• Komunikat Dyrektora ZSiPO w Barlinku.

          • Drodzy uczniowie,

            zgodnie z wytycznymi MEN od poniedziałku, 18 stycznia 2021r. wracamy do nauki zdalnej, jednakże uczniowie Technikum oraz Szkoły Branżowej I stopnia realizować będą praktyczną naukę zawodu w trybie stacjonarnym, z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego (podobnie, jak przed feriami).

            Szczegółowy harmonogram tych zajęć zostanie przedstawiony w osobnym komunikacie.

            Proszę o śledzenie planu lekcji oraz komunikatów Dyrekcji ZSiPO.

             

                Z poważaniem

            Łukasz Jędrzejewski

          • FERYJNA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

          •  

            Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

            w Barlinku

            74-320 Barlinek ul. Szosowa 2B

            tel/fax: 095 7462 207, e-mail: pp-pbarlinek@o2.pl

            FERYJNA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

             

            Masz problem,  straciłeś bliską osobę,  nie masz z kim porozmawiać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod numer telefonu 665 160 990. W czasie ferii czeka na Ciebie psycholog w podanych niżej dniach:

             

            31.12.2020r.  godz.8-10

            04.01.2021r.  godz.8-12

            05.12.2021r.  godz.8-12

            07.01.2021r.  godz.8-12

            08.01.2021r.  godz.8-11

            11.01.2021r.  godz.8-12

            12.01.2021r.  godz.8-12

            13.01.2021r.  godz.9-12

            14.01.2021r.  godz.8-12

            15.01.2021r.  godz.8-12

          • EKOBOHATERZY

          • To   tytuł ogólnopolskiego konkursu, którego  celem jest  promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów.

            W naszej szkole znaleźli się „zapaleńcy", którzy utworzyli 9-cio osobowy zespól reprezentowany przez uczniów klasy  2 LPa  w składzie:

            Agnieszka Bartnicka

            Magdalena Rachwalska

            Julia Biernat

            Natalia  Ściesiek

            Oliwia Goryńska

            Daria Suterska

            Martyna Musiałowska

            Amelia  Wyderska

            Karol Mioduszewski

            Młodzież będzie musiała wykazać się wiedzą, umiejętnością  poszukiwania  informacji w internecie  oraz pomysłowością w promowaniu działań proekologicznych.

            Nad zespołem szkolnym bezpośrednio czuwa nauczyciel  biologii Teresa Wróblewska, natomiast z ramienia konkursu opiekunami są :

                         Pani dr inż. Beata Kończak  

            oraz   

            Pani  mgr inż. Elżbieta Uszok

              Z  Głównego Instytutu Górnictwa

            Zakładu  Ochrony  Wód  w Katowicach

            Zespół szkolny szczęśliwie przeszedł do II etapu, a   efekty można zobaczyć w postaci  załączników do EKOLEKCJI, którą  sami przygotowali:

            1. Prezentacja multimedialna
            2. Ekobiznes-GRA
            3. Ulotka
            4. Zakładka do książki
            5. Test

            10 grudnia odbył się konkursowy Webquest, na którego wyniki z niecierpliwością czekamy.

            „Trzymamy kciuki” i kibicujemy szkolnej drużynie.

            Więcej o konkursie można się dowiedzieć na str. https://ekobohaterzykonkurs.eu/materialy-edukacyjne/           

            Opiekun szkolnego zespołu

            Teresa Wróblewska 

          • INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY

          • INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY
            W ZESPOLE SZKÓŁ i PLACÓWEK OŚWIATOWYCH    

            im.kpt.hm.  Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku

            Uprzejmie informujemy, że dzień 24 grudnia 2020 roku (wigilia) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników administracyjnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku, Stacji Kontroli Pojazdów oraz Oddziału Terenowego CUW w Barlinku .

                                                                                                         

            Dyrektor ZSiPO w Barlinku

                                                                                                                   Łukasz Jędrzejewski

          • TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ORTOGRAFICZNEJ

          •  Z inicjatywy  nauczycieli bibliotekarzy  ubiegły tydzień  upłynął  w naszej szkole pod znakiem orografii.
             Uczniowie wszystkich klas zmagali się z zawiłościami naszego pięknego, acz niełatwego języka w specjalnie przygotowanym dla nich teście zamieszczonym na platformie testportal.pl.  Mamy świadomość tego,  jak ważna jest w życiu kultura języka,  a niewątpliwie jej przejawem jest również  troska o poprawny zapis. 

