• Wolontariusze na Dniu Przedszkolaka

• 27.09.2022 14:52
          • Wolontariusze na Dniu Przedszkolaka

Potem wszyscy spotkaliśmy się przy Plaży Miejskiej i po wspólnym  odśpiewaniu „Hymnu przedszkolaka” włączyliśmy się w wir tańców i zabaw muzyczno-ruchowych prowadzonych przez panią Kasię i akompaniamencie muzycznym pana Piotra. Dużą atrakcją była wata cukrowa, popcorn i kiełbaski z grilla, które na bieżąco przygotowywaliśmy dla szczęśliwych maluchów z barlineckich przedszkoli.

Dzień Przedszkolaka dostarczył nam wszystkim naszym wielu pozytywnych wrażeń, a maluchy zintegrował przy wspólnej zabawie .Był to niezapomniany czas, pełen  emocji i dobrego humoru. Dziękujemy pięknie ,że mogliśmy poprzez naszą wolontariacką pomoc uczestniczyć  w tym szczególnym dla wielu dzieci dniu.

• PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

• 22.06.2022 23:21
        • Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o zmarłych nauczycielach i pracownikach. Przez cały listopad przynosili znicze, które są znakiem pamięci o nieżyjących. Ze względu na pandemię, wolontariusze z opiekunem, panią Marzenną Wencierską oraz uczniowie z klasy 1. TES z panią Beatą Milkowską odwiedzili cmentarz dopiero teraz. Zawsze jest dobry czas, by odmówić modlitwę i wspomnieć tych, których już nie ma.
        • DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

• 22.10.2021 20:34
        • DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

W niedzielę, 10 października 2021 r. wolontariuszki z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych kwestowały przy kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika na Górnym Tarasie na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny, a publiczna zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji.

opiekunowie wolontariatu: Marzenna Wencierska, ks. Piotr Łosiewski

• WOLONTARIUSZE ZACZYNAJĄ DZIAŁAĆ

• 22.10.2021 20:34
        • WOLONTARIUSZE ZACZYNAJĄ DZIAŁAĆ

4 października 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Opiekę nad wolontariuszami sprawują: Marzenna Wencierska oraz ksiądz Piotr Łosiewski. Wolontariusze w roku szkolnym 2021/2022:

1. LO a: Katarzyna Długaszek, Wiktoria Leszczyńska

1. LO b: Antonina Gągało, Martyna Zima, Oliwia Wyderska, Hanna Kumor-Górska, Oliwia Nowak, Emilia Skóra, Oliwia Bunda, Julia Owczarzak, Kinga Wereśniak, Jagoda Warych, Aleksandra Rogoda, Oliwia Sobczak

1. BSk: Aleksandra Łoś

2. TH: Wiktoria Kalińska, Andżelika Wierzbicka,

2. LO b: Julia Kawalec, Sara Tomczyk, Wiktoria Wyszyńska, Klaudia Lis

2. TI: Kacper Kudrewicz

3. LO b: Aleksandra Okraszewska, Joanna Kaczmarek, Martyna Oleszkiewicz, Maja Plenzner, Mateusz Dobaczewski, Maja Czerwińska, Julia Siwiec, Nikola Pawłowska

3. TPH: Aleksandra Węgiel

Uczennica do kontaktu w sprawie wolontariatu: Wiktoria Kalińska z kl. 2. TH.

Zadania na ten rok szkolny: pomoc w organizacji uroczystości związanej z 75-leciem szkoły, zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, odwiedzanie chorych w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy Szpitalu w Barlinku, zbiórka zniczy i opieka nad grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, włączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”, zbiórka karmy i wyjazd do schroniska „Azorek” w Gorzowie, kiermasz świąteczny, w okresie ewentualnej pracy zdalnej – pomoc kolegom w obowiązkach szkolnych i in.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym. Jeśli masz taką potrzebę, masz chęć do działania, chcesz być przykładem dla innych – czekamy właśnie na Ciebie!

M. Wencierska, ks. P. Łosiewski, opiekunowie SKW