• SUKCES SZKOLNYCH PIŁKARZY

          • Po wygraniu przez szkolną reprezentację piłkarską turniejów eliminacyjnych w powiecie i regionie, przyszedł czas na  finał wojewódzki. Dnia 6 czerwca nasza reprezentacja pojechała do Koszalina by tam rozegrać turniej finałowy.

            W meczu półfinałowym nasi chłopcy trafili na głównego faworyta rozgrywek VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, w barwach którego występują młodzi piłkarze Bałtyku Koszalin. Pomimo zaciętej walki nasi zawodnicy doznali gorycz porażki.

            Przegrana w pierwszym meczu wpłynęła mobilizująca na naszych reprezentantów. W meczu decydującym o trzecim miejscu zagrali przeciwko ZS Gryfice i pewnie pokonali rywali 6-2.

            Trzecie miejsce w województwie to już kolejny sukces naszych szkolnych piłkarzy.

            Najlepszą tego dnia okazała się ekipa z Koszalina, a drugie miejsce przypadło drużynie ZS Czaplinek.

            W wojewódzkim finale naszą szkołę reprezentowali: Oskar Monasterski, Piotr Król, Patryk Gil, Daniel Stawicki, Kacper Kucharski, Dawid Pieczko, Mateusz Maciejak, Marcel Buczek,  Mateusz Sykuła, opiekunem był pan Jacek Świercz.

                                                                                                                    JB

          • Zajęcia terenowe – badanie wody

          • To dobry sposób na poznanie wiedzy poprzez dotyk, kontakt z naturą oraz zauważenie czegoś, co wcześniej było dla nas niewidoczne i mało istotne. Tym razem obiektem analizy była rzeka Młynówka(na długości 30m.) przy wypływie z Jeziora Barlineckiego. Celem naszych badań było ustalenie:

            1. Cech rzeki (głębokości, szerokości, prędkości płynięcia wody),
            2. Jakości wody w rzece na podstawie roślin i zwierząt jako wskaźników czystości wody,
            3. Przyczyn zbadanej jakości

            Młodzież podzielona na grupy pracowała z wielkim zacięciem i dużą ciekawością. To było fajne i prawdziwe. Zajęcia były organizowane dla dwóch klas: ITPh/m z wychowawczynią Panią Anną Gaładyk i IILOa. Uczniom z oby klas wyszły bardzo podobne wyniki:

            1. Głębokość wody w rzece w początkowym biegu(przy wypływie z jeziora) wyniosło ok. 30cm, a 30m dalej wyniosło ok. 45cm; szerokość rzeki 2-2,5m; prędkość wody wyniosła ok. 3,3 sek/m (biorąc pod uwagę, że woda płynie prawie po równym terenie).
            2. Jakość wody w rzece wyszła przeciętna, na podstawie znalezionych przez młodzież organizmów:
            • Organizmy roślinne (moczarka kanadyjska, trzcina pospolita i manna mielec),
            • Organizmy zwierzęce (błotniarka stawowa, zatoczek rogowy, skójka zaostrzona i ochotka)
            1. Przyczynami takiej jakości wody według młodzieży (po analizie wyników i mapy topograficznej terenu) jest bliskość pól uprawnych, ośrodków wypoczynkowych, domków jednorodzinnych i cmentarza. Wymienione miejsca położone są bezpośrednio przy Jeziorze Barlineckim i w niektórych miejscach na różnicy wysokości 30-50m, z dużym spadkiem terenu w kierunku jeziora. Bliskość takich miejsc przyczynia się do eutrofizacji jezior, a to powoduje obniżenie ich jakości. Wody w rzekach i jeziorach mają zdolność samooczyszczania się ale tylko w pewnym stopniu.

            Lekcje w terenie uważam za udane i bardzo owocne, za co dziękuję młodzieży obu klas.

             

            Urszula Piotrowicz

          • Majówka z Marią Konopnicką - patronką roku 2022!

          • Od 23 maja w szkolnej bibliotece odbywa się cykl spotkań poświęconych  Marii Konopnickiej - poetki czasów niepoetyckich. Uczniowie mogą zobaczyć i posłuchać ciekawostek o Konopnickiej oraz poczytać książki Konopnickiej!!!

            Z pewnością jest to postać ciekawa, znana, choć nieco zapomniana. Często kojarzona z pojedynczych dzieł. Związana z nią rocznica to doskonały moment, by przyjrzeć się bliżej jej życiorysowi oraz twórczości. Maria Konopnicka to pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka. Twórczyni „Roty”. Tworzyła piękną literaturę dla dzieci. Znana jest jako autorka baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Współpracowała z tygodnikiem dla kobiet „Bluszcz”. 

             

            Zajmowała się też krytyką literacką. Pisała również nowele, jej dziełami są m.in. „Mendel Gdański” czy „Nasza szkapa”. Miała kilkoro dzieci, była żoną Jarosława Konopnickiego, ale rozstała się z mężem. Przyjaźniła się z Elizą Orzeszkową. Pisarka była też działaczką społeczną. Walczyła o prawa kobiet. Protestowała przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Z jej nazwiskiem łączono wielu mężczyzn, choć nie ma pewności dla kogo tak naprawdę miała najcieplejsze uczucia. Bliska przyjaźń łączyła ją z malarką Marią Dulębianką. Konopnicka urodziła się 1842 roku w Suwałkach, zmarła w 1910 roku we Lwowie.

            W ramach Majówki z Marią Konopnicką uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu zajęć  przygotowanych przez p. Izabelę Leszczyńską i p. Martę Szafkowską. Młodzież z klasy 1 Thm i 1 Ti wykonała prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości poetki.

            Zapraszamy do obejrzenia przepięknej wystawy o Marii Konopnickiej, którą przygotowały  dla Was: Wiktoria Leszczyńska, Adrianna Krawczyk, Nadia Lewandowska i Iryna Manza z klasy I LOA oraz wirtualnego zwiedzania Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu na stronie https://www.youtube.com/watch?v=PIC4aykuQUg


            Zapraszamy


          • „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”

          • Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Corocznie WHO dąży do zwrócenia uwagi społeczeństw na skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne  palenia papierosów. Hasłem przewodnim tegorocznych  obchodów  jest „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Globalna kampania prowadzona przez WHO ma na celu podniesienie świadomości  ludności  całego świata na temat negatywnego wpływu  cyklu produkcyjnego tytoniu  na środowisko. Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i rośnie, wywierając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety. Zaczynając od uprawy tytoniu,  produkcji i  dystrybucji  kończąc na  toksycznych odpadach, używanie tytoniu jest szkodliwe na każdym etapie. Od początku do końca cykl życia tytoniu jest procesem zanieczyszczającym i szkodliwym dla środowiska. Na całym świecie każdego roku wykorzystywanych jest około 3,5 miliona hektarów ziemi pod uprawę tytoniu, która w wyniku tej uprawy jest niszczona. Uprawa tytoniu przyczynia się do wylesienia 200 000 hektarów lasów rocznie oraz do degradacji gleby. Ponadto wyczerpuje ona  planetę z zasobów wody, paliw kopalnych i metali.

            Ponad 4,5 biliona niedopałków papierosów jest nieodpowiednio usuwanych każdego roku na całym świecie, generując toksyczne odpady i uwalniając tysiące chemikaliów do powietrza, wody i gleby.

             

            Kluczowe przesłania Światowego Dnia bez Tytoniu 2022

            • Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikiem i odpadami z e-papierosów. Nie daj się nabrać na próby przemysłu tytoniowego, które próbują odwrócić uwagę od szkód środowiskowych poprzez greenwashing* swoich produktów dzięki darowiznom na rzecz inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju i raportowaniu o „standardach” środowiskowych, które często sami ustalają. 
            • Przemysł tytoniowy zarabia na niszczeniu środowiska i musi być pociągnięty do odpowiedzialności za niszczenie środowiska oraz do płacenia za odpady i szkody.
            • Każdy wypalony papieros lub zużyty wyrób tytoniowy marnuje cenne zasoby, od których zależy nasza egzystencja. Rzuć tytoń dla swojego zdrowia i dla naszej planety. Dym tytoniowy przyczynia się do wyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza i zawiera trzy rodzaje gazów cieplarnianych.
            • Rządy i decydenci powinni wspierać hodowców tytoniu w przejściu na alternatywne, bardziej zrównoważone źródła utrzymania w celu zmniejszenia wpływu uprawy, suszenia i produkcji tytoniu na środowisko, przy jednoczesnym dalszym wdrażaniu środków kontroli tytoniu.

            * Greenwashing – zjawisko polegające na wywoływaniu u klientów poszukujących towarów wytworzonych zgodnie z zasadami ekologii i ochrony środowiska wrażenia, że produkt lub przedsiębiorstwo go wytwarzająca są w zgodzie z naturą (https://pl.wikipedia.org/wiki/Greenwashing)

             

             

            Kampania wzywa rządy i decydentów do zaostrzenia prawodawstwa, w tym wdrożenia i wzmocnienia istniejących systemów, aby producenci byli odpowiedzialni za środowiskowe     i ekonomiczne koszty postępowania z odpadami tytoniowymi. WHO zaleca również, aby całkowicie zostały zakazane reklamy promocji i sponsorowania wyrobów tytoniowych.

            Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób. Ze względu  na wzrastającą liczbę osób uzależnionych od tytoniu możemy powiedzieć, że jest to jeden z wielu powodów, aby zachęcić społeczeństwo  w  dniu obchodów  do rzucenia palenia i zarazem zadbania o dobro środowiska. Należy również pamiętać, iż palenie papierosów prowadzi do  negatywnych skutków zdrowotnych wywołujących groźne choroby a nawet śmierć. Przypominamy, że nikotyna zawarta w tytoniu jest silnie uzależniająca, a używanie tytoniu jest głównym czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia, układu oddechowego, ponad 20 różnych typów lub podtypów raka i wielu innych chorób. Każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu konsekwencji używania tytoniu. Obchody Światowego  Dnia Bez Tytoniu 2022 są dobrą okazją, aby wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie oraz zmniejszyć ryzyko zagrożenia dla naszego środowiska naturalnego.

            Dzień bez papierosa

            – najważniejszy moment

            Pierwszy dzień bez papierosa  jest przełomowym, choć bardzo trudnym momentem w życiu każdej osoby uzależnionej od palenia. Jeśli do tej pory przerwa w pracy przebiegała w towarzystwie papierosa lub jeśli nikotyna leczyła codzienny stres kilkanaście razy dziennie, ograniczenie palenia to nie lada wyzwanie.

            Zrezygnowanie z palenia na jeden dzień to ogromny krok w stronę zerwania z nałogiem, choć może temu towarzyszyć szereg nieprzyjemnych dolegliwości, wśród których wymienia się:

            • rozdrażnienie
            • nadmierny apetyt
            • wahania nastrojów
            • trudności w koncentracji
            • drżenie dłoni.

            Wszystkie te objawy w końcu ustąpią, a z odpowiednią pomocą można skutecznie je ograniczyć tak, aby nie wpływały negatywnie na codzienne czynności.

            Pierwsze skutki rzucania palenia mogą być nieprzyjemne, ale już po kilku dniach można zauważyć wyostrzenie węchu i smaku oraz większą swobodę podczas oddychania. Miesiąc bez papierosa pozwala całkowicie uwolnić organizm od zalegającego dwutlenku węgla dzięki poprawie wymiany gazowej w płucach. Zwiększa się objętość płuc oraz znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca czy układu oddechowego.

             

            Jak zmienia się skóra palacza po rzuceniu palenia?

             

            Szacuje się, że pierwsze efekty ograniczenia palenia są widoczne już po 20 minutach od wypalenia ostatniego papierosa. To w tym czasie normuje się ciśnienie krwi, wzrasta ilość tlenu we krwi, a dwutlenek węgla zaczyna stopniowo uwalniać się z organizmu.

            Tak naprawdę wystarczy tydzień bez papierosa, aby zobaczyć pozytywne zmiany w swoim wyglądzie. Skóra stopniowo przestaje być szara i ziemista. Po zakończeniu terapii antynikotynowej cera staje się bardziej promienna, wygląda młodziej, znikają także niektóre przebarwienia.

            W dymie papierosowym znajduje się mnóstwo szkodliwych substancji smolistych, które przenikają w głąb skóry. Mogą one nie tylko wpłynąć negatywnie na jej wygląd, ale także na zdrowie, przyczyniając się do rozwoju wielu chorób dermatologicznych, sprzyjając nawet szybszej progresji czerniaka. Dym tytoniowy wpływa także niekorzystnie na stan włosów i paznokci, dlatego po rzuceniu nałogu można zauważyć znaczną poprawę.

             

            Zachęcamy do rzucenia palenia a jeśli potrzebujemy wsparcia możemy zwrócić się o pomoc do telefonicznej Poradni Pomocy Palącym 0-801-108-108 lub zgłosić się do swojego lekarza POZ.

             

            Materiały źródłowe: https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day/2022

          • Wyjazd na Praktyki Zawodowe uczniów ZSiPO Nr 1 do OSTRAWY

          • W niedzielę, 01 maja 2022 r. po długich przygotowaniach o 900 osiemnastoosobowa grupa uczniów ZSiPO w Barlinku wraz z opiekunami wyruszyła w drogę do Ostrawy w Republice Czeskiej na praktyki realizowane przez Stowarzyszenie WABAR wraz z partnerem zagranicznym EDUCARE ET LABORA. Po ponad 500 km i 6 godzinach jazdy z przerwami wszyscy dotarli do Lowcost Hotel w Ostrawie. Po krótkim powitaniu, uczestnicy zakwaterowali się w dwuosobowych pokojach i udali się na obiadokolację do hotelowej restauracji. Po kolacji zwiedzanie terenu hotelu oraz najbliższej okolicy i czas na odpoczynek przed jutrzejszym pierwszym dniem pracy.

            Praktyki realizowane będą w zawodach technik ekonomista, informatyk, mechanik i pojazdów samochodowych w czeskich firmach: 

             - Tramit s.r.o., Ostrava

            - Account Professional a.s., Havířov 

            - EBG plastics CZ s.r.o., Ostrava

            - JT Kovo cz, s.r.o., Ostrava

            - INDEX AUTO s.r.o., Ostrava

             -Student, Ostrava - Q-SERVICE Autocentrum

          • DOBRY WYSTĘP SZKOLNYCH LEKKOATLETÓW

          • Dnia 17 maja w Myśliborzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Lekkiej Atletyce.  Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdominowali rywalizację dziewcząt i chłopców. Najlepsi w swoich konkurencjach okazali się: Kinga Radzka - 400m, , Martyna Tylkowska – 800m, Martyna Musiałowska – skok w dal, Oliwia Kostrzewska – pchnięcie kulą, Kacper Kucharski – 400m, skok w dal, Król Piotr – 800m. Na drugich pozycjach uplasowali się: Maja Galant – 100m, Oliwia Tumielewicz – 800m, Marcel Buczek - 100m, Oliwer Pawłowski – 400m, skok w dal, Mateusz Kwaśny – pchnięcie kulą. Trzecie miejsca zajęli: Amelia Wyderska – 400m,  Kalina Siejko – skok w dal, Patryk Gil – 800m, Seweryn Puk – skok w dal, Łukasz Baryło – pchnięcie kulą.

            Bezkonkurencyjna okazała się także sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie Wiktoria Kalińska, Magdalena Iwańska, Maja Galant, Nadia Lewandowska. Chłopcy w tej konkurencji minimalnie przegrali i finiszowali na drugim miejscu, a pobiegli w składzie: Walentyn Shyrinov, Kacper Kucharski, Wiktor Bartosik, Seweryn Puk.

            Opiekunami naszych reprezentantów byli Karolina Konieczna i Jarosław Bednarek.


          • INFORMACJE MATURALNE

          • Absolwenci lat ubiegłych, którzy w roku szkolnym 2021/2022 przystępują do egzaminu  maturalnego mogą od poniedziałku 25.04 2022 r. do piątku 29.04.2022r.  w godzinach 09.00-14.30  odbierać naklejki egzaminacyjne oraz hasła i loginy do późniejszego logowania się na stronę  : wyniki.edu.pl  

            Tegoroczni absolwenci ZSiPO w Barlinku o sposobie odbioru kodów, haseł i loginów zostaną poinformowani przez wychowawców klas.

          • Dyktando Tolkienowskie

          • Zasady polskiej pisowni potrafią być zaskakujące, a wielość wyjątków nie do ogarnięcia o czym mogli się przekonać uczniowie naszej szkoły, którzy 12 kwietnia 2022 r. w bibliotece wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. 29 miłośników polskiej ortografii z klas liceum i technikum  napisało dyktando w odniesieniu do fragmentu dzieła J. R. Tolkiena „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Marta Szafkowska i Izabela Leszczyńska a prace konkursowe sprawdzali również inni nauczyciele języka polskiego: p. Justyna Stawicka, p. Marzenna Wencierska i p. Monika Ziemichód.

             

            Ortografia to taka wiedza tajemna, której nie da się okiełznać oraz pułapki czyhające na każdym kroku… jednak niektórzy nasi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale  i  nie dali się zwieść zawiłościom ortograficznym.


            Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego:


            Liceum Ogólnokształcące:

            1 miejsce - Julia Woźniak kl. 3 LG a

            2 miejsce - Oliwia Kozakiewicz kl. 1 LO b

            3 miejsce - Klaudia Lis kl. 2 LO b i Amelia Wyderska kl. 3 LP a


            Technikum:

            1 miejsce - Filip Wątrobiński kl. 1 Ti

            2 miejsce - Kacper Stasiński kl. 1 Ti

            3 miejsce - Antoni Weselski kl. 1 Th/m i Michał Sobczak kl. 1 Te/s


            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!


            „Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka.” [Stephen King „Ballada o celnym strzale”]

            Organizatorzy: nauczyciele języka polskiego


          • Zainwestuj w Naszą Planetę!

          • „Zainwestuj w Naszą Planetę” tak brzmiało hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. W ramach przypomnienia na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku. Ideę obchodów tego święta zapoczątkował amerykański senator Gaylord Nelson. Do zainicjowania święta przyczyniła się katastrofa ekologiczna, do której doszło w styczniu 1969 roku u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Wtedy to z uszkodzonej platformy wiertniczej wydobyło się kilkaset tysięcy galonów ropy. Zdarzenie doprowadziło do śmierci wielu delfinów. W Polsce natomiast obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach 90. XX wieku. 22 kwietnia na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy i spotkania, mające na celu promocję postaw proekologicznych.

            W tym dniu w naszej szkole poprzez różne formy zajęć, m.in. lekcje otwarte zorganizowane przez panie: Urszulę Piotrowicz, Izabelę Leszczyńską i Teresę Wróblewską zwróciliśmy szczególną uwagę na budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi. Na pierwszy piętrze przez ponad tydzień mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez Wiktorię Leszczyńską i Nadię Lewandowską z klasy 1 LO a. Pamiętajmy, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie!

            Poniżej kilka przykładów z prac uczestników zajęć, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

            • Segregujmy śmieci.
            • Oszczędzajmy energię.
            • Zaplanujmy dzień bez samochodu.
            • Oszczędzajmy wodę.
            • Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać i kupować nowe.
            • Nie marnujmy żywności.
            • Ograniczajmy plastik, np. robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą.
            • Używajmy do wody butelki wielokrotnego użytku.
            • Pamiętajmy o recyclingu.
            • Bądźmy świadomym konsumentem. Róbmy zakupy odpowiedzialnie, wybierając tylko potrzebne towary.
            • Kupujmy mniej ubrań.

            PAMIĘTAJMY, ŻE KAŻDY Z NAS JEST MIESZKAŃCEM ZIEMI I ODPOWIADA ZA UTRZYMANIE DOBROSTANU BŁĘKITNEJ PLANETY!

            Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w Sprzątanie Świata w ramach Dnia Ziemi.

            W.L. 1 LO a wraz z organizatorkami

          • SPOTKANIE Z PRACODAWCĄ

          • Dnia 07 kwietnia w budynku Warsztatów Szkolnych ZSiPO w Barlinku gościliśmy przedstawicieli BTS Faurecia Gorzów.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas kończących w tym roku Szkołę Branżową oraz Technikum (kierunki techniczne).

            Faurecia Gorzów S.A to dwa zakłady należące do Dywizji Interior, zatrudniające blisko 2000 osób. Pierwsza fabryka w Gorzowie powstała w 2003 roku i obecnie jest największą pod względem powierzchni w polskiej rodzinie Faurecia.

             

            Produkowane są tu deski rozdzielcze, podłokietniki, schowki, konsole środkowe, materiały tapicerskie oraz panele drzwiowe dedykowane największym światowym markom samochodowym.

            Faurecia Gorzów II to drugi zakład, który powstał w 2012 roku. Jego uruchomienie w Gorzowie Wielkopolskim oparte było na wiedzy i doświadczeniu pracowników pierwszej fabryki. W zakładzie produkowane są elementy wnętrza samochodów: kompletne panele drzwiowe, deski rozdzielcze, konsole.

            W zakładzie wprowadzane są nowe usprawnienia, takie jak elektroniczne GAP-y, a tradycyjne tablice są digitalizowane.

            W związku z dynamicznym rozwojem firmy Faurecia Gorzów poszukuje elektryków, mechaników i elektromechaników. Uczniowie zostali zapoznani z oczekiwaniami wobec kandydatów pracowników:

            • potrafi czytać rysunek techniczny i schematy,
            • posiada wykształcenie techniczne (elektryk, mechanik lub pokrewne)
            • jest gotowy do podjęcia pracy 3zmianowej,
            • posiada uprawnienia SEP do 1 kV (mile widziane).

            W zamian każdy nowy pracownik otrzyma:

            • atrakcyjne wynagrodzenie,
            • prywatną opiekę medyczną,
            • stabilną umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
            • dołączy do Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE) – składka w 100% finansowana przez Grupę Faurecia,
            • możliwość zdobycia cennego doświadczenia w międzynarodowym koncernie z branży motoryzacyjnej,
            • liczne szkolenia zawodowe,
            • pakietu benefitów (m.in. Multisport).

            Spotkanie prowadzone było w sposób bardzo interesujący, dla najuważniejszych słuchaczy przygotowane były ciekawe nagrody , a wszyscy obecni otrzymali skromne gadżety. Na zakończenie spotkania najbardziej zainteresowani ewentualnym zatrudnieniem mieli możliwość zadawania pytań.

            K.S.

          • „Miło szaleć, kiedy czas po temu”

          • „Miło szaleć, kiedy czas po temu”. Słowa Jana Kochanowskiego z pewnością stanowią doskonałe motto do Licealiów i Technikaliów oraz Święta Szkoły Branżowej, które to miały miejsce  w naszej szkole 31 marca. Tego dnia odbyła się właśnie wyjątkowa impreza będąca odskocznią od trudów codziennej szkolnej rutyny, bo w końcu nie samą nauką uczeń żyje.  Młodzież podzielona na trzy grupy, zgodne z profilem kształcenia, poddała się szaleństwu wspólnej zabawy. Uczniowie technikum świętowali Technikalia w budynku szkoły, którego wnętrze zostało z tej okazji pomysłowo ozdobione przez panie: Izabelę Leszczyńką, Karolinę Konieczną i Agnieszkę Wójciak we współpracy z uczniami.

            Przepiękne gazetki, tablice, plakaty i inne atrakcyjne wizualizacje zdobiły szkolne korytarze i salę gimnastyczną. Nasi koledzy i koleżanki z technikum w trakcie różnych konkurencji mieli w tym dniu okazję wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą, sprawnością fizyczną i logicznym myśleniem. Na „Górce” odbyły się m.in. konkurencje sprawnościowe, finał piłki nożnej, turniej gier logicznych i planszowych, strzelanie z łuku, turniej CS, przeciąganie liny czy kalambury. Uczniowska żywiołowość podczas  rozgrywek stworzyła atmosferę dobrej zabawy. Równie ciekawie wyglądała sala gimnastyczna przy ulicy Gorzowskiej, do której w barwnym korowodzie przeszli  licealiści, aby tam cieszyć się Licealiami. Uczniowie ośmiu klas LO przebrani byli w kolory flag wylosowanego przez siebie państwa partnerskiego Erasmus+ współpracującego z ZSiPO. Każdy zespół klasowy musiał zaprezentować przygotowany przez siebie transparent, hasło czy wierszyk o klasie  a także podać informacje o reprezentowanym kraju. A później to już działo się…  Młodzież uczestniczyła  w przygotowanych przez swoich wychowawców  różnych formach aktywności na siedmiu stanowiskach: 1.„Zumba”,2. Stanowisko kreatywne – układanie wierszy dadaistycznych z wylosowanych słów oraz napisanie krótkiego wierszyka o wiośnie, 3. Rozwiązywanie rebusów, 4. Kalambury, 5. Stanowisko sportowe – celowanie do kosza, przeciąganie liny, 5. Stanowisko sportowe –celowanie do kosza, przeciąganie liny, 6. Piosenka o wiośnie. Zwieńczeniem  intensywnej i radosnej zabawy było wspólne zatańczenie belgijki, a potem każda z klas świętowała dalej ze swoim wychowawcą. Niektórzy wybrali wspólny spacer dookoła jeziora i ognisko, a inni poszli na pizzę czy do kina. Wspólnie spędzony czas wykorzystaliśmy na dobrą zabawę oraz budowanie kontaktów, więzi, atmosfery zaufania i przyjaźni a nie rywalizacji. Z pewnością było cudownie i wyjątkowo..

            Dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz organizatorom za to wielkie uczniowskie święto.

            Wiktoria i Nadia - redaktorki Sqlpress

    • Kontakty

      • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
      • 95 7461 064
        lub +48 663 970 340
      • ul. Szosowa 2
        74-320 Barlinek
        Zachodniopomorskie, Polska
        www: zsipo.eu
        e-mail: sekretariat@zsipo.eu
        fax: 95 7461 064
        74-320 Barlinek
        Poland
    • Logowanie