            Okazało się, że zasady ortograficzne są większości dość dobrze znane i  młodzież klas licealnych, technikum  oraz szkoły branżowej wyszła z tego zadania prawie zwycięsko. Prace były dokładnie weryfikowane przez p.I.Leszczyńską.

             Ci, którzy nie popełnili żadnego błędu, przechodzą do II etapu potyczek ortograficznych (dla każdego typu szkół), które będą miały miejsce w  styczniu2021. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

                                                                                                                                 Nauczyciele bibliotekarze

          • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

          • W czwartek (03.12) przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem corocznych obchodów jest zwiększenie świadomości publicznej o ograniczeniach z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne m.in. niedostosowane pomieszczenia, problemy w dostępie do informacji, trudności ze znalezieniem pracy oraz stereotypowe postrzeganie niepełnosprawnych jako osoby niezaradne życiowo czy potrzeba konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

            Ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) święto wyznacza cykl corocznych podsumowań w krajach członkowskich i nakreślenie planu działania, który umożliwi włączenie osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w życiu społecznym, gospodarczym, politycznym i kulturalnym.

            Niepełnosprawność jest określana jako długotrwały stan, w którym występują ograniczenia w funkcjonowaniu człowieka, które wynikają z obniżenia sprawności fizycznej lub psychicznej albo odchyleń w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Osoby niepełnosprawne stanowią 15 proc. światowej populacji. Najczęstszymi przyczynami są choroby narządów ruchów, układów krążenia oraz schorzenia neurologiczne. Natomiast w Polsce z danych zawartych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 oraz z Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia w Polsce osób z niepełno sprawnościami wynika, że prawne potwierdzenie niepełnosprawności ma ponad 3 mln osób. W rzeczywistości jest ich około – od 4 do 7 mln.

            Światowy Raport o Niepełnosprawności sporządzony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) rekomenduje rządom państw członkowskich podjęcie następujących działań w celu sprostaniu likwidacji ograniczeń dla osób niepełnosprawnych. Wśród zaleceń WHO należy wymienić: umożliwienie dostępu do wszystkich podstawowych polityk, systemów i świadczeń, zwiększenie powszechnej świadomości i zrozumienia niepełnosprawności, przyjęcie Narodowej Strategii i Planu Działania w sprawie Niepełnosprawności, zwiększenie powszechnej świadomości i zrozumienia niepełnosprawności, zwiększenie badań nad niepełnosprawnością, polepszenie zbierania danych oraz inwestowanie w konkretne programy i świadczenia dla osób z niepełnosprawnością.

            W 2006 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Znalazły się w niej regulacje, które mają chronić prawa osób niepełnosprawnych, m.in. do wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się, niezależnego życia, ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, jak również do edukacji oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym.

            Od 19 września 2019 r. wdrażany jest w Polsce program Dostępność Plus. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Program jest skoncentrowany na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli dla poprawy komfortu życia codziennego.

            Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności oraz  uświadamia, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych.

            Wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności                    i wielu radości w codziennym życiu. Niech w realizacji marzeń i planów oraz osiąganiu wyznaczonych celów zawsze towarzyszy Państwu uśmiech i życzliwość.

            I. CZ

          • NOC NAUKOWCÓW

          • To była jedyna taka noc w Europie, pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 27 listopada w całej Europie odbyły się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe w formie online zachęcające do wspólnych działań naukowców i społeczeństwa w formie zabawy.

            Za pomocą pokazów, eksperymentów i warsztatów każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Nasi uczniowie również wzięli w niej udział bo nie mogliśmy przegapić takiej Nocy!!! O tym można się przekonać po przeczytaniu poniższego sprawozdania uczennicy kl.2LGb Nikoli Pawłowskiej.

            27 listopada 2020r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu  Nocy  Naukowców 2020. To coroczna impreza popularnonaukowa, odbywająca się zwykle równocześnie we wszystkich krajach UE w ostatni piątek września. W tym roku odbywa się  w nowym terminie ale online. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00 od specjalnego Wirtualnego Studia, które prowadzili Damian Niemir i Błażej Oczkowski z PCSS. W czasie transmisji prowadzący łączyli się z naukowcami z poszczególnych uczelni. Równo o godz.17:00 wystartowało 8 kanałów tematycznych: Politechniki Poznańskiej ,Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu , Instytutu Genetyki  Człowieka PAN i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Oficjalnego otwarcia dokonał prorektor Politechniki Poznańskiej prof. Michał Wieczorkowski. Podczas inauguracji odbył się także pokaz "Fizyka z jajem". Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na swoim specjalnym kanale przygotował ok. 50 propozycji tematycznych ze wszystkich dziedzin nauk : nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze i ekonomiczne.

