• Mecz POLSKA-SZWECJA U16

     • Dzień dobry,

      zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na niezwykłe piłkarskie wydarzenie w Barlinku. Już w niedzielę o godzinie 11.00 zostanie rozegrany mecz POLSKA - SZWECJA w kategorii U16. Wejście na mecz jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym!

      Szczegóły na plakacie.

      Pozdrawiam

      Wojciech Filary

     • Konkurs WI PING

     • Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły zainteresowanych informatyką i programowaniem do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie WI PING,

      organizowanym przez Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Laureaci konkursu, którzy są tegorocznymi lub przyszłorocznymi maturzystami, uzyskają 100% punktów przy rekrutacji na Wydział. Pierwszy etap rozgrywany zdalnie kończy się 10 listopada 2023 r. o godz. 12:00 - do tego czasu można dołączać do konkursu. Drugi etap to także zdalna rywalizacja, natomiast finał odbywa się w siedzibie Wydziału Informatyki, zaś wręczenie nagród ma miejsce następnego dnia w połączeniu z konferencją r@bbit. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Jacek Klimaszewski jklimaszewski@zut.edu.pl.

      Z wyrazami szacunku

      Komisja organizacyjna konkursu PING

     • Alarm przeciwpożarowy i pokazowa akcja ratunkowa!

     • Dnia 12.10.2023r. w naszej szkole odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Około godziny 12.00 usłyszeliśmy alarm szkolny, który oznaczał natychmiastową ewakuację. Wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym, a  tam nauczyciele przeliczyli uczniów, aby sprawdzić stan społeczności szkolnej.

      Pan dyrektor  Łukasz Jędrzejewski  po przyjęciu raportów zgłoszonych przez naszych profesorów przedstawił zgromadzonym niebezpieczeństwa zagrażające podczas pożaru w szkole. Później przenieśliśmy się na parking przed budynkiem głównym, by zobaczyć jak wygląda symulacja walki z ogniem.

      Tam właśnie po chwili zawyły syreny trzech wozów strażackich. Z jednej z klas unosił się dym, a w oknie obok znajdował się  pracownik naszej szkoły, który czekał na pomoc. Kiedy strażacy przygotowali sprzęt wysokościowy i armaturę pożarniczą, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem sprawnie przeprowadzonych działań strażaków.

      Szczególnie zapamiętamy podnośnik, dzięki któremu bezpiecznie ewakuowano z ostatniego piętra pana konserwatora oraz motopompy, pompy i gaśnice. Zobaczyliśmy również jak wygląda przykładowa reanimacja ofiary pożaru.

      Pełni podziwu zaczęliśmy bić brawa dla strażaków, podziwiając ich odwagę i profesjonalizm

      Całość trwała do godziny 13.00,  po czym uczniowie rozeszli się do klas. Jesteśmy wdzięczni za nabytą wiedzę na temat prawidłowego zachowania podczas pożaru.

                          Relacjonowały:  Pola Pastwa, Kinga Dudek, Nelly Herezo- redaktorki SQLPRESSU

     • NAJLEPSI W POWIECIE

     • Nie miały sobie równych nasze sztafety, które wystartowały w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Różańsku.

      Na początek na starcie stanęły nasze dziewczęta, które objęły prowadzenie na pierwszej zmianie. Potem spadły na trzecie miejsce, ale doskonały bieg Jagody Stefańczyk wyprowadził nasz zespół na pierwsze miejsce, którego dziewczęta nie oddały już do samego końca zwyciężając ze znaczną przewagą nad szkołami z Myśliborza i Dębna. ZSiPO w Barlinku  reprezentowały: Kinga Radzka, Weronika Kucharska, Jagoda Stefańczyk, Agata Kostrzycka, Yuliia Aharkova, Magdalena Kędzior, Maja Kuźniewska, a  opiekunem była pani Karolina Konieczna.

      Następnie wystartowali chłopcy, którzy od pierwszej zmiany objęli prowadzenie i nie oddali go, aż do samego końca z każdą zmianą powiększając przewagę nad pozostałymi zespołami. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Ziobrowski, Patryk Gil, Piotr Król, Konrad Jakubów, Szymon Szymaniak, Oskar Ożóg, Jan Chudy, a opiekunem  drużyny była Jarosław Bednarek.

      Kolejny raz nasza młodzież potwierdziła, że dominuje w powiecie myśliborskim w konkurencjach biegowych.

