• Wycieczka na lodowisko Gorzów - Słowianka

• 17.01.2023 r. klasy  I LOB i I LOA wybrały się na lodowisko „Słowianka” do Gorzowa Wielkopolskiego. Wiadomo, że każdy lubi w zimie pośmigać na łyżwach, więc my także udaliśmy się „na łyżwy”, aby się zintegrować. Ważne  są: nasza ścieżka prozdrowotna i doskonalenie naszej techniki jazdy ,ale i także aktywny tryb życia- były to główne cele naszego wspólnego wyjazdu. Po świetnej zabawie udaliśmy się do Mc Donalds,  a wspaniałą opiekę sprawowały nasze wychowawczynie pani Marzena Lewandowska i Małgorzata Blezień – Lach.

Sezon śmigania na łyżwach uważamy za otwarty!

Uczniowie klas: 1LOa i 1LOb

• 46. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• W piątek, 03 listopada odbyły się eliminacje szkolne 46. Olimpiady Języka Niemieckiego. Udział w nich wzięła uczennica klasy II LOA Oliwia Rębacz. Osiągnęła ona wymagany próg 70% i tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego, który miał miejsce 13 stycznia. Uczennica zmagała się z testem sprawdzającym umiejętności językowe, sprawność translatoryczną i poprawność gramatyczną. Teraz czekamy na wyniki.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Blezień-Lach

• Wycieczka na lodowisko do Gorzowa Wlkp.

• Dnia 17.01.2023 r. odbyła się wycieczka na Lodowisko w Gorzowie Wlkp. Od nauki umysłowej odpoczywali uczniowie klas: 1.Th/s, 2.Th/m oraz 4.TPa nabywając tym samym nowych umiejętności fizycznych.

Pamiętając o zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” uczniowie powrócili z pozytywnym nastawieniem. Wspólny czas zintegrował klasy i „naładował” nas do dalszego działania.

Opiekunami grupy były Panie: Ada Borowska, Dorota Borowska oraz Anna Gaładyk.

Dziękuję wszystkim za współpracę oraz mile spędzony czas.

Anna Gaładyk

Nowa galeria Wycieczka na lodowisko do Gorzowa Wlkp. została dodana do albumu fotograficznego

• „ DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH”

• Dnia 23.01.2023r. na LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO zajmowaliśmy się tematyką ekologiczną w związku z przypadającym dziś „DNIEM BEZ OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH”. Pani Marzena Lewandowska przeprowadziła zajęcia warsztatowe z prezentacją multimedialną, którą uczniowie przetłumaczyli na język niemiecki i zaprezentowali w grupach. Ćwiczenia translatorskie dotyczące ekologii to nie lada wyczyn. Tłumaczyliśmy teksty m.in. o tym skąd biorą się opakowania foliowe, czy np. czym jest plastik.

OD DZIŚ BĘDZIEMY STARAĆ SIĘ KUPOWAĆ PIECZYWO W TOREBKACH PAPIEROWYCH.

Uczniowie klas 1 LO: a, b, c, m z Panią Marzeną Lewandowską.