            Ja oglądałam kanał na żywo z Instytutu Genetyki Człowieka PAN. Dowiedziałam się między innymi  z czego składa się dokładnie krew i jak powstaje , że krew jest wykorzystana do walki z Covid -19  za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym – wykorzystanie w leczeniu przeciwciał zawartych w surowicy krwi osób ,które wyzdrowiały  z Covid -19. Odpowiedział na pytanie Skąd biorą się nowotwory ? Komórki nowotworowe- dzielą się szybko i bez końca, pobudzają wzrost naczyń krwionośnych ,bywają agresywne i złośliwe przenoszą się w organizmie co nazywamy przerzutowaniem nowotworu. ,,Czy możemy zmniejszy ryzyko zachorowania na nowotwór ?  Odp. :Tak . Unikać tego co szkodzi DNA, czyli : palenie, jedzenie grillowanych potrawa, zbyt długie przebywanie na słońcu i alkohol. Unikać tego co osłabia odporność : stres i  nieaktywny styl życia. I wiele innych ciekawy pytań oraz odpowiedzi.

            Podsumowując, w czasie Nocy Naukowców można było dużo się dowiedzieć , każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Moim zdaniem organizatorzy i uczestnicy wydarzenia dali z siebie 100% i zasługują na ogromne brawa. Nie mogę doczekać się co będzie za rok? Mam nadzieję, że wtedy wydarzenie będzie mogło odbyć się na żywo”.

            Dziękujemy Nikoli za ciekawe sprawozdanie i wszystkim za udział w tej imprezie.

             

            U.Piotrowicz i T.Wróblewska.

          • KOMUNIKAT

          • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24.11.2020 w sprawie czasowego ograniczenia  funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

            informuję, iż od dnia 30.11.2020 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku rozpoczynają się zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu dla uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia.

            Uczniowie klas wielozawodowych Szkoły Branżowej I stopnia uczestniczą w praktycznej nauce zawodu u pracodawców.

            Szczegółowy plan zajęć praktycznych opublikowany będzie
            w  dzienniku elektronicznym Librus.

            Uczestnictwo w tych zajęciach jest obowiązkowe.

             

                                         Dyrektor ZSiPO w Barlinku

          • „Uczyć się to odkrywać świat dla siebie”

          • Uczniowie klasy 3 LO a wraz z wychowawcą p. Izabelą Leszczyńską mieli możliwość wzięcia udziału w webinarium online „Teraz MATURA Ważne WYDARZENIE dla maturzystów i nauczycieli” przygotowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Podczas spotkania w wirtualnym studiu wysłuchali tematów związanych z maturą z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W ostatniej części skupili uwagę na wykład prowadzony przez p. Karolinę Sakaluk pt. „Strategie i doradztwo zawodowe. MATURA 2021 i co dalej? MATURZYSTO, to jest Twój czas.” Podczas prelekcji maturzyści otrzymali praktyczne wskazówki do egzaminów maturalnych z danego przedmiotu. Miejmy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym wydarzeniu wiedzą, jak przygotować się do matury. Była to dla uczniów inna lekcja zajęć z wychowawcą czy języka polskiego. Całość webinarium poprowadził doświadczony konferansjer, aktor, dziennikarz – Mariusz Korpoliński.

            Maturzysto! „W trakcie webinarium m.in. dowiesz się, w jaki sposób napisać pracę podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego. Będziesz wiedział/wiedziała, czym jest teza i jak ją wprowadzić w tok rozważań. Poznasz sposób na tworzenie doskonałych argumentów oraz sposoby na ich łączenie. Przedstawimy prosty przepis na streszczenie maturalne, które często sprawia trudności uczniom. Podpowiemy również, jak zaplanować pracę z zasobami Nowej Ery, aby zrealizować wszystkie zagadnienia niezbędne do egzaminu. Przed nami egzamin maturalny, przejmij za niego odpowiedzialność i wejdź na pokład Nowej Ery!” - wydawnictwo Nowa Era.

