Harmonogram zajęć 8.6 - Ze zkoły do pracy (aktualizacja)
Barlinek, dnia 20.09.2019 r.
Nabór uzupełniający do projektu 8.6
W związku z przedwczesnym opuszczeniem projektu pn. „Ze szkoły do pracy!” Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego przez uczestników projektu zespół koordynujący ogłasza nabór uzupełniający do ww. projektu.
Uczniowie Technikum oraz Branżowej Szkoły I-go Stopnia zainteresowani udziałem w działaniach projektowych w postaci kursów/szkoleń/staży/doradztwa zawodowego mogą zgłaszać się od dnia dzisiejszego, tj. 20.09.2019 r. do sekretariatu szkoły w celu pobrania formularza zgłoszeniowego i zapoznania się z regulaminem projektu.
Rekrutacja uzupełniająca trwa do 27 września 2019 roku.
Ilość miejsc ograniczona.
Załącznik do zapytania ofertowego
Zadanie: Dostawa odzieży roboczej i środków ochrony osobistej
Wykaz przedsiębiorstw, w których realizowane będą STAŻE w 2019 r w ramach Projektu . „Ze szkoły do pracy!”.
dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020
Uwaga !!!!
W dniu 17.06.2019 r. tj. poniedziałek o godzinie 10.00,
w gabiniecie pilęgniarki szkolnej odbędą się obowiązkowe badania lekarskie u lekarza medycyny pracy dla wszystkich uczestników staży u pracodawców
w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących
w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego
Uczniowie i uczennice!
W ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego 24.06.2019 r. rozpoczną się płatne staże u pracodawców. Wymiar stażu to 150 godzin, za które uczeń otrzymuje stypendium stażowe.
PRZEBIEG ODBYWANIA STAŻU W 5 KROKACH!
Krok 1: Zapoznaj się z propozycją stażu/praktyk.
Krok 2: Wykonaj badanie lekarskie u lekarza medycyny pracy, na które skierowanie wyda Ci szkoła i otrzymane od lekarza zaświadczenie o zdolności do odbywania stażu dostarcz do szkoły najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem stażu – zaświadczenie lekarskie jest podstawą do podpisania umowy o staż.
Krok 3: Zapoznaj się z programem stażu, a następnie podpisz umowę o staż praktykę.
Krok 4: Aktywnie uczestnicz w stażu, potwierdzaj codziennie wykonywane zadania w Dzienniku Stażu raz podpisuj się na liście obecności.
Krok 5: Po zakończonym stażu w nieprzekraczalnym terminie 7 dni przekaż do opiekuna stażystów w szkole wypełnione i podpisane dokumenty potwierdzające odbycie stażu, celem otrzymania stypendium stażowego,
a także w przypadku dojazdu do miejsca odbywania stażu – wniosek o refundację kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania stażu.
JAKIE KOSZTY POKRYWA ORGANIZATOR STAŻU? – ZSiPO w Barlinku
Wszelkich informacji dotyczących staży udzielają pracownicy merytoryczni projektu „Ze szkoły do pracy!”
Dnia 29. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się II część kursu carvingu
w ramach projektu „Ze szkoły do pracy!”. W kursie uczestniczyła grupa dziewcząt z klasy 2. Technikum Hotelarskiego. Carving to sztuka rzeźbienia
w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.
Dziewczęta mogły się dowiedzieć co zrobić miedzy innymi z arbuza, dyni, cukinii, marchewki, pora, jabłka, rzodkiewki , buraka czy kalarepy, aby te wyglądały apetycznie, interesująco – i po prostu rewelacyjnie. Tworzyły motywy roślinne oraz inne ozdoby wykorzystując do tego specjalnego zestawu noży i narzędzi. Oczywiście najważniejszym narzędziem okazała się wyobraźnia, dzięki której mogły wykorzystać pomysły na fantastyczne wzory. Wszystkie dekoracje,
a właściwie małe dzieła sztuki uczennice wykonywały pod okiem pana Jarosława Galiśkiewicza, który prowadziła kurs. Uczestniczki na zajęciach wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w tworzeniu dekoracji z warzyw i owoców.
mgr Iwona Sobierajewicz
nauczyciel przedmiotów hotelarskich
Zdjęcia w galerii Kurs Carvingu.
