HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Absolwenci przystępują do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w szkole macierzystej, z wyjątkiem zdających, którzy uzyskali zgodę Dyrektora OKE w Poznaniu na przystąpienie do egzaminu w innym miejscu.
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym ze wszystkich przedmiotów jest przeprowadzany:
- w części ustnej - 21 sierpnia 2023 r. (poniedziałek), zgodnie z harmonogramem ustalonym
i podanym przez dyrektora szkoły, - w części pisemnej - 22 sierpnia 2023 r. (wtorek) o godzinie 9.00.
Rejestracja osób przystępujących do egzaminu maturalnego poprawkowego rozpoczyna się
o godz. 8.30.- w części ustnej - 21 sierpnia 2023 r. (poniedziałek), zgodnie z harmonogramem ustalonym
MATURA - INFORMACJE O TERMINACH POPRAWKOWYCH
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który:
a. nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo
w części ustnej,b. przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i w części ustnej oraz żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony,
c. przystąpił do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (a w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych przystępujących do egzaminu maturalnego w Formule 2023 – do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym) i egzamin ten nie został mu unieważniony*
Aby przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 14 lipca 2023 r.), składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), zgodnie z deklaracją ostateczną.
Egzamin w terminie poprawkowym jest nieodpłatny (nie jest liczony jako kolejne przystąpienie do egzaminu z danego przedmiotu).
*Warunek określony w ppkt c nie dotyczy absolwentów:
- 4-letniego technikum (z lat 2006-2023) przystępujących do egzaminu w Formule 2015,
- branżowej szkoły II stopnia (z lat 2022-2023), którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum przystępujących do egzaminu w Formule 2015
- wszystkich szkół przystępujących do egzaminu maturalnego w Formule 2023
JEŻELI:
a. spełnili wszystkie warunki niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika
ORAZ
b. nie deklarowali przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym lub zrezygnowali z przystąpienia do tego egzaminu do 20 kwietnia 2023 r. (wypełniając załącznik 5c).
Komunikat o terminie poprawkowym dla absolwentów zostanie opublikowany na stronie internetowej OKE w Poznaniu w dniu 7 lipca br.
Komunika Dyrektora Szkoły
Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im.kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro”
w Barlinku informuje, iż zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu :1. wszyscy zdający egzamin maturalny posiadający szkołę macierzystą, tzn.
- tegoroczni absolwenci,
- absolwenci z lat ubiegłych, którzy przystąpili do egzaminu w swojej szkole,
- absolwenci z lat ubiegłych, którzy przystąpili do egzaminu w innej szkole (skierowani przez OKE na swój wniosek), będą mieli dostęp do swoich wyników:- od dnia 7 lipca br. (od godz. 08.30),
- po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://ziu.gov.pl/),
- za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole macierzystej lub przy użyciu profilu zaufanego.
Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia oraz informacje z wynikami egzaminu maturalnego dla absolwentów wskazanych w pkt 1. będą do odbioru od dnia 7 lipca br.
w szkole macierzystej- (po godzinie 12.00).
2. wszyscy zdający egzamin maturalny, którzy nie posiadają szkoły macierzystej, tzn. zdający, którzy składali deklarację w OKE w Poznaniu, będą mieli dostęp do swoich wyników:- od dnia 7 lipca br. (od godz. 08.30),
- po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://ziu.gov.pl/),
- za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole, w której przystąpili do egzaminu lub przy użyciu profilu zaufanego.
Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia oraz informacje z wynikami egzaminu maturalnego dla absolwentów wskazanych w pkt 2. będą do odbioru w szkole, w której zdający przystąpili do egzaminu od dnia 7 lipca do dnia 28 lipca 2023 r. Po tym terminie dokumenty zostaną odesłane do OKE w Poznaniu.
Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
Nowa galeria Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
69
Zakończnie Nauki Klasy Wielozawodowej
Nowa galeria Zakończnie Nauki Klasy Wielozawodowej została dodana do albumu fotograficznego
70
Wycieczka do Borne Furniture
W dniu 19.06 odbyliśmy cała klasą 3 LO A wycieczkę do zakładu Borne Furniture. Wycieczka zorganizowana była przez Panią Urszulę Piotrowicz w ramach tematu”Wpływ przemysłu na środowisko przyrodnicze, rynek pracy oraz gospodarkę regionu”. Zwiedzanie fabryki było pouczającym i fascynującym doświadczeniem. Zakład ten jest znanym producentem wysokiej jakości mebli, a w trakcie wycieczki mieliśmy okazje zobaczyć, jak meble powstają od podstaw. Przy wejściu do głównego budynku produkcyjnego zauważyliśmy zasady BHP oraz siedem ciekawych zasad współpracy zakładu. Przewodnik jak i pracownicy byli bardzo kompetentni i chętnie nas oprowadzili po każdym procesie produkcyjnym opisując swój zakres obowiązków jak i przedstawili nam technologie wykorzystywane w zakładzie.
Zaawansowanie maszyn i precyzja, z jaką pracownicy tworzą meble były godne podziwu. Mieliśmy także okazje zobaczyć gotowe produkty, które były pięknie zaprojektowane i wykonane. Na zakończenie dostaliśmy od firmy mały prezent w postaci smyczek z firmowym logo. Prowadzący zajęcia wyczerpująco wytłumaczyli nam aspekty naszego tematu.
Kornelia Bojko, kl.3LOa
Zawody sportowe i kolejne sukcesy uczniów ZSiPO
„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”. Prawdziwość tych słów Vinca Lombardi dowiodła 12.06.2023 r. reprezentacja naszej szkoły, która wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się na stadionie w Myśliborzu, gdzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących konkurencjach: 100m, 400m, 800m, skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100.
Osiągniecia reprezentacji dziewcząt w Licealiadzie to:
- 100m – Magdalena Iwańska (II miejsce) i Natalia Foster (III miejsce),
- 400m – Kinga Radzka (III miejsce),
- 800m – Magdalena Kędzior (I miejsce), Katarzyna Dobrzeniecka (II miejsce) i Martyna Tylkowska (III miejsce),
- pchnięcie kulą – Agnieszka Bartnicka (I miejsce), Martyna Zima (II miejsce) i Oliwia Kostrzewska (III miejsce),
- sztafeta 4x100m – II miejsce ( Maja Galant, Magdalena Iwańska, Kinga Radzka, Natalia Forster).
Wyniki Licealiady chłopców:
- 100m – Remigiusz Sołoducha (I miejsce) i Michał Wesołowski (II miejsce),
- 800m - Filip Ziobrowski (I miejsce) i Patryk Gil (II miejsce),
- skok w dal – Kacper Kucharski (II miejsce),
- pchnięcie kulą – Wiktor Bartosik (I miejsce) i Kacper Kucharski (III miejsce),
- sztafeta 4x100m – I miejsce (Michał Wesołowski, Ksawier Nadolski, Piotr Król, Remigiusz Sołoducha).
Występ naszych zawodników można uznać za bardzo udany. Szkołę reprezentowali również: Maja Gulczyńska, Maja Galant, Amelia Wyderska, Oliwia Tumielewicz, Kalina Siejko, Wiktoria Leszczyńska, Martyna Cieślak, Maja Kuźniewska, Ksawier Nadolski, Piotr Król, Dawid Pieczko, Mateusz Maciejak, Daniel Stawicki, Paweł Kowalek, Szymon Karmelita, Damian Walczak i Patryk Kancler.
To kolejny sukces naszych zawodników i należy im pogratulować oraz ich opiekunom: p. Karolinie Koniecznej i p. Jarosławowi Bednarkowi.
W. Leszczyńska
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkiej Atletyce 12.06.2023
Nowa galeria Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkiej Atletyce 12.06.2023 została dodana do albumu fotograficznego
27
Górka znowu na Drawie
W dniu 13 czerwca 2023r. nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w spływie kajakowym. 27 śmiałków wraz z naszymi wspaniałymi opiekunami Panią Karoliną Konieczną, Panem Jarosławem Bednarkiem oraz Panem Grzegorzem Zielińskim, udali się na niezapomnianą przygodę. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy przy szkole o godzinie 8.00. Po krótkim sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy. Podróż minęła szybko i bezproblemowo, więc o godzinie 9.30 byliśmy już w kajakach. Początkiem naszej trasy był most w Prostyni. Spływ był bardzo interesujący. Musieliśmy wykazać się sprytem i zręcznością by pokonywać przeszkody. Trochę stresu też przysporzyły nam łabędzie, niezbyt zadowolone z naszej obecności.