            Webinarium Nowej Ery jest dostępne na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=DOcLohXixC8&feature=emb_title 

          • Historia nastolatka w spektaklu "Jeremi się ogarnia. LOL"

          • 24 listopada 2020 r. o godz. 14.00 lub 19.00 społeczność naszej szkoły miała okazję obejrzeć premierę spektaklu online Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. pt. "JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL".  Do obejrzenia tego niecodziennego wydarzenia, które odbywało się przez internet wystarczył widzom komputer lub smartfon. Teatr zaprezentował spektakl w reż. Beaty Chorążykiewicz w ramach Miejskiej Kampanii Profilaktycznej. Ta zabawna, a zarazem pouczająca sztuka dla młodzieży jest łatwa w odbiorze, gdyż autor posłużył się współczesnym młodzieżowym slangiem. „Jeremi to całkiem zwykły nastolatek. Świetnie sobie radzi w wirtualnym świecie, online jest błyskotliwy i inteligentny, ale wychodząc na zewnątrz, do realnego świata i relacji, traci pewność siebie, staje się introwertyczny. Kiedy nagle jeden z przyjaciół poważnie zachoruje, Jeremi chce dla niego zorganizować w szkole koncert. Musi wejść w „real”, co wcale nie jest łatwe. Zwłaszcza że gwiazdą ma być ktoś, kto bardzo mu się podoba…” – wyborcza.pl. Dzięki spektaklowi mieliśmy możliwość poznania historii o przyjaźni, przełamywaniu barier i prawdziwych emocjach jakie niesie ze sobą życie w realu a jednocześnie poznać świat młodych ludzi.

            Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. spektakl pt. "JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL": autor - Szymon Jachimek, reżyseria - Beata Chorążykiewicz, scenografia - Joanna Sapkowska-Pieprzyk i muzyka - Marek Zalewski. Zdjęcia pochodzą ze strony teatru.                                                       

          • Światowy Dzień AIDS

          • 1grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS –  święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.

             „CZERWONA KOKARDKA” to symbol poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS, ale również symbol solidarności z osobami  zakażonymi. Idea czerwonej kokardki powstała                   w 1991r. Pomysł zrodził się z symbolu żółtej wstążeczki, która upamiętniała żołnierzy amerykańskich uczestniczących w wojnie w Zatoce Perskiej. Czerwony kolor kokardki, wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walka i miłość. Symbol został wymyślony przez członków Visual AIDS –organizację charytatywną zrzeszającą artystów, działającą w Nowym Jorku.

            W Polsce „Czerwona Kokardka”, jest wyróżnieniem przyznawanym z okazji Światowego Dnia AIDS. Odznaczenie otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne.
            Światowy Dzień AIDS to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, w tym osób żyjących z wirusem.

            Od kilku lat hasło przewodnie brzmi: „Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”. Niektórzy specjaliści krytykują je, podkreślając, że zamiast skupiać się na niemożliwym do osiągnięcia celu (trzy zera), warto podejmować mniej spektakularne, ale regularne działania na rzecz zapobiegania dyskryminacji osób chorych i polepszenia funkcjonowania służby zdrowia.

            Jednak polscy eksperci coraz częściej mówią, że naszym największym problemem jest niska wykrywalność, a więc zbyt mała liczba osób, które poddają się testom na obecność wirusa HIV. Leki, które ułatwiają chorym na AIDS codzienne funkcjonowanie, już istnieją. Choroba ta nie jest już wyrokiem. Pod warunkiem, że chory odpowiednio wcześnie dowie się o zakażeniu. Dlatego wykonywanie testów jest kluczowe nie tylko   w grupach podwyższonego ryzyka, ale w całej populacji.

            Każdy, kto prowadzi życie seksualne lub miał kontakt z krwią osoby zakażonej (przez własną błonę śluzową lub otwartą ranę), powinien się testować. Eksperci i aktywiści zajmujący się problematyką AIDS starają się pokazywać, że testowanie nie jest niczym wstydliwym, tak jak nie jest wstydliwe rutynowe przeprowadzanie ogólnego badania krwi w pobliskiej przychodni.

            Krajowe Centrum ds. AIDS zainaugurowało kampanię informacyjną pn. „Coś was łączy? Zrób test na HIV”. Kampania ma na celu zachęcenie społeczeństwa do poznania swego statusu serologicznego oraz upowszechnienie informacji na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszenia ryzyka zakażenia. W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS ( www.aids.gov.pl/kampanie/CWL).

