcząt , zawodniczką rezerwową była Maja Kuźniewska. Opiekunem drużyny była pani Karolina Konieczna.
Następnie wystartowali chłopcy, którzy biegli na dystansie 1500 M. Rywalizacja była zacięta , a pierwszy na mecie pojawił się Oskar Ożóg, trzeci w kolejności był Wiktor Kolpacz, czwarty Kacper Szkwara, piąty metę przekroczył Wojtek Filipiak ,a stawkę biegu zamknął Gracjan Gracjan. Nasza drużyna zdominowała konkurencję i z sporą przewagą uzyskała pierwszą lokatę. Zawodnikami rezerwowymi w tym dniu byli: Szymon Szymaniak oraz Paweł Gnatczuk, a opiekunem drużyny był pan Jarosław Bednarek
Kolejny raz nasza młodzież potwierdziła, że dominuje w powiecie myśliborskim w konkurencjach biegowych.
NASZA MOC, NASZA PLANETA – ZSiPO Razem dla Ziemi!
22 kwietnia 2025 roku obchodzimy 55. Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmi: „Nasza Moc, Nasza Planeta” (Our Power, Our Planet). To doskonały moment, aby przypomnieć sobie, że każda nasza codzienna decyzja – oszczędzanie energii, segregowanie odpadów czy wybór odnawialnych źródeł energii – naprawdę ma znaczenie. Obchody Dnia Ziemi w tym roku skupiają się na konieczności szybszego przejścia na odnawialne źródła energii, takie jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna i pływowa.
Dlaczego to takie ważne? Bo celem jest potrojenie globalnej produkcji czystej energii do 2030 roku. Dzięki temu możemy chronić środowisko, poprawiać jakość życia i tworzyć nowe miejsca pracy.
Ze względu na okres świąt Dzień Ziemi w naszej szkole obchodzony będzie w tym roku 23 kwietnia (w środę). Z tej okazji na trzeciej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbędzie się prelekcja oraz warsztaty edukujące i angażujące uczniów w działania ekologiczne. Przyjmą one formę:
- wykładu,
- prezentacji multimedialnej,
- quizu,
Po warsztatach odbędzie się wspólne, symboliczne sadzenie krzewów przed budynkiem szkoły. W zajęciach wezmą udział reprezentanci wszystkich klas wybrani przez wychowawcę (po 2 osoby z każdej klasy). Zapraszamy do udziału w akcji!
PAMIĘTAJCIE! Nasze codzienne wybory mają realny wpływ na przyszłość Ziemi. Działając razem, możemy tworzyć bardziej zielony, zdrowy świat – dla siebie i dla przyszłych pokoleń.
Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele geografii
Otwórz drzwi do innego świata – odwiedź bibliotekę szkolną.
W świecie pełnym ekranów i szybkich informacji łatwo zapomnieć, że prawdziwe przygody czekają … na półkach biblioteki. Książki to nie tylko obowiązkowe lektury – to bilety do niezwykłych krain, spotkań z bohaterami, których nigdy nie zapomnisz i pomysłów, które mogą zmienić Twoje spojrzenie na świat. Szkolna biblioteka to miejsce, gdzie znajdziesz coś dla siebie – niezależnie od tego, czy wolisz kryminały, fantastykę, powieści obyczajowe czy książki popularnonaukowe. To także przestrzeń ciszy, relaksu i inspiracji – idealna na przerwę między lekcjami.
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – to doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważne są książki w naszym życiu i jak warto dbać o prawa twórców. Z tej okazji zachęcamy, abyście zajrzeli do biblioteki, wypożyczyli coś ciekawego i pozwolili książce poprowadzić się w nieznane. W tym dniu zachęcamy do sięgania po książki - źródła wiedzy, edukacji, fundamentu rozwoju osobistego i społecznego, niezwykle ważnego elementu kultury i dziedzictwa.
Nie czekaj – otwórz książkę i wejdź do świata wyobraźni!
Nauczyciele bibliotekarze
Zakończenie praktyk w Ostrawie w ramach projektu Erasmus+ – wręczenie certyfikatów przez Kopernikus M.C.V. i Stowarzyszenie WABAR
Nowa galeria Zakończenie praktyk w Ostrawie w ramach projektu Erasmus+ – wręczenie certyfikatów przez Kopernikus M.C.V. i Stowarzyszenie WABAR została dodana do albumu fotograficznego
6
Zakończenie praktyk w Ostrawie w ramach projektu Erasmus+ – wręczenie certyfikatów przez Kopernikus M.C.V. i Stowarzyszenie WABAR
Informujemy o zakończeniu praktyk zagranicznych realizowanych w ramach programu Erasmus+, organizowanych przez szkoły z Barlinka, Choszczna i Gorzowa Wlkp. we współpracy ze Stowarzyszeniem WABAR. Praktyki te były doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz rozwijania kompetencji językowych i międzykulturowych.
Uroczyste zakończenie projektu odbyło się z udziałem przedstawicieli organizacji przyjmującej – Kopernicus. Uczestnikom wręczono oficjalne certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk. Dokumenty te stanowią ważny element potwierdzający zdobyte umiejętności i zaangażowanie uczestników w rozwój zawodowy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim praktykantom i dziękujemy za ich zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej organizacji za granicą.
Podziękowania należą się oczywiście również opiekunom: – Ewie, Iwonie i Henrykowi oraz Copernicusowi w osobach Łukasza i Michała za owocną współpracę oraz ciepłe przyjęcie naszych praktykantów.