Również zauważalny był spadek poziomu wody w porównaniu z rokiem poprzednim, ale pomimo tych trudności pogoda dopisywała, więc każdy z nas miał okazje się trochę opalić. Naszą przygodę zakończyliśmy na jeziorze Adamowo-Dubie przy Stanicy Wodnej PTTK w Drawnie. Cała trasa liczyła 12 kilometrów, a udało nam się ją pokonać w niecałe 4 godziny . Po tym wysiłku nasi kochani opiekunowie zorganizowali ognisko, na którym mogliśmy zregenerować swoje siły. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną i o 15.10 byliśmy już w Barlinku. Zmęczeni i ukontentowani wróciliśmy do domów.
Oliwia Augustyniak
Katarzyna Długaszek
Julia Figiel
Było super i nie możemy się doczekać kolejnego spływu.
Spływ kajakowy - DRAWA 13.06.2023
Nowa galeria Spływ kajakowy - DRAWA 13.06.2023 została dodana do albumu fotograficznego
2
Praktyki zawodowe w Czechach, gdzie przebywali od 08.05.2023 do 19.05.2023 w ramach projektu Erasmus+ „Umiejętności bez granic”
Praktyki zawodowe w Czechach, gdzie przebywali od 08.05.2023 do 19.05.2023 w ramach projektu Erasmus+ „Umiejętności bez granic”
Nowa galeria Praktyki zawodowe w Czechach, gdzie przebywali od 08.05.2023 do 19.05.2023 w ramach projektu Erasmus+ „Umiejętności bez granic” została dodana do albumu fotograficznego
47
OD 01.06.2023 ZMIANA PLANY LEKCJI
HARMONOGRAMY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
Dzień Patrona Szkoły 2023
Nowa galeria Dzień Patrona Szkoły 2023 została dodana do albumu fotograficznego
45
Konkurs na komiks „Mogę być kim chcę…”
Zapraszamy do wzięcia udziału w w konkursie. Wszystkie informacje dostępne w linku poniżej:
Klasa Patronacka - Barlinek Inwestycje
Szkolny turnie w CS'a
Zaprszamy na szkolny turniej CS'a, który odbędzie się w poniedziałek i wtorek.
Finał odbędzie się w szkole.
Więcej informacji pod linkiem poniżej
LINK: SERWER DISCORD
Zakończenie klas maturalnych
„Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak”
Słowami znanej piosenki 28 kwietnia w BOK Panorama pan Jarosław Bednarek oraz pan Andrzej Wieczorek powitali tegorocznych absolwentów na uroczystości zakończenia roku szkolnego. To wyjątkowe spotkanie stało się ostatnią okazją nie tylko do podsumowania pracy uczniów za 4- letni okres nauki w szkole ale także przyczyną refleksji i zadumy.
Otworzył je pan dyrektor Łukasz Jędrzejewski, który podkreślił, że jest to wyjątkowy rocznik absolwentów, gdyż w bieżącym roku szkolnym żegnamy uczniów, którzy ukończyli szkołę gimnazjalną – klasy technikum oraz tych, którzy jako pierwsi kończą swoją edukację na podbudowie szkoły podstawowej po reformie szkolnej – klasy liceum. Następnie głos zabrali starosta powiatu myśliborskiego pan Andrzej Potyra i radny powiatu myśliborskiego pan Ryszard Wiśniak, którzy to wyrazili nadzieję, że maturzyści będą podejmować dobre decyzje, zarówno te związane z wyborem studiów czy pracy jak i dotyczące dylematów życiowych.
O przedstawienie wyników edukacyjnych w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum poproszono panie wicedyrektor: panią Monikę Jagiełło- Trif i panią Iwonę Sobierajewicz.
Pani dyrektor Monika Jagiełło-Trif podkresliła, że po naborze na rok szkolny 2019/2020 z 49 przyjętych uczniów utworzono wówczas 2 klasy, których stan liczebny zmieniał się nieco przez te 4 lata. Dziś, na koniec cyklu kształcenia, naukę kończy 42 absolwentów. Średnia frekwencja uzyskana za ten okres w klasie 4LPa wyniosła- 87,09% , a w klasie 4LPb- 90,57%. Średnie ocen klas liceum na koniec cyklu wynoszą: 4,11 w 4LPa i 4,07 w klasie 4LPb. Z kolei pani dyrektor Iwona Sobierajewicz pzypomniała, że 4 lata temu próg naszej szkoły przekroczyło 73 uczniów, którzy wybrali Technikum jako szkołę swojej dalszej edukacji. W ciągu 4 lat nauki niestety ubywało uczniów, a stan na koniec ostatniego dnia edukacji wynosi 58 uczniów. Średnie ocen z 4 lat nauki są bardzo zbliżone i tak klasa 4TGi osiągnęła średnią 3,84, klasa 4TGe/h-3,33 a klasa 4TGs-3,08. Natomiast frekwencja z całego cyklu kształcenia wynosi: w klasie 4TGi 92%, w klasie 4TGe/h-87%, a w klasie 4TGs-83%.
Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”
Wśród naszych absolwentów są tacy uczniowie, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie, ponieważ wymagali od siebie bardzo dużo, a ich praca była rzetelna i wytrwała. Uczniowie ci uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 ze wszystkich lat nauki i podczas odbioru świadectw złożyli wpis w Złotej Księdze : Borowski Mikołaj - 5,56, Ściesiek Natalia - 5,38, Wyderska Amelia - 4,88, Bartnicka Agnieszka - 4,81, Wasiak Agata - 4,88 oraz Ostrowska Wiktoria - 4,80. Także i wśród absolwentów technikum znaleźli się uczniowie uzyskujący wysokie wyniki w nauce, którzy zostali wyróżnieni: Marcel Paturej, Bartosz Miduch, Bartłomiej Kupczyński, Oskar Matkowski, Oliwia Giedziun oraz Michał Żabierek.
Szczególne gratulacje należą się Dawidowi Komadzie, który miał 100% frekwencji przez 4 lata. W imieniu klas młodszych za wspólnie spędzone lata podziękowała uczennica klasy III LO A Kornelia Ożóg.
Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie
i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy, dawać z siebie wszystko“. (Vince Lombardi)Nadszedł wreszcie upragniony moment – wręczenie absolwentom świadectw ukończenia szkoły i pamiątkowych upominków od wychowawców. Jako pierwsza wyszła na scenę wychowawczyni klasy 4LPA pani profesor Teresa Wróblewska, która ostatni raz odczytała listę obecności uczniów swojej klasy. Wśród uczniów klasy 4LPA byli tacy, którzy w sposób szczególny wyróżniali się pracą i aktywnością na przestrzeni swojego pobytu w naszej placówce.
Uczennice, które reprezentowały godnie naszą szkołę na zawodach sportowych: Agnieszka Bartnicka, Martyna Musiałowska, Amelia Wyderska. Martyna Musiałowska ustanowiła rekord szkoły w skoku w dal 4,60.
Uczniowie, którzy wyróżnili się pracą na rzecz szkoły i klasy to: Maja Kaczmarek, Magdalena Rachwalska, Amelia Wyderska, Martyna Musiałowska, Oliwia Goryńska i Julia Biernat.Uczennica wyróżniona za pracę w szkolnym wolontariacie pod opieką pani Marzenny Wencierskiej i pana Andrzeja Wieczorka to Katarzyna Kordula. Aktywnie w samorządzie szkolnym pod bacznym okiem pani Karoliny Koniecznej i Andrzeja Rudnickiego pracowali: Magdalena Rachwalska i Adam Troszczyński.
Następnie na scenę zapraszono wychowawczynię klasy 4LPB panią profesor Martę Szafkowską, która również ostatni raz odczytała listę obecności uczniów swojej klasy i wręczyła im świadectwa ukończenia.
