• Turnieju Predator Games

          • Zachęcamy uczniów  do udziału w turnieju Predator Games. To największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Każda ze szkół powinna stworzyć własną reprezentację składającą się z 16 uczniów, która zagra w 4 gry. Każda z nich to osobny zespół:

            • Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
            • Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

            Aby zgłosić szkołę do udziału w Międzyszkolnych Rozgrywkach Esportowych, należy wypełnić formularz dostępny na stronie turnieju. Zapisy potrwają do 27 marca 2023 r. Minimalny wiek gracza to 13 lat. Rozgrywki rozpoczną się 27 marca 2023 r. Udział w nich wezmą 1024 szkoły. Eliminacje realizowane będą w formule online. 

             

            Wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 r., odbędzie się w formule stacjonarnej w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.Każda z reprezentacji – poprawnie zarejestrowana i uczestnicząca co najmniej w jednym meczu – otrzyma pakiet powitalny w postaci plecaków Predator.

            Najlepsi gracze i 3 reprezentacje, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają cenne nagrody ufundowane przez partnerów rozgrywek. Wartość nagród w całej akcji to ponad 3 200 000 zł.

            W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: kontakt@predatorgames.pl.

            Predator Games to nie tylko rozwój kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale – co równie istotne – okazja do konsekwentnego budowania pomostu między nastolatkami, rodzicami i szkołą. Partnerami rozgrywek są: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

          • Wyjazd na lodowisko i do Schroniska dla zwierząt AZORKI.

          • 08 lutego 2023 roku tuż przed feriami, uczniowie klas 4.TPe, 3.Teh i 2.LOa wraz z wychowawczyniami zorganizowali wyjazd do Gorzowa Wlkp. na lodowisko i do Schroniska dla zwierząt AZORKI. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa. Wspaniała pogoda, atmosfera i poczucie humoru sprzyjały łyżwiarskim szaleństwom, niektórzy z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku, ale w licznym gronie 48 uczestników można było dostrzec prawdziwych mistrzów tej dyscypliny sportu. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami w jeździe na łyżwach szybko nabrali nowych umiejętności, przydatna też była koleżeńska pomoc. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, prawdziwa frajda.

            W tygodniu poprzedzającym wyjazd, zorganizowaliśmy w klasach zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska AZORKI w ramach akcji „Zimowa paczka dla zwierzaczka”. Przekazaliśmy na podstawie umowy darowizny karmę suchą, mokrą, koce i zabawki. Aktualnie w Schronisku przebywa 110 bezdomniaczków, część z nich przyjechała z ogarniętej wojną Ukrainy i wciąż czeka na nowy dom.

            Niektóre psiaki w sposób szczególny skradły nasze serca i zabraliśmy je na długi spacer ścieżką nad Wartą. Wszystkie piękne, kochane i różnorodne... Wzruszające, że wśród naszej społeczności szkolnej jest tak wielu ludzi o ogromnych sercach chcących nieść pomoc, którym los biednych, bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Bezdomność to coś, co dzieje się tak po prostu. Nikt nie chce być bezdomny i niekochany. Ani człowiek ani zwierzę...

            Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl" - Schronisko Azorki Gorzów Wlkp. potrzebuje pomocy i wsparcia!!! Możesz przekazać tak jak my karmę, koce, zabawki i środki pieniężne na konto.

          • HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

          • W dniach 20, 24 i 31 stycznia oraz 02 lutego 2023 r. uczniowie 24 klas Liceum, Technikum i Szkoły Branżowej I. Stopnia uczestniczyli w spotkaniu w ramach akcji edukacyjnej” Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

            Ogólnopolska akcja informacyjna Krajowej Administracji Skarbowej ma na celu podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego oraz konsekwencji prawnych, jakie wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

            Akcja ma zwrócić uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu oraz na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier – uzależnienie, problemy finansowe, utrata przyjaciół, rodziny i zaufania, wyizolowanie społeczne.

            Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania Internetu przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują często hazard w sieci, jako niewinną formę rozrywki. Organizatorzy nielegalnych kasyn w Internecie często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, żeby ich w ten sposób zachęcić, a w konsekwencji uzależnić od gry za pieniądze. Popularnym zjawiskiem staje się oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów, którymi gracze mogą posługiwać się podczas kolejnych gier. Witryny internetowe oferują mnóstwo różnego rodzaju gier, w tym ruletkę i pokera, a kolorowa grafika z realistycznym dźwiękiem i obrazem wydają się atrakcyjne. Nie bez znaczenia pozostają też emocje gracza związane z rywalizacją. To wszystko sprawia, że hazard online, nawet bez pieniędzy, może być przez młodzież postrzegany, jako wciągający i ekscytujący. Jednocześnie osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

            Akcja jest objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

            Spotkania poprowadziła funkcjonariusz Izby Administracji Skarbowej Pani Agnieszka Władkowska. Zapoznała ona uczniów m.in. z regulacjami prawnymi dotyczącymi nielegalnych salonów gier oraz konsekwencjami uprawiania hazardu. Ciekawa i interesująca prelekcja uświadomiła wszystkim skalę problemu.

            https://www.youtube.com/watch?v=crAxbXkmg5E

          • MISTRZOSTWA POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          •  W dniu 01.02.2023r. w Dębnie ,odbyła się rywalizacja na poziomie szkół powiatu myśliborskiego w piłce ręcznej. Do rozgrywek przystąpiły drużyny z naszej szkoły dziewcząt i chłopców, a opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego, pani Karolina Konieczna oraz pan Jacek Świercz. Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców w składzie: Walczak Damian, Bartosik Wiktor, Garbacz Gracjan, Stawicki Daniel, Król Piotr, Gil Patryk, Kucharski Kacper, Juszko Mateusz, Kander Patryk, Niedzielski Grzegorz, Kawka Emil, Kubiak Bartosz uplasowała się na najwyższym miejscu na podium zdobywając pierwsze miejsce.

            W finale tych rozgrywek pokonali ZS Dębno wynikiem 10:6, i tym samym zapewnili sobie możliwość rywalizacji w dalszych rozgrywkach na poziomie regionu województwa zachodnio-pomorskiego. Na bardzo wysoki wynik zapracowały również nasze dziewczęta, drużyna w składzie: Zuzanna Maja, Lewandowska Nadia, Galant Maja, Kuźniewska Maja, Owczarzak Oliwia, Iwańska Magdalena, Radzka Kinga, Kostrzewska Oliwia, Krawczyk Adrianna, Siejko Kalina uzyskały drugie miejsce. W finale nieznacznie uległy reprezentacji ZS Dębno, jedną bramką 4:3. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, dziękujemy za zaangażowanie i piękną wolę walki. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na wyższych szczeblach rywalizacji.

            K.K

          • Wycieczka na lodowisko Gorzów - Słowianka

          • 17.01.2023 r. klasy  I LOB i I LOA wybrały się na lodowisko „Słowianka” do Gorzowa Wielkopolskiego. Wiadomo, że każdy lubi w zimie pośmigać na łyżwach, więc my także udaliśmy się „na łyżwy”, aby się zintegrować. Ważne  są: nasza ścieżka prozdrowotna i doskonalenie naszej techniki jazdy ,ale i także aktywny tryb życia- były to główne cele naszego wspólnego wyjazdu. Po świetnej zabawie udaliśmy się do Mc Donalds,  a wspaniałą opiekę sprawowały nasze wychowawczynie pani Marzena Lewandowska i Małgorzata Blezień – Lach.

             Sezon śmigania na łyżwach uważamy za otwarty!

            Uczniowie klas: 1LOa i 1LOb

          • 46. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

          • W piątek, 03 listopada odbyły się eliminacje szkolne 46. Olimpiady Języka Niemieckiego. Udział w nich wzięła uczennica klasy II LOA Oliwia Rębacz. Osiągnęła ona wymagany próg 70% i tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego, który miał miejsce 13 stycznia. Uczennica zmagała się z testem sprawdzającym umiejętności językowe, sprawność translatoryczną i poprawność gramatyczną. Teraz czekamy na wyniki.

            Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

            Małgorzata Blezień-Lach

          • Wycieczka na lodowisko do Gorzowa Wlkp.

          • Dnia 17.01.2023 r. odbyła się wycieczka na Lodowisko w Gorzowie Wlkp. Od nauki umysłowej odpoczywali uczniowie klas: 1.Th/s, 2.Th/m oraz 4.TPa nabywając tym samym nowych umiejętności fizycznych.

            Pamiętając o zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” uczniowie powrócili z pozytywnym nastawieniem. Wspólny czas zintegrował klasy i „naładował” nas do dalszego działania.

            Opiekunami grupy były Panie: Ada Borowska, Dorota Borowska oraz Anna Gaładyk.

            Dziękuję wszystkim za współpracę oraz mile spędzony czas.

                                                                                                           Anna Gaładyk

            Nowa galeria Wycieczka na lodowisko do Gorzowa Wlkp. została dodana do albumu fotograficznego

          • „ DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH”

          • Dnia 23.01.2023r. na LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO zajmowaliśmy się tematyką ekologiczną w związku z przypadającym dziś „DNIEM BEZ OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH”. Pani Marzena Lewandowska przeprowadziła zajęcia warsztatowe z prezentacją multimedialną, którą uczniowie przetłumaczyli na język niemiecki i zaprezentowali w grupach. Ćwiczenia translatorskie dotyczące ekologii to nie lada wyczyn. Tłumaczyliśmy teksty m.in. o tym skąd biorą się opakowania foliowe, czy np. czym jest plastik.

            OD DZIŚ BĘDZIEMY STARAĆ SIĘ KUPOWAĆ PIECZYWO W TOREBKACH PAPIEROWYCH.

            Uczniowie klas 1 LO: a, b, c, m z Panią Marzeną Lewandowską.

          • Podróże kształcą, czyli berlińskie ABC

          •             Dwudziestego grudnia, kiedy przygotowania do świąt ruszyły pełną parą, a w wielu domach

            trwało lepienie uszek i pierogów, uczniowie klas I LO B, I LO M, II LO B i I TH/S wraz z

            wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Berlina. O godzinie 7.30 wyruszyliśmy sprzed

            warsztatów szkolnych, aby około 11.00 dotrzeć na Wyspę Muzeów. W drodze trochę padało, ale

            Berlin przywitał nas dobrą pogodą.           

            Aby edukacyjny cel wyjazdu został zrealizowany, na początku udaliśmy się do Neues

            Museum. Kierownikiem wycieczki a zarazem naszym przewodnikiem i tłumaczem była pani

            Małgorzata Blezień-Lach, która przed wejściem do muzeum krótko omówiła jego zasoby.

            Stanowią je głównie eksponaty sztuki staroegipskiej, a do MUST HAVE zbiorów tej placówki, które koniecznie trzeba zobaczyć, należą 3 dzieła. Wśród nich jest niezwykłe, hipnotyzujące popiersie Nefretete datowane na 1345  p. n. e. Niektórzy specjalnie przyjeżdżają do Berlina i kupują bilet tylko po to, by jakiś czas móc kontemplować jego piękno. Oprócz tego na uwagę zasługują Berliner Grȕner Kopf, czyli niewielka rzeźba męskiej głowy wykonana z piaskowca o zielonej barwie i datowana na 400 r. p. n. e. oraz Berliner Goldhut, czyli wykonany z cienkiej blachy złota instrument, przypominający swoim kształtem wysoki kapelusz, który pełnił prawdopodobnie także funkcję kalendarza a datowany jest na 1000-800 r. p. n. e.  Bardzo cenna jest także kolekcja papirusów, najstarsza i największa w Niemczech. Spacerując po trzech kondygnacjach gmachu muzeum, mogliśmy podziwiać jego wspaniałą architekturę łączącą tradycję z nowoczesnością. To zadziwiające, że rozmaite wytwory ludzkiej działalności przetrwały tak wiele tysiącleci, choć po autorach tych dzieł ślad dawno zaginął.

