OGŁASZAMY WAKACJE !!!
Pożegnanie szkoły BS1
Żegnaj szkoło…
Koniec roku szkolnego dla jednych to moment promocji do klasy następnej, jednak w naszej szkole to również uroczyste zakończenie nauki uczniów w Branżowej Szkole I-go stopnia (dawniej ZSZ). W piątek, 22 czerwca o godz. 11:00. takiego momentu doczekało się 25 szczęśliwców z kl. III b oraz 16 z klasy III swz. Uroczystość odbyła się w świetlicy szkolnej, a poprowadzili ją z lekkością i gracją Beata Milkowska (wychowawczyni) i Wiesław Kulczewski (kierownik warsztatów). Wśród gości zaproszonych pojawił się burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński oraz rodzice absolwentów.
Po tym, jak zabrzmiała melodia hymnu narodowego i wprowadzono Sztandar Szkoły, uroczystość otworzył dyrektor szkoły,Jacek Szkwarek. Po nim głos zabrał burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński, który pogratulował absolwentom faktu ukończenia szkoły, życzył powodzenia na egzaminach zawodowych jak i w dorosłym życiu. Następnie krótką charakterystykę i kilka informacji statystycznych o swoich klasach przestawili wychowawcy Beata Milkowska i Łukasz Kasprzak.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki edukacyjne, w tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie szkoły zawodowej (branżowej) otrzymali stypendia Starosty myśliborskiego, a wręczył je pan Andrzej Rudnicki, radny powiatu myśliborskiego. Uczniowie ci to:
Dawid Strzelczyk z klasy III B średnia ocen: 4,64
Paulina Klops z klasy III SWZ średnia ocen: 4,50
W opinii wychowawców również na szczególne wyróżnienie zapracowali:
1. Michał Krawczyk - za dobre wyniki oraz bardzo dobre zachowanie,2. Paulina Rosiak - za dobre wyniki i wzorowe zachowanie oraz 100% frekwencję,
3. Sandra Ziółkowska - za dobre wyniki i wzorowe zachowanie,
4. Anna Piechocka - za 100% frekwencję w czasie 3 letniej nauki.
Dyplomy wręczył dyrektor szkoły pan Jacek Szkwarek. Kolejne dyplomy otrzymali sportowcy czyli Agata Kucharska i Marcin Priem, których nagrodził pan Jarek Bednarek. Wśród absolwentów nie brakowało też honorowych krwiodawców. Jak powiedzieli prowadzący: Krew jest darem życia, oddając ją ratujemy innym życie. Na ten szlachetny gest zdecydowali się:
Sylwia Bokota
Radosław Bartosik
Hubert Kristel
Nagrody wręczył wicedyrektorzy: Łukasz Jędrzejewski i Iwona Sobierajewicz.
W naszej szkole uczniowie mogą również zdobywać dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje w czym szczególnie pomaga Stowarzyszenie WABAR. Wymaga to jednak od uczniów poświęcenia swojego czasu. Ten wysiłek jednak się opłaci, o czym świadczą zdobyte uprawnienia m.in. Czeladnik w zawodzie operator obrabiarek skrawających, operator urządzeń transportu bliskiego, a także Uprawnienia energetyczne, a wszystko w ramach Unijnego projektu ,,Praktyka i kwalifikacje gwarancją pracy w zawodzie''.
Niektórzy uczniowie brali także udział w Praktykach zawodowych w Niemczech gdzie doskonalili swoje umiejętności i poznawali zagraniczne rynki pracy - to wszystko w ramach projektu POWER + "Wzrost mobilności - rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry".
Tymi absolwentami są:
Radosław Bartosik, Radosław Dobrzycki, Kordia Gawin, Kamil Golański, Damian Jankowski, Michał Krawczyk, Damian Kwaśniewicz, Dawid Maciąg, Patryk Ostrowski, Dawid Strzelczyk, Szymon Wilkiewicz.
Uzyskane certyfikaty, EUROPASS MOBILNOŚĆ i zaświadczenia wręczył Prezes Stowarzyszenia WABAR Kazimierz Siarkiewicz wraz z koordynatorem Piotr Walaszczyk i wychowawcą Łukasz Kasprzak.
I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, gdy wychowawcy po raz ostatni sprawdzili obecność przystąpili do wręczania świadectw. W imieniu absolwentów głos zabrał Dawid Strzelczyk, następnie absolwenci wręczyli dyrektorowi tablo, został również przygotowany prezent dla szkoły. Natomiast w imieniu klas młodszych głos zabrał jeszcze głos Kamil Węgrzynowski z klasy II b zsz.
Pani Beata Milkowska podziękowała rodzicom za współpracę i zaangażowanie, by w końcu zaprosić wszystkich na skromny poczęstunek i wspomnienia przy kawie. Tak pożegnali szkołę absolwenci szkoły zasadniczej.