                                                                                                        JB

     • Pan od dzwonków.

     • „Pan od dzwonków” - tak został nazwany przez młodzież Pan, którego gościliśmy w naszej szkole w piątek 29 września. W budynku szkoły tego dnia dosłownie każdy zakamarek wypełniony był dźwiękiem dzwonków, o różnej barwie i sile. Narzucone dźwięki wymuszały w nas skupienie, posłuszne słuchanie. Okazały się jednak bardzo przyjemne dla ucha i jednocześnie czarujące nas. Były to dźwięki wydawane przez dzwonki, dzwoneczki i dzwony przywiezione przez Pana Mariana Łysakowskiego, kolekcjonera, osobę zaliczoną przez Macieja Orłosia do grupy osób pozytywnie zakręconych. Było to niesamowite spotkanie uczniów z pedagogiem, podróżnikiem, przewodnikiem turystycznym i jednocześnie czarodziejem. Dlaczego? Ponieważ oczarował nas dźwiękiem dzwonków z całego świata oraz swoimi opowieściami z niejednej podroży i osobistych przeżyć. To ciekawe, że jeden człowiek potrafił zainteresować opowieściami i ująć swoją osobą wielu bardzo młodych ludzi w ciągu półtorej godziny… i to bez nudy. Dziękujemy!

      Poniżej przedstawiamy krótkie wypowiedzi uczniów, które kojarzą sobie ze spotkania z Panem Marianem:

      1. Dzwonki spełniają marzenia, moje spełniło się bo dostałam piątkę z mapy.
      2. Większość swoich podróży przebył autostopem.
      3. Opowieść, jak pewien Arab chciał kupić kobietę, uczestniczkę jego podróży.
      4. Niesłysząca pani na Węgrzech była budzona przez gości sznurkiem zawiązanym za duży palec u nogi i połączonym z klamką od drzwi.
      5. Spanie w kukurydzy.
      6. Wymiana handlowa – arbuz zamiast kolczyków.
      7. Przekupienie ludzi papierosami i cukierkami.
      8. Ciekawe opowieści.
      9. Przyjazna i życzliwa atmosfera.
      10. Pozytywny, szczęśliwy i uśmiechnięty Pan.
      11. Pan pełen szacunku do młodzieży.
      12. Fajne dzwonki.

      Były to krótkie wypowiedzi uczniów z klas: 2LOa, 3 LOa, 2Th/m i 3Te/s.

       

      Nauczyciele bibliotekarze.

     • ,,Wolontariusze ZSiPO w Barlinku na Dniu Przedszkolaka 2023”

     • W dniu 26.09. młodzież naszej szkoły z klasy 3 lob oraz klasy 1 loa pod opieką opiekunów wolontariatu P. M.Wencierskiej oraz P. A.Wieczorka właczyła się do pomocy w organizację Dnia Przedszkolaka w naszym mieście. Sportowa uroczystość odbyła się na boiskach przy ul. Leśnej , gdzie przedszkolaki wystąpiły w kilku konkurencjach zręcznościowych. Jako  grupa wolontariuszy pomagaliśmy organizatorom asystując dzieci z miejskich przedszkoli  podczas wykonywania wszystkich konkurencji. Zadbaliśmy również o uśmiech naszych milusińskich malując ich twarze ,dostarczając im słodkiej waty, popcornu oraz bawiąc się z nimi wielkimi bańkami.

      Pogoda dopisała , a radość dzieci była dla Nas wszystkich ogromnym podziękowaniem.
       Dziękujemy wszystkim Naszym Wolontariuszom  za Ten cenny dar ,,dawania kawałka Siebie”.
       

      M.Wencierska
       A.Wieczorek

     • „Sprzątanie świata łączy ludzi”

     • Zrobiliśmy to! Zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata, która promuje działania na rzecz poszanowania środowiska oraz kształtuje postawy proekologiczne. Wynikiem zebranych śmieci o wadze 985 kg zakończyliśmy udział w 30. Akcji Sprzątanie świata. Z myślą o tym, że bliska każdemu z nas jest sprawa czystej i zdrowej planety, zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w akcji.  Wraz z uczniami po krótkim apelu 26 września 2023 r. stworzyliśmy wspólny front sprzątania własnych kawałków Ziemi. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”, które w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Po raz kolejmy przekonaliśmy się, że sercem Akcji Sprzątanie świata są ludzie, to bez ich zaangażowania i wysiłku nie byłoby całej tej inicjatywy i nie byłoby efektów. W naszej szkole podczas sprzątania wyznaczonych terenów stworzyliśmy integrację wokół idei niezaśmiecania miejsc pięknych z natury. Dla każdego uczestnika akcji była to lekcja poszanowania środowiska.

      Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy są zadawalajace. Wszystkim zaangażowanym wychowawcom, nauczycielom i uczniom za udział w Sprzątaniu świata dziękują koordynatorki akcji Urszula Piotrowicz i Izabela Leszczyńska.

     • Wyniki konkursu Europejski Dzień Języków

     • 26 września (wtorek) obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto ma na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych  oraz propagowanie zalet różnorodności językowej..

      W ramach tego dnia odbyły się ciekawe wydarzenia i wyzwania dla uczniów:

      1. Dwujęzyczny konkurs angielsko-niemiecki w formie quizu na platformie Quizizz pt. „Z językami zajdziesz dalej IV edycja” (regulamin zamieszczony był na stronie naszej szkoły).
      2. Ciekawy akcent językowy na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego w tym dniu, rozwiązywanie zadań i łamigłówek językowych, artykuły i dyskusje.

      Osoby biorące udział w konkursie dwujęzycznym osiągnęły następujące wyniki:

      1.miejsce- Wiktoria Szumierz i Milena Cepik z kl.4Teh

      2.miejsce- Julia Figiel i Katarzyna Długaszek z kl.3LOa

      3.miejsce- Zofia Żarska i Patrycja Serafin z kl.2LOb

      Serdecznie gratulujemy!

                                                                                         Organizatorzy:

      M. Blezień-Lach i  I. Szkwarek

     • ,,DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2023”

     • Klasy 2 a, b, c, m wraz z Panią Marzeną Lewandowską dnia 25. 09. 2023r. na lekcjach języka niemieckiego klasy dokonały inauguracji ,,DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2023” w ZESPOLE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w Barlinku. Uczniowie zaprezentowali: stolicę Niemiec i jej zabytki, potrawy które można skosztować w krajach niemieckojęzycznych w postaci prezentacji multimedialnych oraz plakatów; poznali wewnętrzne i zewnętrzne części ciała w języku niemieckim, a także ciekawostki anatomiczne. Na końcu przybliżyli także życiorysy znanych postaci w dziedzinie sztuki i kultury niemieckiej.

      M. Lewandowska i uczniowie klas 2LO.

     • „Nad Niemnem” lekturą Narodowego Czytania 2023

     • 9 września 2023 r. w Ogrodzie Saskim odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie, którą zainicjowała para prezydencka. Akcja, która promuje czytelnictwo i przypomina najważniejsze dzieła literatury polskiej. Nasza szkoła również zgłosiła udział w wydarzeniu, dlatego przez cały tydzień od 11 do 15 września w bibliotece szkolnej uczniowie wspólnie z nauczycielami czytali fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieści, która stała się lekturą 12. Odsłony Narodowego Czytania.

      Prezydent Andrzej Duda w nadesłanym okolicznościowym liście do szkoły wraz z pieczęcią akcji napisał: „Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.”

      Uczniowie podczas zajęć w bibliotece szkolnej obejrzeli prezentację na temat Narodowego Czytania, powieści Elizy Orzeszkowej i jej autorki. Wysłuchali ponadto fragmentów listu prezydenta skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli krótkie filmy, w których Pan Prezydent zachęca do wzięcia udziału w akcji i jak m.in. Para Prezydencka czyta fragmenty „Nad Niemnem”. W całości wydarzenia przygotowanego przez Izabelę Leszczyńską i Urszulę Piotrowicz wzięło udział kilka klas z nauczycielami języka polskiego, którzy w trakcie odczytywanych wspólnie z młodzieżą fragmentów powieści Orzeszkowej wprowadzili uczniów w czasy epoki i omawiali kwestię poruszane przez lekturę.

      Po raz kolejny biorąc udział w akcji przekonaliśmy się, że Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z ważnymi pozycjami literatury polskiej.

       

      Nauczyciele bibliotekarze

  • Kontakty

   • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
   • 95 7461 064 lub +48 663 970 340
   • ul. Szosowa 2 74-320 Barlinek Zachodniopomorskie, Polska www: zsipo.eu e-mail: sekretariat@zsipo.eu fax: 95 7461 064 74-320 Barlinek Poland
  • Logowanie