                        Po spotkaniu ze sztuką udaliśmy się na spacer ulicami Berlina. W jego trakcie zobaczyliśmy ważne dla miasta obiekty, takie jak wieżę telewizyjną, Katedrę Berlińską (Berliner Dom), Czerwony Ratusz. Przechodziliśmy także obok będącej w remoncie polskiej ambasady i dotarliśmy do Bramy Brandenburskiej, obowiązkowego punktu na trasie zwiedzania stolicy Niemiec. Przy tym symbolu zjednoczenia, wolności i zwycięstwa zrobiliśmy grupowe zdjęcia, a następnie udaliśmy się do miejsca upamiętniającego Holokaust. Pomnik Pomordowanych Żydów Europy wywołał w nas różne emocje i spostrzeżenia. Niewątpliwie interesująca jest jego symbolika – na powierzchni 19 tys. m2 znajduje się 2711 betonowych grobów-steli różnej wysokości, po jednej na każdą stronę Talmudu. Na końcu spaceru udaliśmy się pod budynek Reichstagu, będącego siedzibą   niemieckiego parlamentu, który z uwagi na zagrożenie terrorystyczne można zwiedzać po wcześniejszej rejestracji online i szczegółowej procedurze kontroli.

                        Długi marsz spowodował, że część osób następnego dnia narzekała na zakwasy, a w dzień wycieczki marzyła o autokarze. Pan kierowca zawiózł nas na Alexanderplatz, gdzie mogliśmy się posilić i poczuć klimat świąteczny. Oświetlone budki jarmarku bożonarodzeniowego  z rozmaitymi produktami i ozdobami sprawiły, że z utęsknieniem myśleliśmy o ciepłej rodzinnej atmosferze tego cudownego czasu. W drodze powrotnej z okien autokaru mogliśmy jednak zauważyć, że cały Berlin nie urzeka świątecznym wystrojem, prawdopodobnie ze względu na oszczędności, których konieczność odczuwa tak wielu z nas. I tak około 21.30 zmęczeni, ale zadowoleni, że wszystko przebiegło zgodnie z planem, wróciliśmy do naszego Barlinka. I choć Berlinchen to nie to samo co stolica Niemiec, to jednak wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...


            Opiekunowie wyprawy

          • Wycieczka do Szczecina

          • 14 i 15 grudnia uczniowie Naszej szkoły, klasy I Lob, I Ti, I Bps, II Loa, II Te/s,

             II Ti-  pod opieką Pani M. Janickiej, Pani U. Piotrowicz i Panem J. Bednarkiem. I Tem, III Lob - wraz z opiekunami: Panią D. Bindugą– Wieczorek, Panią E. Wawrzyniak i Panem A. Śmigrockim.  pojechali na wycieczkę dydaktyczno- integracyjną do Szczecina.

            Uczniowie podczas wyjazdu odwiedzili  Fundację Eureka, w której sami doświadczyć mogli, jak działa fizyka na nasze codzienne życie. Po prezentacji wynalazków przez przewodnika,  sami mieli okazję skorzystać ze sprzętu. Następnie przewodnik przedstawił im krótki wykład na temat możliwości światła.

            Drugą atrakcją dnia były Podziemne Trasy, pod głównym dworcem w Szczecinie, gdzie uczniowie mogli na własnej skórze poczuć jak to jest przebywać w największym bunkrze w Polsce. W podziemiach zorganizowane są różne wystawy. Mieli okazję zwiedzić jedną z nich, dotyczyła czasów PRL- u. Dzięki tej wystawie mogli się poczuć jak ich rodzice w młodości.

            Ostatnią częścią wycieczki była galeria Galaxy w której uczniowie mieli 2 godziny na odpoczynek po naukowych wrażeniach.

             

            Weronika Drobotko uczennica klasy III Lob

    • Kontakty

      • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
      • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
      • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
    • Logowanie