O czym donosił K.K.
Wakacji nadszedł czas …
Wakacji nadszedł czas …
W piątek 22 czerwca nadszedł długo oczekiwany moment zakończenia roku szkolnego. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, apel został przygotowany na szkolnym parkingu. Tutaj zgromadzili się uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście. Prowadzący apel Nikola Zych, Katarzyna Grzybowska i Krzysztof Komorowski rozpoczęli od poetyckiej zadumy:
Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile deszczów, ile śniegów
wiszących nad latarniami?
Ile listów, ile rozstań,
ciężkich godzin w miastach wielu?
I znów upór żeby powstać
i znów iść, i dojść do celu.
Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
Ile chlebów rozkrajanych?
Pocałunków? Schodów? Książek?
(…)
Twe oczy jak piękne świece,
a w sercu źródło promienia.
Więc ja chciałbym twoje serce
ocalić od zapomnienia.Następnie zabrzmiała melodia hymnu narodowego i wprowadzono Sztandar Szkoły. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły, pan Jacek Szkwarek, po nim głos zabrał pan Ryszard Wiśniak, członek Zarządu powiatu myśliborskiego, który w imieniu swoim i pani starosty pogratulował uczniom wyników, życzył udanego wypoczynku i przekazał miłą niespodziankę – Stypendia Starosty Myśliborskiego – tym wszystkim, którzy uzyskali średnie ocen 4,75 i wyżej oraz wzorowe zachowanie Są to uczniowie:
Z klasy I LO A
- Ziemichód Martyna – 5,44
- Zwierzchowska Weronika – 5,20
3. Michalska Justyna – 5,19
4. Wiktoria Wiśniak – 5,19
5. Cybulska Magdalena – 5,00
6. Karpińska Julia – 4,94
7. Bordewicz Wiktoria – 4,88
8. Zdunowska Nikola – 4,88
9. Dziekoński Adam – 4,81
Z klasy I LO B
- Wowczuk Julia – 5,44
- Cimochowska Elżbieta – 5,13
2. Gaber Kornelia – 4,94
3. Łabowicz Kacper – 4,88
4. Majkutewicz Weronika – 4,81
5. Wasilewska Katarzyna- 4,79
Z klasy I LO C
- Nikola Wiśniak – 4,81
- Sandra Zdunowska – 4,75
Z klasy II LO A
1. Kubicki Tomasz – 5,00
2. Grzybowska Katarzyna – 4,89
3. Subocz Anita – 4,78
4. Fijałkowski Paweł – 4,78
5. Zych Nikola – 4,78
Z klasy II LO B
1. Burzawa Julia – 4,90
2. Gawin Natalia – 4,90
3. Szczerba Daria – 4,89
4. Bodnar Michalina – 4,85
Do uczniów liceum po chwili dołączyli uczniowie naszego technikum (tu wystarczyła do uzyskania stypendium średnia 4,5. A byli to:
- Oliwia Poniatowska z kl. II Ti/s – 4, 77
- Przemysław Marcinkowski z kl. II Ti/s – 4,92
- Jonatan Czapla z klasy III Ti – 5,79
- Golasz Oliwia z klasy – I TH 4,85
- Budzik Milena z klasy II TEH – 5,06
- Falkowska Julia z klasy II TEH – 4,81
- Nowak Justyna z klasy I TH – ( 4,50 )
W sumie w naszej szkole stypendium starosty myśliborskiego za rok szkolny 2017/2018 otrzymało 32 uczniów, a po uwzględnieniu dwóch absolwentów ze szkoły zasadniczej Pauliny Klops (III swz) i Dawida Strzelczyka (III b) to ich liczba wzrosła do 34. Najbardziej cieszy fakt, że do prymusów z LO i technikum dołączyli uczniowie z klas szkoły zawodowej.