Harmonogram zajęć 8.6. - Ze szkoły do pracy (aktualizacja)
W dniu 25 września 2018r. w sali komputerowej K4
od godz. 9:00 odbędzie się spotkanie uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”, którzy dotąd nie brali udziału w badaniach IPD (testy na komputerach)
30 uczestników z klas trzecich i drugich Technikum
i Szkoły Branżowej
Spotkanie dot. doradztwa zawodowego.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!
Harmonogram zajęć 8.6 - Ze szkoły do pracy
WAKACYJNE STAŻE U PRACODAWCÓW
W ramach projektu „Ze szkoły do pracy!” 20 uczniów i 7 uczennic technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku, w miesiącach lipiec-wrzesień miała możliwość skorzystania z płatnych staży u pracodawców. Terminy stażu zostały uzgodnione między uczniem, pracodawcą a Szkołą, a warunkiem uczestnictwa była podpisana umowa. Wymiar stażu to 150 godzin, za które uczeń otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1700 zł. Do projektu zaproszono barlineckich pracodawców:
Celem staży jest podniesienie umiejętności, kompetencji i kwalifikacji młodych osób, które po zakończeniu kolejnego etapu edukacji wejdą na rynek pracy. To okazja do zdobycia doświadczenia, poznania rzeczywistych warunków pracy i oczekiwań pracodawców, a także możliwość weryfikacji zdobytej
w szkole wiedzy i podjęcia decyzji dotyczącej dalszej ścieżki kariery.
Nadzór nad stażystami w przedsiębiorstwach sprawowali opiekunowie-pracownicy wskazani przez pracodawców, którzy mieli za zadanie nadzorowanie pracy stażystów, dbanie o bezpieczeństwo oraz poprawne wykonywanie powierzonych im zadań. Monitorowali również nabywanie nowych umiejętności i kompetencji przez swoich podopiecznych - część z nich otrzymała propozycję zatrudnienia po zakończeniu stażu.
Do głównych korzyści dla ucznia z realizacji płatnych staży u pracodawców należą:
Do głównych korzyści dla szkoły z realizacji przez jej uczniów staży należą:
Do głównych korzyści pracodawcy przyjmujących uczniów na staż należą:
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kurs obsługi kasy fiskalnej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolenie Carving.
W dniu 18 kwietnia 2018r. w sali komputerowej W2 na Warsztatach Szkolnych od godz. 9:00 odbędzie się spotkanie uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”, którzy brali udział w badaniach IPD(testy na komputerach)
Udział biorą wszyscy uczestnicy z klas trzecich ! (dot. Technikum i SB-I/ZSZ)
Spotkanie dot. doradztwa zawodowego.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!
Trwają kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku.
Nadejście wiosny to dobry czas, by podkręcić tępo realizacji projektu „Ze szkoły do pracy!”.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku biorący udział w projekcie nie narzekają na brak zajęć. Oprócz swoich podstawowych obowiązków tj. pracy i nauki, nabywają wiedzę i umiejętności podczas dodatkowych kursów i szkoleń, których celem jest podniesienie ich kompetencji zawodowych. Są to min.:
Po zakończeniu powyższych działań, harmonogram wcale się nie rozluźnia. Uczniowie i nauczyciele przystąpią do szeregu kursów branżowych, do których zgłosili się podczas rekrutacji. Z ciekawszych można tu wymienić np. kursy spawacza metodami MIG/MAG, TIG; kurs Carvingu, czy obsługi kas fiskalnych. W większości są to zajęcia praktyczne, odbywające się poza ławkami – w miejscach mających odzwierciedlać rzeczywiste warunki pracy. Aby uatrakcyjnić prowadzenie zajęć dodatkowych, a później samych lekcji planowany jest zakup doposażenia szkolnych pracowni, które wzbogacą się o sprzęt specjalistyczny.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
W dniu 20 marca 2018r. w Świetlicy Szkolnej od godz. 14:15 w ramach realizacji projektu 8.6
„Ze szkoły do pracy!”
