Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy
UWAGA !!!
Spotkanie informacyjne dot. staży w zakładach pracy
w ramach realizacji projektów 8.6 oraz 8.9
dla wszystkich uczestników ww. projektów
odbędzie się 22.06.2018r. (w dniu zakończenia roku szkolnego)
o godzinie 10:30 w sali W1 na warsztatach szkolnych.
Idealna książka na wakacje 2018?
Idealna książka
na wakacje 2018?
Pomysłów jest wiele, a lista naprawdę długa. Wybraliśmy książki na wakacje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które was nie zawiodą. Książka ta nie musi być łatwa, prosta i przyjemna. Nieważne gdzie je spędzacie, czy nad morzem, w górach, czy w wielkim mieście. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie! Wakacje to świetny moment na nadrobienie zaległości i podniesienie poziomu czytelnictwa. Jakie książki zabrać ze sobą na wakacje?
Oto kilka propozycji:
Biblioteka szkolna czynna będzie w okresie wakacyjnym
25.06.2018 r. – 13.07 2018 r.
Nauczyciele bibliotekarze
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
List otwarty w sprawie czytelnictwa
DRODZY RODZICE!
W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i Internet stały się zarówno dla dzieci jak i młodzieży wartością nadrzędną. Poprzez różnorodność i bogactwo przekazów są rozrywką i pozornie skuteczną formą relaksu. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu i grożą uzależnieniem. Książka może i powinna stanowić dobrą alternatywę dla Internetu i telewizji.
Mając na uwadze wszechstronny rozwój Waszych dzieci oraz wzrost negatywnych wpływów w jego otoczeniu (telewizja, gry komputerowe), pragniemy zjednoczyć nasze wysiłki i oddziaływania na nie, tak aby uchronić je przed niepożądanymi doświadczeniami, stratą cennego dla ich rozwoju czasu, przed bierną i bezmyślną konsumpcją treści medialnych.
W tej materii pomoże nam „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” powołany na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 października 2015r. w sprawie szczegółowych warunków, form realizacji wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocje i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Nasza szkoła znalazła się również w gronie beneficjentów tego Programu.
Głównym założeniem Programu jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce i sposobem zapobiegania tej negatywnej tendencji poprzez stwarzanie warunków dla jego wzrostu.
Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie. Dzięki czytaniu rozwijamy wyobraźnię, wzbogacamy swoje słownictwo i styl wypowiedzi. Są to prawdy ogólnie znane i często powtarzane. Młodzież często ma kłopoty z nauką, gdyż nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby człowieka- emocjonalne i intelektualne. Istnieje wiele przyczyn tego, że młodzież nie chce czytać książek. Zaliczyć tu trzeba brak nawyku czytania. Czytanie książek pomaga w zrozumieniu innych ludzi, ich problemów, rozterek i motywów działania. Otwiera oczy na świat i drugiego człowieka.
Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny człowieka: oddziałując na uczucia, wprowadzając w świat fantazji, wyrabiając codzienne nawyki. Książka rozwija wyobraźnię i uczy koncentracji. W dzisiejszym świecie ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, warto znaleźć czas na czytanie, aby się wyciszyć i zrobić coś dla siebie. Czytanie rozwija, uczy koncentracji i pobudza naszą fantazję. Czytanie doskonali pamięć i koncentrację. Aby w pełni „wejść” w książkowy świat i zrozumieć co czytamy- musimy skupić się na tekście i skoncentrować, odłączyć od świata zewnętrznego. Czytając pobudzamy wyobraźnię, zdobywamy nową wiedzę i łączymy ją z tym, co już wiemy. Dzięki temu nasz mózg pracuje i doskonali swoje działanie, co z kolei wpływa na naszą pamięć.