Aktywnie w samorządzie szkolnym pracował Paweł Kowalek, który też reprezentował godnie naszą szkołę w zawodach sportowych.
Uczniowie, którzy wyróżnili się pracą na rzecz szkoły i klasy to: Kornelia Ladra, Wiktoria Ostrowska, Martyna Poszwa i Paweł Kowalek.
Podziękowania za pracę w gazetce szkolnej „Sqlpress“ którą prowadziła pani Marta Szafkowska, otrzymali: Agata Wasiak, Anastazja Socha, Klaudia Czaja, Kornelia Ladra, Martyna Poszwa, Wiktoria Ostrowska, Aleksandra Kruzel, Maciej Szafran i Paweł Kowalek.
Później prezyszedł czas na pożegnanie klas technikalnych i jako pierwsza wychowawczyni klasy TGI pani profesor Małgorzata Osińską wręczyła swoim wychowankom świadectwa dojrzałości.
Uczniowie, którzy wyróżnili się pracą na rzecz szkoły i klasy oraz uzyskali dobre wyniki w nauce to: Marcel Paturej, Kacper Stawicki, Jakub Dudek, Bartosz Miduch, Bartłomiej Kupczyński, Marcin Suszek, Dawid Suszek i Oskar Matkowski.
Aktywnie w samorządzie pracowali: Marcel Paturej, Wojciech Wiśniak i Kacper Stawicki.
Za pracę w gazetce szkolnej „Sqlpress“ zostali wyróżnieni: Bartłomiej Kupczyński, Bartosz Miduch, Dariusz Malewicz, Filip Zima, Kacper Stawicki, Krystian Krawczyk, Jakub Bobiński, Jakub Dudek, Marcel Paturej, Oskar Matkowski, Marcin i Dawid Suszek.
Kolejną wychowawczynią, która pożegnała swoich wychowanków z klasy 4TGE/H, była pani profesor Karolina Konieczna. Warto dodać, że w klasie 4TGE/H uczniowie kształcili się w dwóch zawodach: technik ekonomista oraz technik hotelarz. Uczniem z tej klasy, który pełnił zaszczytną funkcję w poczcie sztandarowym pod opieką pani Karoliny Koniecznej i pana Rafała Kulpy, był chorąży pocztu sztandarowego Dariusz Jędrzycki.
Z kolei pracą na rzecz szkoły i klasy wyróżniły się: Jessica Kubicka, Martyna Kalata i Julia Chrzanowska.
Nieco później pan profesor Jacek Świercz - wychowawca klasy 4TGS wyczytał nazwiska swoich wychowanków, którzy ukończyli naszą szkołę. Wśród absolwentów tej klasy na rzecz szkoły i klasy aktywnie pracowali: Michał Żabierek, Tomasz Cybulski, Mateusz Sowala, Oskar Kordalski i Jakub Poleszczuk.
O wyjątkową oprawę muzyczną zadbał szkolny wokalista Antoni Płaczek, który wykonał 3 utwory dedykowane dzisiejszym bohaterom- absolwentom. W imieniu czwartoklasistów głos zabrali Gabriela Gałecka i Filip Zima, którzy podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za trud i wysiłek włożony w ich edukację i wychowanie.
Natomiast w imieniu rodziców absolwentów wdzięczność gronu nauczycielskiemu wyraziła była przewodnicząca Rady Rodziców pani Alicja Kowalek.
Już filozof rzymski Seneka zauważył, że życie dzieli się na trzy okresy: na to, co było, na to, co jest i na to, co będzie. Przed Wami szanowni maturzyści niepokoje i nadzieje, niepewność i mozolne szukanie drogi i prawdy życia po splątanych ścieżkach świata. W tej nieustannej wędrówce pamiętajcie o przesłaniu z pieknej piosenki:
Kiedy byłem mały, zawsze chciałem dojść na koniec świata kiedy byłem mały.. Pytałem gdzie i czy w ogóle kończy się ten świat.
W życiu piękne są tylko chwile, coś się kończy coś zaczyna Waszej drogi w naszej szkole to jednak finał.
Paweł Kowalek IVLPBl
Archiwum Aktualności