Graffiti - Wolontariusze
Nowa galeria Graffiti - Wolontariusze została dodana do albumu fotograficznego
2
Gokarty w Ostrawie
Nowa galeria Gokarty w Ostrawie została dodana do albumu fotograficznego
23
Gokarty w Ostrawie
Nasze Ekonomistki przebywające na praktykach w Ostrawie z programu Erasmus miały okazję do niecodziennego doświadczenia – wyścigi gokartowe na torze E-Motion park Ostrava! 🚗💨 To świetna okazja, by połączyć pracę i naukę z integracją i aktywnym wypoczynkiem. Wspólne chwile na torze gokartowym to doskonała okazja do budowania zespołu i spędzania czasu w towarzystwie innych uczestników programu. Dziewczęta wraz z resztą grupy miały okazję poczuć adrenalinę, rywalizować w zdrowej atmosferze i nawiązać nowe znajomości, które z pewnością na długo zapadną w pamięci! 🏁
Graffiti - Wolontariusze
W dniu 09.04. pasjonaci Graffiti z Naszej szkoły wzięli udział jako wolontariusze w projekcie wykonania Artystycznego Przesłania dla uczestników 3. Biegu dla Autyzmu , który w najbliższą sobotę będzie wydarzeniem podczas miesiące Świadomości Autyzmu. Projekt realizowaliśmy z podopiecznymi Ośrodka Rewalidacyjno Edukacyjno- Wychowawczego działającego przy Stowarzyszeniu ,,Bratek” w Barlinku.
Pięknie dziękujemy wszystkim podopiecznym i opiekunom za możliwość wzajemnego poznania się i wspólnego stworzenia motywacyjnego hasła ,, Niebiescy biegacze” oraz za przepyszną pizzę i napoje.
Opiekun grupy Andrzej Wieczorek
Zapraszamy do krótkiej relacji z wydarzenia.
Praktyka uczniów w Ostrawie – półmetek projektu Erasmus+
Nowa galeria Praktyka uczniów w Ostrawie – półmetek projektu Erasmus+ została dodana do albumu fotograficznego
2
Praktyka uczniów w Ostrawie – półmetek projektu Erasmus+
Nasi uczniowie z technikum w Barlinka oraz Choszczna I Gorzowa Wlkp. zbiorący udział w praktykach zawodowych w Ostrawie w ramach programu Erasmus+ właśnie osiągnęli półmetek swojego zagranicznego stażu. Przez ostatnie 5 dni zdobywali cenne doświadczenie zawodowe w czeskich firmach, doskonaląc swoje umiejętności i poznając kulturę pracy w innym kraju. Oprócz zajęć praktycznych, mieli także okazję zwiedzić Ostrawę i jej okolice, integrując się z rówieśnikami oraz poznając lokalne zwyczaje. Świetnym sposobem na aktywny wypoczynek były popołudniowe kręgle. Uczniowie są pełni zapału na dalszą część mobilności i chętnie dzielą się swoimi wrażeniami.
ZOO Ostrava
Nowa galeria ZOO Ostrava została dodana do albumu fotograficznego
20
ZOO Ostrava
Po praktykach odwiedziliśmy ogród zoologiczny w Ostrawie (Zoo Ostrava), który znajduje się w północno-wschodnich Czechach i jest jednym z największych i najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w kraju. Został założony w 1951 roku i zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Mieści się tam wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów, w tym słonie, lwy, niedźwiedzie, pingwiny czy rzadkie gatunki małp. Zoo znane jest z nowoczesnych wybiegów, które starają się jak najlepiej odwzorować naturalne środowisko zwierząt, co mogliśmy zobaczyć. Oprócz walorów edukacyjnych i rekreacyjnych, ogród prowadzi także działalność na rzecz ochrony przyrody i bierze udział w międzynarodowych programach hodowlanych. Pomimo niskiej temperatury mogliśmy obserwować zachowanie się tych zwierząt, podziwiać budzące się do życia piękne rośliny.
Zwiedzanie jaskini Punkvy w Czechach
Nowa galeria Zwiedzanie jaskini Punkvy w Czechach została dodana do albumu fotograficznego
26
Zwiedzanie jaskini Punkvy w Czechach
W sobotę nasi praktykanci z Ostrawy wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę w ramach programu kulturowego.
Zwiedzanie jaskini Punkvy w Czechach to niezapomniana przygoda, podczas której można podziwiać imponujące formacje skalne i podziemne jeziora. W pobliżu znajduje się przepaść Macocha – najgłębsza przepaść krasowa w Europie Środkowej, która robi ogromne wrażenie. Z punktów widokowych można zobaczyć jej strome ściany i dno oddalone o ponad 130 metrów.
Następnie przejechali do drugiego co do wielkości miasta Czech - Brna.
Zwiedzanie Starego Miasta w Brnie to podróż przez historię pełną zabytków, urokliwych uliczek i klimatycznych kawiarni. Zobaczyliśmy Katedrę św. Piotra i Pawła oraz Stary Ratusz, który skrywa ciekawą legendę. Według niej, w Brnie pojawił się groźny smok, terroryzujący mieszkańców – w rzeczywistości był to prawdopodobnie krokodyl podarowany przez egzotycznych gości. Do dziś jego wypchana postać wisi w przejściu pod wieżą ratusza jako symbol miejskiej legendy. Było super
Poznajemy Wydział Ekonomii, Budownictwa i Informatyki - wycieczka na ZUT w Szczecinie
Nowa galeria Poznajemy Wydział Ekonomii, Budownictwa i Informatyki - wycieczka na ZUT w Szczecinie została dodana do albumu fotograficznego
15
Archiwum Aktualności