            Ale to właśnie wstyd i stereotypy powodują, że AIDS, po 30 latach od jej odkrycia, nadal jest jedną z najniebezpieczniejszych dla światowej populacji chorób zakaźnych. Im więcej wiemy o AIDS, tym wyraźniej widzimy, że jest to dziś nie tyle problem medyczny (bo już sporo wiemy o tym, jak leczyć i jak zapobiegać), ale przede wszystkim problem społeczny. Historia AIDS to przeplatanie się okresów społecznej empatii (kiedy świat walczył z epidemią w Afryce) i jej braku (kiedy odmawiamy pomocy zakażonym narkomanom czy pracownicom seksbiznesu). Mówi nam ona wiele o nas samych – jak postrzegamy samych siebie, komu chcemy pomagać i czego się boimy.

            Warto popatrzeć na problem AIDS szerzej – nie tylko jako choroby będącej wynikiem zakażenia, ale jako efektu pewnych procesów społecznych – dyskryminacji, strachu i braku solidarności.

            Dowiedz się więcej:

            Krajowe Centrum ds. AIDS
            Społeczny Komitet ds. AIDS
            Projekt Test: polska kampania wspierająca testowanie
            Ulotka o HIV i AIDS przygotowana dla młodzieży
             

            I.Cz.

          • OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI.

          • Zapraszam chętnych uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Znajomości Afryki na etapie szkolnym, która odbędzie się 7 grudnia. Chętnych proszę o zgłaszanie się do 27.11.2020r. do nauczycieli geografii.

            Dzięki udziałowi w olimpiadzie zdobędziecie następujące umiejętności:                              

            • większą świadomość istnienia innych kultur (języków, zwyczajów, tradycji i systemu przekonań),
            • otwartość,
            • tolerancję,
            • poszanowanie różnic kulturowych,
            • wyrozumiałość.

            Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje Was wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka.

            Zagadnienia:

            1) Rola chrześcijaństwa w tworzeniu tożsamości afrykańskiej

             2) Fundamenty Afryki; jedność i różnorodność; przemiany ideowe.

            3) Kształtowanie się narodów Afryki; ich wkład w historię; współistnienie i konflikty wewnątrz państwowe.

            4) Wielokulturowość w dziejach Afryki; współistnienie religii i wyznań; znaczenie kościoła katolickiego – wkład polskich misjonarzy.

            5) Współczesne doktryny polityczne, ideologie i partie polityczne w Afryce.

            6)  Nierówności społeczne i ekonomiczne na kontynencie afrykańskim.

            Olimpiada Znajomości Afryki w roku szkolnym 2020/2021  będzie przebiegała tradycyjnie w trzech etapach.

            Etap I (szkolny) - 7 XII 2020 r.

            Etap II (wojewódzki) - 1 III 2021 r.

            Etap III (centralny) - 14-15 IV 2021 r.

                                                                                                           Zapraszamy:)

             

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

          • W związku z ustanowieniem przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej patronów roku 2020, ogłosiliśmy w październiku konkurs biblioteczny „Patroni Roku 2020” skierowany do uczniów chcących wziąć udział w uhonorowaniu i umocnieniu historycznego znaczenia wyróżnionych postaci: Św. Jana Pawła II, Leopolda Tyrmanda, Romana Ingardena i Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Konkurs miał na celu nie tylko upamiętnienie Patronów, uznanych za zasługi i szczególne znaczenie dla naszej Ojczyzny, ale również upowszechnianie czytelnictwa oraz możliwość rozwijania wiedzy wśród uczniów naszej szkoły.

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty, a po analizie wyników wyłonieni zostali zwycięzcy. Oto oni:

            I miejsce - uczniowie osiągnęli 100%: Sylwia Walczak i Jan Białosowski

             

            II miejsce: Patrycja Lis i Martyna Rosiak

             

            III miejsce: Nadia Meisinger i Kamil Książek

             

            Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy dyplomy a na zwycięzców czekają nagrody.

            Dziękujemy uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

             

            Nauczyciele bibliotekarze

    • Kontakty

      • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
      • 95 7461 064
        lub +48 663 970 340
      • ul. Szosowa 2
        74-320 Barlinek
        Zachodniopomorskie, Polska
        www: zsipo.eu
        e-mail: sekretariat@zsipo.eu
        fax: 95 7461 064
        74-320 Barlinek
        Poland
    • Logowanie