Na szczególne podkreślenie zasługuje osiągnięcie tego, co wielu uczniom wydaje się niemożliwe – uzyskanie stuprocentowej frekwencji na zajęciach dydaktycznych w całym roku szkolnym. W tym roku szkolnym dokonało tego wyczynu aż 7 uczniów:
- Wiktoria Bordewicz – I LO A
- Elżbieta Cimochowska – I LO B
- Julia Wowczuk – I LO B
- Julia Mastalerz – I LO C
- Krzysztof Makuch z kl. I Ti/s
- Marcin Olejniczak – I B/wz (szkoła branżowa I stopnia)
- Węgrzynowski Kamil – II B (ZSZ)
Otrzymali oni od wychowawców nagrody i dyplomy. Następnie nagrodzono uczniów, którzy startowali w konkursach językowych, przyrodniczo-ekologicznych, geograficznych, wyróżniono członków redakcji gazetki szkolnej i szkolnych kabareciarzy. Pamiętano o wyróżniających się uczniach na praktykach, uczestnikach programu zagranicznych stażów uczniowskich w ramach programu POWER + "Wzrost mobilności - rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry". Uzyskane certyfikaty, EUROPASS MOBILNOŚĆ i zaświadczenia wręczył Prezes Stowarzyszenia WABAR Kazimierz Siarkiewicz wraz z koordynatorem Piotr Walaszczyk i wychowawcami. Ale punktem kulminacyjnym okazało się pożegnanie ks. Kryspina Gasiulewicza. Bardzo emocjonalne słowa odczytały uczennice szkolnego wolontariatu, a następnie spontanicznie uczniowie z różnych klas podziękowali ks. Kryspinowi za wspólnie spędzony czas w szkole. Następnie były ostatnie komunikaty i uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. I tak, mimo dość zimnej i pochmurnej aury, w sercach wszystkich zagościło słońce i lato. I niech trwa jak najdłużej…
Relacjonował Krak
PS Szczególne podziękowania dla:
Karoliny Koniecznej
Jarosława Bednarka
ZAKOŃCZENIE NAUKI KLAS III ZSZ 2017/2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAKOŃCZENIE NAUKI KLAS III ZSZ 2017/2018.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.
Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy
UWAGA !!!
Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy
w ramach realizacji projektów 8.6 oraz 8.9
dla wszystkich uczestników ww. projektów
odbędzie się 22.06.2018r. (w dniu zakończenia roku szkolnego)
o godzinie 10:30 w sali W1 na warsztatach szkolnych.
Idealna książka na wakacje 2018?
Idealna książka
na wakacje 2018?
Pomysłów jest wiele, a lista naprawdę długa. Wybraliśmy książki na wakacje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które was nie zawiodą. Książka ta nie musi być łatwa, prosta i przyjemna. Nieważne gdzie je spędzacie, czy nad morzem, w górach, czy w wielkim mieście. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie! Wakacje to świetny moment na nadrobienie zaległości i podniesienie poziomu czytelnictwa. Jakie książki zabrać ze sobą na wakacje?
Oto kilka propozycji:
Biblioteka szkolna czynna będzie w okresie wakacyjnym
25.06.2018 r. – 13.07 2018 r.
Nauczyciele bibliotekarze
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
List otwarty w sprawie czytelnictwa
DRODZY RODZICE!
W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i Internet stały się zarówno dla dzieci jak i młodzieży wartością nadrzędną. Poprzez różnorodność i bogactwo przekazów są rozrywką i pozornie skuteczną formą relaksu. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu i grożą uzależnieniem. Książka może i powinna stanowić dobrą alternatywę dla Internetu i telewizji.
Mając na uwadze wszechstronny rozwój Waszych dzieci oraz wzrost negatywnych wpływów w jego otoczeniu (telewizja, gry komputerowe), pragniemy zjednoczyć nasze wysiłki i oddziaływania na nie, tak aby uchronić je przed niepożądanymi doświadczeniami, stratą cennego dla ich rozwoju czasu, przed bierną i bezmyślną konsumpcją treści medialnych.
W tej materii pomoże nam „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” powołany na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 października 2015r. w sprawie szczegółowych warunków, form realizacji wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocje i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Nasza szkoła znalazła się również w gronie beneficjentów tego Programu.
Głównym założeniem Programu jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce i sposobem zapobiegania tej negatywnej tendencji poprzez stwarzanie warunków dla jego wzrostu.
Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie. Dzięki czytaniu rozwijamy wyobraźnię, wzbogacamy swoje słownictwo i styl wypowiedzi. Są to prawdy ogólnie znane i często powtarzane. Młodzież często ma kłopoty z nauką, gdyż nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby człowieka- emocjonalne i intelektualne. Istnieje wiele przyczyn tego, że młodzież nie chce czytać książek. Zaliczyć tu trzeba brak nawyku czytania. Czytanie książek pomaga w zrozumieniu innych ludzi, ich problemów, rozterek i motywów działania. Otwiera oczy na świat i drugiego człowieka.
Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny człowieka: oddziałując na uczucia, wprowadzając w świat fantazji, wyrabiając codzienne nawyki. Książka rozwija wyobraźnię i uczy koncentracji. W dzisiejszym świecie ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, warto znaleźć czas na czytanie, aby się wyciszyć i zrobić coś dla siebie. Czytanie rozwija, uczy koncentracji i pobudza naszą fantazję. Czytanie doskonali pamięć i koncentrację. Aby w pełni „wejść” w książkowy świat i zrozumieć co czytamy- musimy skupić się na tekście i skoncentrować, odłączyć od świata zewnętrznego. Czytając pobudzamy wyobraźnię, zdobywamy nową wiedzę i łączymy ją z tym, co już wiemy. Dzięki temu nasz mózg pracuje i doskonali swoje działanie, co z kolei wpływa na naszą pamięć.