odbędzie się szkolenie dla nauczycieli – „Zagrożenia cyberprzemocy”
W dniu 12 marca 2018r. w sali komputerowej W2 na Warsztatach Szkolnych od godz. 11:40 odbędzie się badanie IPD dla uczestników projektu 8.6 – „Ze szkoły do pracy!”
Udział biorą wszyscy uczestnicy z klas trzecich ! (dot. Technikum i SB-I/ZSZ)
Trwa nabór do projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pn. „Ze szkoły do pracy!”. Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
Wartość projektu wynosi: 2 086 956,00 zł
w tym środki wspólnotowe z funduszy Unii Europejskiej 1 773 912,60 zł
Celem projektu jest: zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów ZSP nr 1 w Barlinku (Technikum Nr 1 i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1) oraz zwiększenie efektywności i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w powiecie myśliborskim .
Projekt adresowany jest do uczniów szkół zawodowych (Technikum, Branżowa I stopnia, klasy ZSZ) oraz nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu.
W ramach projektu zaplanowano min. szereg działań skierowanych do:
Uczniowie będą mogli uczestniczyć m.in. w praktykach lub stażach zawodowych u pracodawców, kursach nadających nowe kwalifikacje zawodowe oraz ubiegać się o uzyskanie stypendium, natomiast w ofercie dla nauczycieli znajdą się szkolenia m.in. z zakresu podnoszenia jakości pracy szkoły w kontekście kształcenia zawodowego oraz dostosowania oferty szkoły do potrzeb rynku pracy.
Efekty realizacji projektu:
Projekt przyczyni się do osiągnięcia celu „Inwestowanie w kształcenie, szkolenie i szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie”.
Realizacja w projekcie działań ukierunkowana na zintegrowanie kształcenia zawodowego z rynkiem pracy, zwiększenie dostępu do edukacji uczniom, mającym trudności w dostępie do wiedzy ze względu na czynniki ekonomiczne, podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego, poprzez wysokiej jakości specjalistyczne kursy/szkol, pozwoli na dopasowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, a tym samym wpłynie na zmniejszenie poziomu bezrobocia wśród osób młodych. Zaangażowanie w proces kształcenia praktycznego instytucji otoczenia biznesu pozwoli na wyposaż uczniów w wiedzę opartą na nowoczesnych technologiach, odpowiadającą dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku.
Realizacja przyczyni się do rozwijania współpracy szkoły z otoczeniem społeczno-gospodarczym w szczególności w celu dostosowywania oferty edukacyjnej szkoły do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy.
Realizacja projektu wpłynie również na:
- poszerzenie współpracy szkoły z lokalnym rynkiem pracy, organizacjami pracodawców oraz instytucjami i organizacjami wspierającymi edukację
zawodową,
- ściślejszą współpracę z instytucjami związanymi z rynkiem pracy (np. Urząd Pracy, Inspekcja Pracy, Izba Rzemieślnicza, Urząd Dozoru Technicznego),
- wzrost rangi kształcenia zawodowego, umocnienie współpracy szkoła – środowisko lokalne,
-wzrost konkurencyjności i atrakcyjności oferty edukacyjnej szkoły (większe
zainteresowanie kształceniem zawodowym),
- zaktywizowanie środowiska ucznia do wzięcia udziału w jego edukacji.
Chcąc przystąpić do projektu prosimy zapoznać się z Regulaminem Projektu, a następnie wypełnić załączoną dokumentację:
Komplet dokumentów rekrutacyjnych do pobrania – w załączeniu, lub sekretariacie szkoły (wersja papierowa).
ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA: